1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Ewa Pajor zagra w FC Barcelonie. To najgłośniejszy transfer na rynku kobiecej piłki nożnej

Ewa Pajor zagra w FC Barcelonie. To najgłośniejszy transfer na rynku kobiecej piłki nożnej

Ewa Pajor (Fot. Independent Photo Agency/Alamy Live News/BEW Photo)
Ewa Pajor (Fot. Independent Photo Agency/Alamy Live News/BEW Photo)
Ewa Pajor, jedna z najbardziej cenionych piłkarek na świecie, od nowego roku zagra w klubie FC Barcelona. Jej transfer z niemieckiego klubu VfL Wolfsburg miał wynieść prawie pół miliona euro, co stanowi rekord w historii kobiecej drużyny katalońskiego klubu.

Ewa Pajor od lat uznawana jest za jedną z najlepszych ofensywnych zawodniczek w Europie. Od 2015 roku grała w niemieckim klubie VfL Wolfsburg i, jak poinformowały hiszpańskie media, od nowego roku będzie występowała w barwach FC Barcelony, czyli jednego z najbardziej cenionych klubów piłkarskich na świecie.

Polska piłkarka Ewa Pajor przechodzi do klubu FC Barcelona

„FC Barcelona sfinalizowała jeden z najgłośniejszych transferów na rynku kobiecej piłki nożnej, pozyskując Ewę Pajor, 27-letnią napastniczkę z klubu VfL Wolfsburg. Polska piłkarka od przyszłego sezonu będzie nosiła barwy Barcelony i stanie się to po rekordowym transferze, wartym blisko pół miliona euro” – poinformował hiszpański portal Mundo Deportivo. Kwota, biorąc pod uwagę horrendalne sumy towarzyszące transferom piłkarzy (przykładowo: transfer Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium kosztował FC Barcelonę 50 mln euro), początkowo nie robi dużego wrażenia, ale warto uświadomić sobie, że realia kobiecej piłki nożnej są zupełnie inne niż męskiej. Transfer Pajor do hiszpańskiego klubu będzie bowiem najdroższym w jego historii. Dotychczas najdroższą zawodniczką była Keira Walsh, grająca wcześniej w barwach Manchesteru City, za którą zapłacono niecałe 400 tys. euro.

Ewa Pajor w październiku ubiegłego roku zajęła 18. miejsce w prestiżowym plebiscycie magazynu „France Football” na najlepszą piłkarkę świata w sezonie 2022/2023. Była też pierwszą w historii polską piłkarką nominowaną do tego plebiscytu i tym samym, również jako pierwsza, znalazła się w gronie 30 najlepszych piłkarek świata. Jest też kapitanką naszej kadry narodowej.

Źródło: pap.pl

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze