1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Najdłuższy szklany most świata – atrakcja dla miłośników mocnych wrażeń

Najdłuższy wiszący szklany most świata znajduje się w Wietnamie. (Fot. Forum)
Najdłuższy wiszący szklany most świata znajduje się w Wietnamie. (Fot. Forum)
Najdłuższy szklany most świata otwarto w Wietnamie. Zapewne tylko najodważniejsi śmiałkowie spacerują nim z otwartymi oczami – obserwując przepaść rozciągającą się 150 metrów pod ich stopami.

Most Bach Long rozpościera się na długości 632 metrów – 150 metrów nad ziemią. Łączy dwa majestatyczne szczyty w wietnamskiej prowincji Son i łączy się z Jaskinią Chim Than (Jaskinią Boga Ptaka), gdzie znajdują się owiane wielowiekową legendą stalaktyty.

Piesi, spacerujący po szklanej kładce o szerokości niewiele ponad 2 metrów, mogą podziwiać malownicze klify i – jeśli są wyjątkowo odważni – pejzaż rozpościerający się u ich stóp.

Zarówno wycieczka po odcinku wiszącym w powietrzu odcinku mostu, jak i po wijącej się wzdłuż klifu kładce może być również szokową terapią dla osób cierpiących dla akrofobię, czyli lęk przed przebywaniem na dużej wysokości i przed spadnięciem z niej.

Szklana kładka ma szerokość 2,4 metra; Most Bach Long w Wietnamie (Fot. Forum)

Aby zażyć tak mocnych wrażeń nie trzeba jednak wybierać się aż do Wietnamu. Tuż za polską granicą w Czechach powstał bowiem najdłuższy wiszący most na świecie. Sky Bridge 721 to nowa atrakcja turystyczna ośrodka Dolní Morava w Czechach, znanego do tej pory m.in. z ogromnej wieży widokowej, nazywanej „ścieżką w chmurach”.

Wiszący most w Czechach jest rozpięty pomiędzy dwoma sąsiadującymi szczytami i zawisł na wysokości prawie 100 metrów.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze