1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Dziś Światowy Dzień Kota – ciekawostki o kocich upodobaniach

Dziś Światowy Dzień Kota – ciekawostki o kocich upodobaniach

Jeśli znajdziesz w kocie przyjaciela, nigdy nie będziesz czuł się w domu samotny. (Fot. iStock)
Jeśli znajdziesz w kocie przyjaciela, nigdy nie będziesz czuł się w domu samotny. (Fot. iStock)
Zobacz galerię 13 zdjęć
Podobno dzielimy się na psiarzy i kociarzy. Ci ostatni cenią sobie głównie niezależność i nieprzewidywalność kotów. Czy na pewno jednak nasi uroczy i zabawni pupile są do końca nieprzewidywalni? Jak rozpoznać indywidualne upodobania tych „tajemniczych” zwierząt? Dr Yuki Hattori, lekarz weterynarii, zdradza na temat ich zdrowia i osobowości cenne informacje… Bo gdy lepiej poznamy kocią psychikę, wiele zachowań stanie się dla nas zrozumiałych.

Koty zwykle dość jasno komunikują swoje granice. Jednak u każdego kota te granice mogą się znacznie różnić. To tylko kwestia upodobań. Jedne będą towarzyskie i chętnie się przytulą, inne będą wolały chować się w ciasnych, najlepiej wysoko ulokowanych, skrytkach. Nie zawsze jest tak, że kot, który cię unika, ma niedostępną osobowość. Możesz po prostu nie budzić jego sympatii i zaufania albo drażnić go swoim zapachem. Nie ulega wątpliwości, że różnorodność kocich charakterów jest ogromna. Są jednak pewne szczegóły, które dotyczą wszystkich pomrukujących czworonogów. Co warto wiedzieć na temat kotów? Kilkanaście ciekawostek znajdziecie w galerii pod zdjęciem głównym.

Informacje pochodzą z książki „Czego pragną koty. Praktyczny przewodnik po świecie kocich uczuć i zachowań” (wydawnictwo Znak Koncept). W tym kompendium wiedzy na temat kotów znajduje się wiele cennych porad zdrowotnych, pielęgnacyjnych, a także psychologicznych.

Dr Yuki Hattori, autor książki, jest lekarzem weterynarii, założycielem Tokyo Feline Medical Center oraz autorem 14 książek poświęconych wychowaniu i leczeniu kotów domowych. W Japonii dorobił się miana kociego „zbawiciela” i „guru”. Fani gwiazdora weterynarii uważają, że jak nikt inny potrafi odczytywać uczucia i myśli kotów. Tylko w ubiegłym roku zaklinacz kotów przyjął 16 000 pacjentów. Niektórzy przebyli tysiące kilometrów, aby poradzić się go w sprawie ukochanego pupila.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze