1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Tom Daley – dziergający olimpijczyk. Jego zdjęcie obiegło świat i stało się hitem sieci

Brytyjski sportowiec Tom Daley, złoty medalista w skoku do wody z 10-metrowej wieży, zaskoczył wszystkich nietypowym hobby. Okazało się, że jest nie tylko mistrzem olimpijskim, ale również mistrzem... szydełkowania i dziergania na drutach. (Fot. Joe Giddens/PA Images/Forum, screen Instagram @madewithlovebytomdaley)
Brytyjski sportowiec Tom Daley, złoty medalista w skoku do wody z 10-metrowej wieży, zaskoczył wszystkich nietypowym hobby. Okazało się, że jest nie tylko mistrzem olimpijskim, ale również mistrzem... szydełkowania i dziergania na drutach. (Fot. Joe Giddens/PA Images/Forum, screen Instagram @madewithlovebytomdaley)
Trwają Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W trakcie dużych imprez sportowych zawodnicy muszą mierzyć się z ogromnym stresem. Jak sobie z nim radzą? Jedni słuchają muzyki, drudzy medytują, a jeszcze inni… wykonują robótki ręczne. Tom Daley, złoty medalista w skoku do wody z 10-metrowej wieży, zaskoczył wszystkich nietypowym hobby.

Brytyjski sportowiec Tom Daley, specjalista od skoków do wody z 10-metrowej wieży, zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich już jako 14-latek. Dziś ma 27 lat i trzy złote medale na swoim koncie. Mało kto jednak wie, że Tom jest człowiekiem wielu talentów i nie tylko zdobywa medale, ale jest również… mistrzem szydełkowania i dziergania na drutach.

Podczas niedzielnych zawodów w nurkowaniu kamery zarejestrowały Daleya, który siedzi na trybunach pochłonięty przez robótki ręczne. Zdjęcia sportowca dziergającego na drutach pokrowiec na złoty medal błyskawicznie obiegły cały świat i stały się hitem sieci, wywołując zachwyt wśród fanów. Efekt finalny jego pracy obejrzeć można w mediach społecznościowych Igrzysk Olimpijskich oraz na prywatnym profilu Toma. W ten sposób świat dowiedział się o niecodziennym hobby Brytyjczyka. „To jedyna rzecz, która utrzymuje mnie w tym czasie przy zdrowych zmysłach” – napisał na Instagramie. Przyznał również, że praca z drutami lub szydełkiem pozwala mu odnaleźć spokój i pokonać stres.

Zdjęcia olimpijczyka dziergającego na drutach błyskawicznie stały się viralem. (Fot. Joe Giddens/PA Images/Forum) Zdjęcia olimpijczyka dziergającego na drutach błyskawicznie stały się viralem. (Fot. Joe Giddens/PA Images/Forum)

Sportowiec rozpoczął swoją przygodę z robótkami ręcznymi na początku 2020 roku i wciąż rozwija swoje umiejętności, a efektami swojej pracy dzieli się z fanami na Instagramie (@madewithlovebytomdaley). Gdy odwiedzimy jego profil, naszym oczom ukaże się cała masa szydełkowych dzieł sztuki – swetrów, kardiganów, koców, pokrowców na meble, zabawek oraz ubranek dla zwierząt. Zajmując się rękodziełem, Daley stara się również pomagać potrzebującym. Jakiś czas temu olimpijczyk wystawił na licytację jeden z pierwszych własnoręcznie wydzierganych swetrów, a zebrane pieniądze (ok. 6 tys. funtów) przeznaczył na działalność organizacji charytatywnej The Brain Tumour Charity zajmującej się finansowaniem badań, podnoszeniem świadomości na temat guzów mózgu oraz wsparciem dla chorych i ich bliskich. Brytyjczyk zapowiada też, że kolejne jego prace również trafią na licytacje. Niezwykle inspirująca postawa.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze