1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Emma Thompson: „Nie marnuj życia, martwiąc się o wygląd swojego ciała”

Emma Thompson: „Nie marnuj życia, martwiąc się o wygląd swojego ciała”

Emma Thompson nie przestaje inspirować swoją postawą życiową. Aktorka po raz kolejny dała wszystkim cenną lekcję bycia sobą, dystansu i akceptacji. (Fot. Nathan Congleton/NBC/NBCU Photo Bank/Getty Images)
Emma Thompson nie przestaje inspirować swoją postawą życiową. Aktorka po raz kolejny dała wszystkim cenną lekcję bycia sobą, dystansu i akceptacji. (Fot. Nathan Congleton/NBC/NBCU Photo Bank/Getty Images)
Myśleliśmy, że nie da się kochać jej jeszcze bardziej. A jednak – Emma Thompson po raz kolejny inspiruje i uczy nas, jak żyć pozytywnie, radośnie i w zgodzie ze sobą, akceptując wszystkie swoje niedoskonałości. Przeczytajcie, co powiedziała w jednym z ostatnich wywiadów.

Emma Thompson, 63-letnia ikona światowego aktorstwa i dwukrotna zdobywczyni Oscara, ma za sobą kolejną rolę – kto wie, czy nie przełomową. Ostatnio aktorka wystąpiła bowiem w filmie „Powodzenia, Leo Grande”, którego polska premiera zaplanowana jest na 15 lipca. Sekspozytywny komediodramat przedstawia historię Nancy, emerytowanej nauczycielki i wdowy, która przez całe życie miała tylko jednego partnera seksualnego – swojego męża. Zamknięta w świecie kompleksów i ukrywanych pragnień postanawia przeżyć przygodę z młodym, przystojnym sex workerem Leo Grandem, w którego wciela się Daryl McCormack. W pokoju hotelowym poza miastem kobieta spotyka się z Leo, który okazuje się doskonałym uwodzicielem, o czarującym wyglądzie i niecodziennej erudycji. W tych nietypowych okolicznościach Nancy nieoczekiwanie pobiera lekcję akceptacji własnego ciała oraz rozkoszy, która może z tego płynąć.

Jak się okazało, lekcję akceptacji własnego ciała pobrała przy okazji kręcenia produkcji również sama Emma Thompson. Z okazji światowej premiery filmu, w którym nie brakuje rozbieranych i odsłaniających ciało scen, aktorka pojawiła się w popularnym w Stanach Zjednoczonych „The Late Show with Stephen Colbert”. W rozmowie z gospodarzem programu mówiła m.in. o tym, jak pracowała z ciałem na planie i jak ogromnym wyzwaniem było dla niej zagranie, po raz pierwszy w swojej karierze, całkowicie nago. Wyznała, że na początku nie czuła się pewnie, ale postanowiła zainspirować się średniowiecznymi obrazami przedstawiającymi nagą Ewę w raju. Brytyjska gwiazda kina opowiedziała również o tym, jak ważna jest samoakceptacja. Gdy Stephen Colbert zapytał ją, czy doświadczenia z planu zmieniły jej podeście do nagości i czy dziś czuje się dobrze w swoim ciele, odpowiedziała: – Zaczęłam nienawidzić swojego ciała, gdy miałam około 14 lat. Myślę, że te ścieżki nerwowe są dość dobrze wyryte w mojej duszy. Teraz się śmiejemy, ale są ośmiolatki, które mówią „Nie lubię swoich ud”.

– Co chciałbyś powiedzieć dziś tej 14-letniej sobie? – zapytał Stephen Colbert. – Nie marnuj czasu, nie marnuj celu życia na martwienie się o wygląd swojego ciała. To jest twój statek, twój dom, to miejsce, w którym mieszkasz, i absolutnie nie ma sensu tego osądzać – powiedziała Thompson. Poniżej możecie obejrzeć cały fragment rozmowy.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze