1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Gdzie na smaczny urlop w Polsce? Polecamy 5 miejsc

Gdzie na smaczny urlop w Polsce? Polecamy 5 miejsc

Polecamy 5 miejsc na smaczny urlop w Polsce. (Fot. iStock)
Polecamy 5 miejsc na smaczny urlop w Polsce. (Fot. iStock)
Co wy na to, żeby w te wakacje poznać Polskę od kuchni? Wakacje połączone z odkrywaniem nowych smaków to najlepsze połączenie. Oto nasze propozycje kierunków w Polsce, które warto poznać.

Do miasta nad Odrą

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Craft Restauracja (@craftrestauracja)

Wizyta we Wrocławiu nie może obejść się bez odwiedzenia Ostrowa Tumskiego, najstarszej i jednej z najbardziej klimatycznych części miasta. Latarnik zapalający ręcznie gazowe latarnie w uliczkach tej dzielnicy to nieodłączny symbol stolicy Dolnego Śląska. Wyczekiwać latarnika najlepiej na Placu Katedralnym. Właśnie tutaj mieści się restauracja Craft, która bazuje na produktach od lokalnych dostawców i rzemieślniczych technikach. To jedno z niewielu miejsc, z którego podziwiać można magiczny rytuał ręcznego zapalania latarni, siedząc wygodnie przy stoliku oraz delektując się sezonową kuchnią i autorskimi koktajlami.

W stolicy pod osłoną nocy

To propozycja nie tylko dla miłośników jedzenia, ale też nocnych marków i zwolenników nieoczywistych miejsc. Stary Dworzec Warszawa Główna zyskał nowe życie dzięki organizowanym w lecie weekendowym spotkaniom w ramach Nocnego Marketu na ul. Towarowej. Można tu znaleźć najlepszy street food w mieście i bogactwo smaków – od tradycyjnych po orientalne.

Tropem gwiazdek Michelin

W czerwcu tego roku mapę polskiej gastronomii podświetliły dwie nowe gwiazdki Michelin. Należą one do restauracji Nuta w Warszawie i Muga w Poznaniu. Ale to nie wszystko! W najnowszej edycji kulinarnego przewodnika Michelin pojawiła się restauracja, którą wyróżniono aż dwiema gwiazdkami – to krakowska Bottiglieria 1881.

Na Jarmark św. Dominika

Wakacje w trójmieście można połączyć z udziałem w wydarzeniu, które odbywa się w Gdańsku od 1260 roku! Od 22 lipca do 13 sierpnia na Głównym Mieście organizowany jest Jarmark św. Dominika. To wydarzenie wyróżnia mnogość opcji spędzania wolnego czasu. Można tu znaleźć stoiska zarówno z regionalnymi, jak i egzotycznymi potrawami, a każdy wieczór wypełniony jest muzyką na żywo.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze