1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Ewa Swoboda z wyjątkowym wyróżnieniem od firmy Mattel. Sprinterka dostała własną lalkę Barbie

Ewa Swoboda z wyjątkowym wyróżnieniem od firmy Mattel. Sprinterka dostała własną lalkę Barbie

Ewa Swoboda (Fot. Tim Clayton/Corbis/Getty Images)
Ewa Swoboda (Fot. Tim Clayton/Corbis/Getty Images)
Polska sprinterka Ewa Swoboda znalazła się w gronie dziewięciu kobiet sportu wyróżnionych tytułem Barbie Role Model. Mattel przygotował dla sportowczyni również specjalną unikatową lalkę wzorowaną na jej wizerunku.

W tym roku firma Mattel wyróżniła tytułem Barbie Role Model aż osiem kobiet ze świata sportu. Jedną z nich jest Ewa Swoboda, polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich. Rok temu 26-letnia sportowczyni zajęła szóste miejsce w biegu na 100 metrów na mistrzostwach świata w Budapeszcie, a teraz jej celem jest awans do finału swojej konkurencji podczas igrzysk w Paryżu. Wcześniej jednak wystąpi na mistrzostwach Europy w Rzymie, gdzie pojedzie jako jedna z faworytek. W zaszczytnym gronie sportsmenek docenionych przez Mattel znalazły się również: tenisistka Venus Williams, piłkarki Mary Fowler i Christine Sinclair, pięściarka Estelle Mossely, paratriatlonistka Susana Rodriguez, pływaczka Federica Pellegrini oraz gimnastyczki Rebeca Andrade i Alexa Moreno.

„Jestem przeszczęśliwa, że Barbie doceniła moją historię i wyróżniła mnie obok ośmiu innych niesamowitych sportsmenek z całego świata tytułem Barbie Role Model. Wciąż nie mogę w to uwierzyć! Jako mała dziewczynka bawiłam się lalkami, a teraz mam własną lalkę Barbie, która wygląda jak ja jedyny taki egzemplarz na świecie” – napisała Swoboda w poście na Instagramie. „Chcę, aby moja historia pokazywała, że zawsze warto być sobą. Nie trzeba spełniać niczyich oczekiwań ani dopasowywać się do narzuconych ram, by osiągać swoje cele. Każdy z nas ma prawo wyrażać siebie na swój sposób. Thank you Barbie!” – dodała biegaczka.

Lalka na wzór szóstej sprinterki ostatnich mistrzostw świata – wykonana z dbałością o każdy szczegół i precyzyjne odwzorowanie takich detali jak tatuaże czy strój Pumy – to jedyny taki egzemplarz na świecie. Co ciekawe, Ewa Swoboda nie jest jednak pierwszą, lecz czwartą Polką z własną Barbie. Wcześniej lalki na swoje podobieństwo otrzymały Anita Włodarczyk, Iwona Blecharczyk i Martyna Wojciechowska.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze