1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Kryptowaluty – o co w nich chodzi?

(Fot. materiały partnera)
Kryptowaluty są popularnym tematem od wielu lat – niezmiennie rosną, zmieniają się i rozwijają. Ich wykorzystanie w inwestycjach może być ciekawym pomysłem, jednak powinniśmy wziąć poprawkę na to, że ich natura bywa często bardzo nieprzewidywalna. Czym dokładnie są i w jaki sposób mogą się nam przysłużyć? Gdzie szukać informacji o cenach kryptowalut?

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty to forma cyfrowego pieniądza, który nie posiada żadnej materialnej formy. W wielu krajach możemy płacić z ich wykorzystaniem za różne usługi, chociaż zwykle kojarzą się raczej z instrumentem służącym do inwestycji. Ze względu na dość szaloną naturę, jeżeli posiadamy wiedzę na temat kryptowalut, jak najbardziej możemy dużo zarobić w stosunkowo krótkim czasie. Należy jednak pamiętać, że jest to także produkt wysokiego ryzyka, w związku z czym musimy liczyć się również z potencjalnymi stratami. Waluty cyfrowe są dostępne w niezliczonej wręcz ilości różnych projektów, spośród których Bitcoin i Ethereum są najpopularniejszymi i najpowszechniej rozpoznawalnymi. Nie oznacza to jednak, że musimy się do nich ograniczać – rynek kryptowalut ma dużo więcej do zaoferowania, co warto sprawdzić, jeżeli jesteśmy nim zainteresowani.

Gdzie sprawdzić ceny kryptowalut?

Aby określić realną wartość każdej waluty krypto, musimy mieć jakiś odnośnik do tych walut, z których korzystamy na co dzień – czyli fiatów. Kursy wymiany działają na takiej samej zasadzie, jak w przypadku zamiany złotówek na dolary lub też euro. Kursy kryptowalut możemy sprawdzać na giełdach im przeznaczonym lub w kantorach krypto. W dobrych miejscach są one na bieżąco sprawdzane i zmieniane na aktualne z bardzo dużą dokładnością. Jeżeli planujemy wymieniać fiaty na krypto lub odwrotnie, warto zdecydować się na jedno miejsce, w którym tego dokonamy – dzięki temu będziemy mieć pewność bezpieczeństwa transakcji, jak i gwarancję wymiany po najlepszych możliwych kursach.

Czy warto zainwestować w kryptowaluty?

Kryptowaluty są niewątpliwie jednym z ciekawszych produktów finansowych, jakie możemy wciągnąć do swojego portfela inwestycyjnego. Z jednej strony mogą dać nam duży zysk, jednak należy pamiętać, że ta „zabawa” jest obarczona dość dużym ryzykiem. W związku z tym waluty cyfrowe raczej nie mogą stanowić głównego elementu naszego portfela, ale bez problemu sprawdzą się w roli ciekawego i obiecującego dodatku do bardziej stałych, mniej ryzykownych inwestycji.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze