1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Prezenty, które przynoszą pecha. Tych rzeczy lepiej nie dawać bliskim na święta

Sprawdź, jakie prezenty przynoszą pecha. (Fot. Maryna Terletska/Getty Images)
Sprawdź, jakie prezenty przynoszą pecha. (Fot. Maryna Terletska/Getty Images)
W grudniu tradycyjnie już tworzymy prezentowniki i opracowujemy pomysły na świąteczne niespodzianki dla naszych bliskich. Wiemy, na co zwracać uwagę, aby upominek był naprawdę udany i zachwycił obdarowaną osobę. Są jednak prezenty, które… przynoszą pecha. Zobaczcie, czego lepiej nie dawać nikomu na Gwiazdkę. 

Święta 2023: prezenty, które przynoszą pecha [lista]

Co roku duża część prezentów, jakie otrzymuje się na całym świecie, trafia na listę tych nietrafionych. Wynika to w dużym stopniu z błędnego odczytania gustu czy zainteresowań albo po prostu powielenia rzeczy, które nasi bliscy już mają. Jednak pewien procent tych niespodzianek trafia na listę „niechciane” z jeszcze innego powodu: przesądów. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale istnieją prezenty, które przynoszą pecha. Pozostawienie ich pod choinką, przygotowanie w ramach akcji Secret Santa czy osobiste wręczenie podczas wieczoru wigilijnego może skończyć się naprawdę niefortunnie. Pechowe prezenty potrafią zniszczyć łączące nas relacje, wywołać kłótnie albo doprowadzić kogoś do łez.

Zależy wam na tym, żeby jednak święta nie musiały kojarzyć się z przesądami? Zwróćcie uwagę, co kupujecie swojej rodzinie, przyjaciołom, znajomym z pracy czy partnerom. Jeśli nie muszą to być z jakiegoś powodu koniecznie niespodzianki z listy „zakazanych prezentów” – niech będą to bezpieczne świąteczne opcje. Potrzebujecie wskazówki, by na pewno dobrze wybrać? Oto lista prezentów, które mogą powodować nieszczęścia i przynosić prawdziwego pecha.

Pechowe prezenty: pasek

Paski jako prezenty kojarzą się z ograniczeniem wolności oraz usilnym przywiązaniem do drugiej osoby. Takie podarunki również mają bardzo negatywne skojarzenia, a dobre intencje mogą skończyć się pechowo.

Świeczka na prezent – przesądy

Długie ozdobne świece i różnego rodzaju zapachowe świeczki są bardzo popularną opcją prezentową. Okazuje się, że lepiej ich jednak nikomu nie wręczać. Mają one wypalać przyjaźnie i rozluźniać więzi.

Co przynosi pecha? Prezenty z liczbą 4

Dotyczy to zarówno tych podarunków, które ozdobione są wizerunkiem czwórki, jak i wręczanych w czterech egzemplarzach. Zestaw czterech książek, czterech kieliszków czy czterech kremów nie będzie mile widziany.

Pechowe prezenty: zegary

Sprezentowanie bliskiej osobie zegara może być odebrane negatywnie. Przesądy dotyczące takiego podarunku mówią, że ten gest kojarzy się z zakończeniem znajomości. Wynika to z języka chińskiego i podobieństw słów określających „zegar” oraz „pożegnanie”. Tak samo jest z zegarem słonecznym, który niefortunnie może przypominać o… śmiertelności.

Dlaczego nie można wręczać noży? Przesądy

Noże, nożyczki i inne ostre przedmioty (na przykład igły czy niektóre kolczyki) wręczane jako prezent mogą budzić pewne obawy. Wszystko z powodu skojarzeń z niebezpieczeństwem, a nawet odcięciem się od drugiej osoby.

Prezenty, które przynoszą pecha: perły

Kolejnym prezentem, z którego wręczaniem lepiej nie ryzykować, są perły. Zgodnie z przesądami działają tak jak chusteczki – mogą sprowadzić na bliską nam osobę nieszczęście.

Buty na prezent – przesądy

Złym pomysłem są też buty, a nawet kapcie. Taki prezent może zupełnie zniszczyć naszą znajomość z obdarowywanym człowiekiem i sprawić, że odejdzie on z naszego życia.

Pechowe prezenty: lusterka

Bardzo stary przesąd mówi, że nie wolno nikomu wręczać luster i lusterek. Mają one umiejętność przechwytywania i magazynowania złej energii. Są też w stanie przyciągać choroby.

Co przynosi pecha? Portfel na prezent

Nie prezentujemy bliskim też pustego portfela, ponieważ może przyczynić się on do finansowych problemów, a nawet spowodować biedę.

Jak złamać klątwę prezentów?

Czy są jakieś wyjątki w związku z powyższą listą „złych prezentów”? Jeśli bardzo zależy nam na podarowaniu lub otrzymaniu jednego z nich – możemy spróbować przechytrzyć los i zmienić znaczenie świątecznej niespodzianki. Astrolodzy radzą, by oddać wówczas monetę w zamian za taki podarunek. Ma ona złamać klątwę i sprawić, że niespodzianka nie przyniesie pecha nam ani nikomu bliskiemu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze