1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia
 4. >
 5. Czym się różni rok osobisty od roku numerologicznego? Te liczby układają nam życie

Czym się różni rok osobisty od roku numerologicznego? Te liczby układają nam życie

Kiedy wiemy, jaki jest obecny rok numerologiczny oraz obliczyliśmy rok osobisty, możemy dowiedzieć się jeszcze więcej na temat nas samych. (Fot. Surasak Suwanmake/Getty Images)
Kiedy wiemy, jaki jest obecny rok numerologiczny oraz obliczyliśmy rok osobisty, możemy dowiedzieć się jeszcze więcej na temat nas samych. (Fot. Surasak Suwanmake/Getty Images)
Numerologia może mieć większe znaczenie, niż nam się wydaje, a liczby, które wskazuje, są w stanie pomóc nam pokierować własnym życiem – także w perspektywie następujących po sobie lat. Czym się różni rok osobisty od roku numerologicznego? O czym mówią te obliczenia? Przeczytajcie poniższy artykuł, żeby lepiej zgłębić ten temat i przygotować się na nadchodzące miesiące. 

Rok numerologiczny 2024: kiedy się zaczyna i co oznacza?

Zgodnie z numerologią każdy rok, jaki po sobie następuje, ma inną energię, która wpływa bezpośrednio na nasze życie. Są one określane cyframi od 1 do 9, pod którymi kryją się bardzo konkretne znaczenia. Skąd wiadomo, która z nich wskazuje na obecny moment w kalendarzu? Trzeba to po prostu sprawdzić. Obliczanie roku numerologicznego nie jest problematyczne. Żeby poznać jego liczbę, należy dodać do siebie cyfry, które go tworzą. Działa to podobnie jak w przypadku określania własnej liczby numerologicznej.

Oto jak wygląda kalkulacja:

2+0+2+4=8

Wynika z niej, że działa na nas właśnie energia liczby 8. Co istotne, nowy rok astrologiczny zawsze zaczyna się i kończy wraz z nadejściem września. Obliczona wibracja będzie miała na nas wpływ jeszcze przez najbliższe dziewięć miesięcy. Ale co właściwie oznacza? Zgodnie z wiedzą numerologiczną tegoroczna cyfra 8 podsuwa nam tematykę związaną z korzyściami finansowymi, zachęca do ciężkiej pracy i zwiększania wydajności. Rok numerologiczny 2024 pełen jest zawodowych wyzwań, ciężkiej pracy i inteligentnych działań.

Rok osobisty: co to?

Rok osobisty zaczyna się w dniu naszych urodzin. Trwa on przez równo dwanaście miesięcy i każdy człowiek ma swoją własną datę jego początku, a także końca. Podobnie jednak jak w przypadku roku numerologicznego – ten także trzeba wykalkulować. Jak obliczyć rok osobisty? Kalkulator, wbrew pozorom, nie będzie tutaj potrzebny, ponieważ cały rachunek jest bardzo prosty. Wystarczy, że zsumuje się wszystkie liczby z dnia i miesiąca naszego urodzenia, a następnie doda je do liczby obecnego (lub nadchodzącego) roku. Zgodnie z numerologią rok 2024 zaczął się 15 września 2023 r., dlatego przy kalkulacjach sumujemy ten kalendarzowo nadchodzący.

Obliczanie roku osobistego w praktyce – w przypadku osoby urodzonej 27 czerwca – wygląda więc następująco:

2+7+0+6=15, czyli 1+5=6

2+0+2+4=8

6+8=14, czyli 1+4=5

Warto się nad nim pochylić, ponieważ rok osobisty jest niezwykle ważną życiową wskazówką: mówi o tym, jakie będą nasza wewnętrzna chęć do działania i życiowy temat przewodni.

Rok osobisty: znaczenie

W numerologii istnieje 9 liczb roku osobistego i każda ma zupełnie inne przesłanie. Liczba 1 rozpoczyna cykl, liczba 9 go kończy i obie powinny być dla nas z tych powodów szczególnie ważne. Sprawdźmy w kolejności chronologicznej, na jakie szanse, możliwości, kierunki i wyzwania zwracają uwagę konkretne cyfry.

 • 1 rok osobisty: nowy początek, budowanie przyszłości, podejmowanie inicjatywy i niezależność
 • 2 rok osobisty: relacje międzyludzkie, miłość, zadbanie o emocje, zwolnienie, cierpliwość
 • 3 rok osobisty: samodoskonalenie, ulepszenie komunikacji, skupienie się na potrzebach, kreatywność
 • 4 rok osobisty: planowanie i działanie, ciężka praca, wyznaczanie celów
 • 5 rok osobisty: duże zmiany, podróże, poczucie wolności, ekscytacja, niepewność
 • 6 rok osobisty: odpowiedzialność, życie domowe, własna przestrzeń, wzmacnianie więzi, rodzina, związki
 • 7 rok osobisty: kontemplacje, rozważania, duchowość, szukanie celu, życie wewnętrzne
 • 8 rok osobisty: finansowa pomyślność, pewność siebie, wewnętrzna siła, zaradność
 • 9 rok osobisty: zamykanie spraw, odpuszczenie, podsumowanie, zakończenie cyklu

Rok osobisty i rok numerologiczny – zależności

Rozumiemy już, czym się różni rok osobisty od roku numerologicznego, ale jak te liczby na siebie wzajemnie wpływają? Jedna i druga są ze sobą w ścisłej korelacji. Kiedy wiemy, jaki jest obecny rok numerologiczny (w tym momencie jest to 8) oraz obliczyliśmy rok osobisty (dla przykładu będzie to 5), możemy dowiedzieć się jeszcze więcej na temat nas samych. Takie porównanie obu liczb i analiza ich przesłania może być świetnym sposobem na określenie celów, wyciąganie życiowych lekcji i snucia rozważań na temat naszego przeznaczenia czy poznania mocnych stron.

Jeśli jednak nie wiemy, jak rozumieć nasz rok numerologiczny i rok osobisty (na przykład wydają się wzajemnie wykluczać), zawsze można skorzystać z pomocy doświadczonego numerologa, który rozwieje nasze wszelkie wątpliwości.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze