1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia
 4. >
 5. Horoskop codzienny dla wagi na 2012 rok

Horoskop codzienny dla wagi na 2012 rok

123rf.com
123rf.com
Co dobrego Cię dziś czeka? Czego i kogo lepiej unikać? Codzienny horoskop przygotowuje AstroCoach Anna.

Horoskop na poniedziałek, 31 grudnia

Aura tego dnia sprzyja harmonii i sympatycznym kontaktom z ludźmi. Nawet jeśli nie spotka cię nic szczególnego możesz czuć się szczęśliwa. Masz kogoś? Spędź sylwestrową noc radośnie. Nie masz planów?  Wybierzcie  się do kina lub na elegancką kolację.

Horoskop na niedzielę, 30 grudnia

Niekorzystny układ Słońca z Plutonem może namieszać Ci  w planach. Dlatego nie decyduj o niczym pochopnie ponieważ emocjonalna ocena nie pomoże ci w dokonaniu właściwego wyboru. Bądź bardzo ostrożnym kierowcą.

Horoskop na sobotę, 29 grudnia

Zmęczona? Powinnaś prowadzić dziś spokojny tryb życia. Daleki spacer i zdrowy sen są ci bardziej potrzebne niż szaleństwa towarzyskie. Unikaj również alkoholu i zwracaj większą uwagę na to w jaki sposób się odżywiasz.

Horoskop na piątek, 28 grudnia

Nie atakuj przeszkód w biegu, pogorszysz tym sprawę, lepiej spokojnie je obejść. To nie jest pora ani na poszukiwanie uczucia, ani na pogoń za pieniądzem. Musisz zdobyć się na cierpliwość. Decyzje podjęte wbrew sobie prowadzą do nikąd.

Horoskop na czwartek, 27 grudnia

Dobry dzień na poszerzanie horyzontów w każdy dostępny sposób. Możesz zdawać egzaminy, kształcić się, wziąć udział w jakimś interesującym kursie. Preferowane są także kontakty zagraniczne.

Horoskop na środę, 26 grudnia

Zielone drzewko wprawi cię w chwilę zadumy nad upływającym czasem. Nie nakładaj sobie tylko na talerz zbyt dużych porcji świątecznych smakołyków i nie zapadaj w drzemkę przed telewizorem.

Horoskop na wtorek, 25 grudnia

Księżyc w sektorze komunikacji ułatwi ci  porozumienie z otoczeniem. Odkryjesz nowe uczucia i emocje. Warto wykorzystać wspólne spędzanie czasu na rozmowy, na które nie ma czasu w zwykłe, codzienne dni. 

Horoskop na poniedziałek, 24 grudnia

W wigilijny wieczór nie wymagaj od siebie zbyt wiele energii. Będziesz raczej w spokojnym, nieco nostalgicznym nastroju. To dobry czas na szczere rozmowy z najbliższymi. Jeśli dokuczyłeś im trochę warto wszystko załagodzić.

Horoskop na niedzielę, 23 grudnia

Położenie Księżyca to sugestia, że warto dziś chronić zdrowie, pamiętając, że organizm potrzebuje regeneracji. Poza tym masz przed sobą sporo obowiązków. Nie do wszystkich podejdziesz entuzjastycznie.

Horoskop na sobotę, 22 grudnia

Księżyc znajduje się w twoim partnerskim sektorze, więc wydarzenia dzisiejszego dnia niejednokrotnie dotyczyć cię będą osobiście. Jeśli jesteś w zgodzie ze swoimi emocjami i zdolna do nieegoistycznego porozumiewania się jakieś trudne sprawy dadzą się wyjaśnić.

Horoskop na piątek, 21 grudnia

Księżyc w sektorze partnerskim pomaga ci w kontaktach z otoczeniem. Możesz zaplanować ważną rozmowę, w której chciałabyś przekonać kogoś do swoich pomysłów lub opinii. Dobry dzień na twórczość artystyczną. 

Horoskop na czwartek, 20 grudnia

Księżyc znajduje się w sektorze partnerskim, więc będziesz dziś mocno zaangażowana emocjonalnie w otaczające cię sytuacje. Księżyc Uran i Wenus sprzyjają miłości i kreatywności więc przystąp do działania!

Horoskop na środę, 19 grudnia

Dziś, jeśli poczujesz, że ubyło ci energii, musisz po prostu trochę obniżyć poprzeczkę. Nie starczy ci zapału na zbyt rozległe plany. Ucichnie życie towarzyskie, ale nie na tyle, by w twoim życiu miało zaraz powiać nudą. 

Horoskop na wtorek, 18 grudnia

Może nastąpić spiętrzenie obowiązków, przeszkody w załatwianiu jakich formalności lub będziesz musiała nieco skorygować dzisiejsze plany. O ile zachowasz się rozsądnie, uda się dokonać postępu w ważnych sprawach. 

Horoskop na poniedziałek, 17 grudnia

Warto być dziś kreatywną, wykazać inicjatywę. Księżyc może przynieść ci  okazję do zawarcia nowej znajomości. Spodziewaj się sygnałów zainteresowania ze strony nie obojętnej ci osoby. Możliwy zagraniczny wyjazd lub kontakt z obcokrajowcami.

Horoskop na niedzielę, 16 grudnia

To dobry dzień na pracę twórczą, a po południu  na spotkania z przyjaciółmi lub z osobą, która wzbudza twoje zainteresowanie. Księżyc w sektorze kreatywności obdarzy cię swobodą i osobistym urokiem. 

Horoskop na sobotę, 15 grudnia

Dzień koncentracji na twoich osobistych celach. Przypatrz się bliżej swoim ambicjom i oczekiwaniom. Postaraj się działać kreatywnie, bowiem w ten sposób zobaczysz wyraźniej drogę, która prowadzi do sukcesu. Powtarzanie schematów to za mało.

Horoskop na piątek, 14 grudnia

Księżyc znajduje się dziś w domowym sektorze twojego horoskopu co oznacza, że powinieneś więcej czasu poświęcić sprawom osobistym. Warto także przyjrzeć się temu jakie elementy twojej osobowości są efektem wychowania, wpływów rodzinnych. To pomoże ci lepiej zrozumieć siebie.

Horoskop na czwartek, 13 grudnia

Księżyc w sektorze komunikacji sprzyja rozmowom, korespondencji. Warto dziś odpisać na zaległe maile, zadzwonić lub spotkać się z kimś, dla kogo nie miałaś ostatnio czasu. To także dobry moment na pracę umysłową. 

Horoskop na środę, 12 grudnia

Księżyc w sektorze komunikacji zapowiada okazje do spotkań i podróży, możliwość zawarcia ważnych znajomości. Ten dzień warto spędzić aktywnie wykorzystując wszelkie, pojawiające się, szanse!

Horoskop na wtorek, 11 grudnia

Zachowaj dziś rozwagę w sprawach finansowych. Jeśli coś kupujesz, swoim zwyczajem, dobrze się zastanów. Zakupy zrobione na szybko okażą się chybione, mogą okazać się niezgodne z twoimi prawdziwymi upodobaniami.

Horoskop na poniedziałek, 10 grudnia

Księżyc w znaku Skorpiona skupi twoją uwagę na finansach. Nie wahaj się jeśli będzie trzeba zainwestować w siebie. Unikaj jednak kompulsywnego wydawania pieniędzy. Zwróć uwagę na towarzyszące ci emocje.

 

Horoskop na niedzielę, 9 grudnia

Obecność Księżyca w twoim znaku przyniesie przypływ energii i bardziej emocjonalne podejście do świata. Warto spotykać się dziś z ludźmi, szczególnie tymi, z którymi łączą cię więzy uczuciowe. Możesz odbyć ważną rozmowę, coś wyjaśnić, kogoś, do czegoś przekonać.

Horoskop na sobotę, 8 grudnia

Księżyc  w twoim znaku co zapowiada większe zaangażowanie emocjonalne. Spędź ten dzień z osobami, z którymi lubisz rozmawiać i możesz robić to szczerze i otwarcie, a być może nauczysz się czegoś nowego o nich i o sobie.

Horoskop na piątek, 7 grudnia

Dla ciebie dzisiejszy dzień powinien okazać się przyjemny, niewykluczone są miłe chwile, ale nie zapominaj, że to koniec twojego indywidualnego cyklu lunarnego. Zakończ sprawy, które do tego dojrzały, wyciągnij wnioski.

Horoskop na czwartek, 6 grudnia

Może ci dokuczyć lenistwo, więc obniż nieco poprzeczkę. Kontakty z otoczeniem będą dziś na pierwszym planie, ale… nie wierz w każde słowo, które usłyszysz. Ludzie mają dziś skłonność do przesady.

Horoskop na środę, 5 grudnia

Możesz palnąć głupstwo, więc aby dzień minął bez poważniejszych wpadek, nie daj się podpuścić. Księżyc pod horyzontem to czas refleksji, podsumowań i nabierania energii. Nie popełnij falstartu.

Horoskop na wtorek, 4 grudnia

Odzyskasz dobry humor. Otoczenie zapewni ci poczucie bezpieczeństwa i przypływ sił, pojawią się osoby, dzięki którym ambitne plany staną się bliższe spełnienia. Wieczorem warto poszukać towarzystwa. Nie siedź w czterech ścianach.

Horoskop na poniedziałek, 3 grudnia

Ten dzień może oznaczać w twoim życiu korzystny zwrot. Jakaś sytuacja potoczy się zgodnie z oczekiwaniami, więc warto wykazać się inicjatywą. Nie chowaj się skromnie w cieniu, łap szczęście śmiało i odważnie.

Horoskop na niedzielę, 2 grudnia

Nie nastawiaj się dziś na wielkie szaleństwa, bo fajerwerków raczej nie będzie. Najlepiej zrobisz jeśli część dnia poświęcisz na uporanie się z obowiązkami a pozostałą na spokojny wypoczynek. Potrzebujesz relaksu, wyciszenia. Może dobra książka albo kino?

Horoskop na sobotę, 1 grudnia

Na pierwszym planie sprawy związane z prestiżem, karierą, ambicjami. Rano możesz czuć się trochę niespokojna o powodzenie twoich planów. Staraj się unikać skrajnych ocen. Uczucie, że inni mają więcej szczęścia od ciebie, jest kompletnie bezpodstawne. 

 

Horoskop na piątek, 30 listopada

Na pierwszym planie sprawy zawodowe, aczkolwiek nie możesz oczekiwać spektakularnych sukcesów. Staraj się urozmaicać sobie zajęcia bo trudno ci będzie wytrwać przy monotonnych czynnościach. Wieczorem okazje towarzyskie.

 

Horoskop na czwartek, 29 listopada

Atmosfera i okoliczności będą ci sprzyjać, ty zaś okażesz się sprytna i pełna uroku. Możesz uporać się z jakimś problemem, coś wyjaśnić, załatwić. To również dobry dzień na sprawy domowe, rodzinne, romantyczne spotkania. 

Horoskop na środę, 28 listopada

Niewykluczona nowa znajomość, ale mimo, że ten ktoś bardzo ci się spodoba sytuacja może okazać się nieco skomplikowana. Przynajmniej na razie. Warto natomiast pomyśleć o pomnożeniu majątku, lecz w niezbyt ryzykowny sposób.

Horoskop na wtorek, 27 listopada

Szczególnie jeśli urodziłaś się w I dekadzie znaku twoje emocjonalne nastawienie do życia może skomplikować ci życie. Problemy lepiej tym razem rozwiązać stosując się do prawd obiektywnych. Niewykluczony partnerski lub finansowy ( zawodowy ) kryzys. 

Horoskop na poniedziałek, 26 listopada

Dla ciebie to dzień aktywności. Stymuluje Cię Słońce i Uran. Warto zastanowić się nad nowymi sposobami działania, nowymi pomysłami. Załatw  sprawy, przede wszystkim te, które wymagają czyjejś akceptacji lub współdziałania. 

Horoskop na niedzielę, 25 listopada

Sprawy towarzyskie, rodzinne i domowe zdominują dzisiejszy dzień. Postaraj się wyjść z domu, zaczerpnąć trochę świeżego powietrza. Potrzebujesz odrobiny wyciszenia i skupienia.

Horoskop na sobotę, 24 listopada

Trudności mijają więc pozwól sobie dziś na pozytywne emocje. Księżyc w polu partnerskim daje zielone światło kontaktom międzyludzkim. Mars i Jowisz pomagają w skutecznym działaniu osobom z drugiej dekady znaku.

 

 

Horoskop na piątek, 23 listopada

Mars i Uran sprawią, że trudno będzie obiektywnie odnieść się do wydarzeń dzisiejszego dnia, a tak właśnie byłoby najlepiej. Jeśli jesteś osobą z początku znaku, wstrzymaj się z decyzjami, nie reaguj impulsywnie, uważaj za kierownicą.

 

Horoskop na czwartek, 22 listopada

Najlepszy sposób na oczyszczenie atmosfery to rozmowa. W pracy trochę pod górkę, ale nie denerwuj się, okazje wrócą, jeszcze nic nie jest stracone. Zadbaj o swoje samopoczucie i zdrowie.

 

Horoskop na środę, 21 listopada

Dbaj o zdrowie. Pamiętaj, że niektóre dolegliwości bywają ucieczką od problemów. Jeśli więc coś Ci teraz dolega ,warto zastanowić się, czy przypadkiem nie odwraca to Twojej uwagi od spraw, które warto byłoby wreszcie załatwić.

 

Horoskop na wtorek, 20 listopada

Do popołudniowych godzin aura jest sprzyjająca. Być może nawiążesz  nowe kontakty. Nie rób jednak przesadnie wielkich planów. Także sprawy finansowe wymagają dziś dużej dozy realizmu.

 

Horoskop na poniedziałek, 19 listopada

To może być bardzo przyjemny dzień ponieważ Księżyc znajduje się w sektorze kreatywności i rozrywek. Nie planuj więc, że nadrobisz jakieś zaległości bo będziesz miała poczucie, że coś atrakcyjnego Cię omija…

 

Horoskop na niedzielę, 18 listopada

 

Druga część dnia zapowiada się najkorzystniej. Księżyc w obszarze przyjemności i kreatywności sprzyja dobremu nastrojowi. Zaplanuj dzień tak, aby Twoje potrzeby zostały zaspokojone.

 

Horoskop na sobotę, 17 listopada

 

Nie oczekuj zbyt wiele, ponieważ układ planet działać będzie na ciebie rozleniwiająco. Dlatego sobotę warto spędzić w jakiś przyjemny i niemęczący sposób. Nie będziesz miała ochoty na tłumne spotkania ani też na odkrywanie swoich prywatnych emocji i uczuć

Horoskop na piątek, 16 listopada

Przed południem będziesz ożywiony i dopisze Ci refleks, potem jednak możesz mieć problemy z koncentracją. Nie rób teraz ryzykownych eksperymentów finansowych. Musisz dobrze wyważyć swoje decyzje, by nie popełnić błędu.

 

Horoskop na czwartek, 15 listopada

Wenus w Twoim znaku obdarza Cię teraz wyjątkowym urokiem, więc zaplanuj sprawy, w których liczy się pierwsze wrażenie. Masz świetny dzień na poznanie kogoś, kto wydaje Ci się interesujący. Także sprawy urzędowe powinny dziś potoczyć się po twojej myśli.

 

 

Horoskop na środę, 14 listopada

 

Warto okazać dziś dobre intencje, bo nawet drobne iskrzenie może czasami zamienić się w pożar. Szczególnie jeśli urodziłaś się w I dekadzie znaku - zamiast przeciągać linę lepiej ustanowić kompromis.

 

Horoskop na wtorek, 13 listopada

Powinien to być interesujący dzień. W sytuacjach pozornie skomplikowanych możesz zdobyć nowe doświadczenia. Uważaj natomiast na finanse. Długofalowe projekty wymagają ostrożności.

 

Horoskop na poniedziałek, 12 listopada

Wpływ Księżyca sprzyja zakupom nieruchomości i inwestycjom. Możesz zdecydować się na zakup domu, mieszkania itp. Podpisując dokumenty, zasięgnij kompetentnej porady prawnej.

 

Horoskop na niedzielę, 11 listopada

 

Dobrze aspektowany Księżyc w Twoim znaku sprawia, dzień zapowiada się przyjemnie i spokojnie, ale nie zapominaj, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Dobrze zrobi Ci godzinka ruchu na świeżym powietrzu.

 

Horoskop na sobotę, 10 listopada

 

Szczególnie dla Wag z pierwszej dekady znaku niewykluczone emocjonalne napięcia. Nie pchaj palca między drzwi. Nie inicjuj ryzykownych działań, nie podejmuj ryzykownych decyzji, jeśli nie jest to niezbędne.

 

Horoskop na piątek, 9 listopada

Koniec indywidualnego księżycowego cyklu to okazja do przemyśleń i konstruktywnych zmian. Warto przeprowadzić dziś jakieś długo odkładane rozmowy. Masz dobry dzień, aby z kimś się pogodzić, coś wybaczyć, zrozumieć lub po prostu spotkać się z przyjaciółmi.

 

Horoskop na czwartek,8 listopada

 

Przydałby się dziś dystans do ludzi i wydarzeń.  Księżyc chowa się pod Twój horyzont, wyznaczając czas regeneracji sił. Zwolnij tempo. W konfliktach warto uważnie posłuchać drugiej strony. Wybujałe ambicje to pułapka! Zweryfikuj swoje postępowanie.

Horoskop na środę,7 listopada

Twoje szare komórki pracują dziś sprawnie. Możesz dziś łatwiej porozumieć się z inną osobą, nawet z kimś, z kim różnisz się w poglądach. W trudnej sprawie warto zwrócić się o radę do kogoś, kto ma większe doświadczenie.

 

Horoskop na wtorek,6 listopada

Możesz podjąć jakąś odkładaną decyzję, coś przemyśleć lub przedyskutować. Dzień jest dobry również na spotkania towarzyskie lub załatwianie spraw, które wymagają współdziałania i dobrego porozumienia.

 

Horoskop na poniedziałek,5 listopada 

Jeśli nad czymś pracujesz, unikaj roztargnienia. Plany wymagają dokładności, ale nie przesadnej drobiazgowości. Rozmawiając o ważnych dla siebie sprawach, nie patrz na wszystko wyłącznie z własnego punktu widzenia.

 

Horoskop na niedzielę,4 listopada

Dobry dzień na odpoczynek, refleksję, poszukiwanie swego miejsca w życiu. Bądź ostrożny w sprawach finansowych. Łatwo o pomyłki, roztargnienie, błędne decyzje. A miłość? Nie pomyl, co jest rzeczywistością a co tylko marzeniem.

 

Horoskop na sobotę,3 listopada

 

Nietrudno dziś o frustracje. Możesz na przykład zostać postawiona przed faktem dokonanym, co bardzo Ci się nie spodoba. Potraktuj to raczej jako sygnał mówiący o konieczności dokonania zmian w pewnych relacjach. Trudniejszy dzień dla osób z pierwszej dekady.

 

 

Horoskop na piątek, 2 listopada

 

Możesz dziś wpaść na jakiś interesujący pomysł, rozwiązać dylemat. Wieczór dobry na spokojny wypoczynek – dyskusje, czytanie, kino itp. Będziesz też w nastroju do filozofowania, polemizowania.

 

 

Horoskop na czwartek, 1 listopada

 

Warto dziś pozwolić sobie na większe emocje. Może powinieneś przeprowadzić z kimś szczerą rozmowę? Ewentualne spotkania z rodziną lub przyjaciółmi zapowiadają się sentymentalnie, ale też interesująco.

 

Horoskop na środę, 31 października

 

Nie będziesz dziś odczuwała wielkiej potrzeby działania i słusznie, ponieważ jest to dzień, który warto poświęcić choćby w części na refleksję. Szczególnie jeśli planujesz jakieś zamiany, powinieneś zastanowić się nad swoimi prawdziwymi potrzebami i priorytetami.

 

 

Horoskop na wtorek, 30 października

Dobry moment na przygotowanie gruntu do realizacji jakichś przyszłych zamierzeń, zebranie niezbędnych informacji, uzyskanie fachowej porady itp. Możesz również dokonać dziś drobnych zmian w organizacji pracy lub codziennego życia, jeśli sytuacja tego wymaga.

 

Horoskop na poniedziałek, 29 października

 

Duże „szanse” na to, że będziesz dziś mistrzem świata w „nicnierobieniu” tymczasem warto byłoby uporządkować codzienne sprawy. To ważne, ponieważ w perspektywie czas twórczych zmian, które wypadną tym lepiej, im więcej wolnej przestrzeni będzie wokoło Ciebie.

 

Horoskop na niedzielę, 28 października

Czas sprzyja dokonywaniu zmian i  pozytywnym transformacjom. Skoncentruj się dziś na sprawach, których rozwiązanie wymaga nowego podejścia. Warto też zetknąć się dziś z jakimś doświadczeniem poszerzającym horyzonty.

 

Horoskop na sobotę, 27 października

 

Księżyc w sektorze partnerskim! Powinnaś liczyć się z cudzymi uczuciami i sama też bądź asertywna. Zanosi się na jakieś nieporozumienie. Z osobami, z którymi nie możesz się dogadać, lepiej nie wchodzić sobie w drogę. Bądź także ostrożniejsza za kierownicą.

 

Horoskop na piątek, 26 października

Nie spodziewaj się dziś zbyt wiele.  Dzień dobry jest na posunięcia zawodowe, większe zaangażowanie w obowiązki, uporządkowanie spraw, z których składa się codzienność. Warto coś usprawnić lub przeorganizować.

 

Horoskop na czwartek, 25 października

Neutralna aura pozostawia Ci pełną dowolność dzisiejszych planów. Niewykluczone jednak, że część dnia poświęcisz obowiązkom. Wybierz jednak niezbyt męczące czynności. Nie jesteś dziś tytanem, Twoja forma psychiczna też wydaje się nieco chwiejna.

 

Horoskop na środę, 24 października

Twoja patronka Wenus w korzystnym układzie z Merkurym. Prawdopodobne są dziś sukcesy i radosne wydarzenia związane z waszym życiem osobistym, popularnością. Przypływ gotówki też wchodzi w grę.

 

Horoskop na wtorek, 23 października

Księżyc pojawił się w obszarze kreatywności dorzucając Ci odrobinę uroku i lekkości bytu. Wykorzystaj to koniecznie. Możesz dziś naprawić jakąś sytuację lub też odnieść drobny sukces zawodowy lub towarzyski. Dobry dzień na spotkanie z kimś, o kim myślisz.

 

Horoskop na poniedziałek, 22 października

 

Nawet jeśli wstaniesz lewą nogą, Twój humor na szczęście ulegnie szybko poprawie. Księżyc w Wodniku obdarza Cię pomysłowością i umiejętnością rozwiązywania problemów. Przeszkody, które mogą pojawić się na Twojej drodze, zostaną rozwiązane. Głowa do góry!

Horoskop na poniedziałek, 22 października

Nawet jeśli wstaniesz lewą nogą, Twój humor na szczęście szybko się poprawi. Księżyc w Wodniku obdarza Cię pomysłowością i umiejętnością rozwiązywania problemów. Przeszkody, które mogą pojawić się na twojej drodze, zostaną rozwiązane. Głowa do góry!

 

 

Horoskop na niedzielę, 21 października

Dobry dzień na wycieczki, spotkania i dyskusje, pod jednym wszakże warunkiem. Położenie Księżyca może skłonić Cię do popełniania jakiejś niedyskrecji. Oprzyj się tej pokusie, bo lekkomyślnie zdradzone sekrety szybko obiegną całe towarzystwo.

 

 

Horoskop na sobotę, 20 października

Księżyc  w sektorze spraw domowych zachęca Cię do zajęcia się rodziną, domem itp. Warto także spędzić trochę czasu na spokojne refleksji, aby odkryć czego potrzeba Ci do szczęścia.

 

Horoskop na piątek, 19 października 

 

Księżyc w sektorze komunikacji. Dobry dzień na podróżowanie, załatwianie spraw „ w ruchu”. Możesz dziś wywrzeć dobre wrażenie - na pracodawcy, egzaminatorze, także w towarzyskich okazjach. Będziesz wyrażać swoje zdanie w sposób kompetentny a jednocześnie sympatyczny.

 

Horoskop na czwartek, 18 października

 

Myślisz dziś w sposób twórczy, więc jest szansa poszerzenia horyzontów. Jesteś dziś otwarty na nowe kontakty, spotkania z ludźmi powinny okazać się dla Ciebie przyjemne i inspirujące. W grę wchodzi nawet zawarcie nowej znajomości.

Horoskop na środę, 17października

 

Księżyc w sektorze finansów skieruje twoją uwagę na materialne sprawy. Wykorzystaj czas na zweryfikowanie pomysłów, znalezienie źródła gotówki na inwestycje. Przymierzaj się do nowych projektów, które zrealizujesz wkrótce.

 

Horoskop na wtorek, 16 października

Nawet z trudniejszej sytuacji znajdziesz wyjście, jeżeli pokusisz się na nieco oryginalniejsze spojrzenie na cała sprawę. Najwięcej energii poświęcisz dziś kwestiom materialnym. Potrafisz teraz dobrze ocenić sytuację, zrób z tego użytek. W sprawach osobistych więcej luzu!

 

Horoskop na poniedziałek, 15 października

 

Największy ładunek energii dla Wag obchodzących urodziny w tym tygodniu. Dobry moment, aby rozpocząć ważny projekt. Dla pozostałych dzień sprzyjający poszukiwaniu towarzystwa, samoekspresji itp.

 

Horoskop na niedzielę, 14 października

 

Księżyc w  Twoim znaku nadaje emocjom większy ciężar gatunkowy, ale nie spiesz się z wnioskami, nie bagatelizuj swojego nastroju. Jeśli nie czujesz się całkiem szczęśliwa, pomyśl dlaczego.

 

 

Horoskop na sobotę, 13 października

 

Niebo nie sprzyja nowym inicjatywom, warto jednak obejrzeć się za siebie. To dobry moment, by wyrównać rachunki, przeprosić obrażonych, a także zrezygnować z planów, które nie spełniły pokładanych w nich nadziei. Przejrzyj swój życiowy bagaż i z lekkim sercem ruszaj w dalszą drogę.

 

 

Horoskop na piątek, 12 października

 

To koniec Twojego indywidualnego cyklu księżycowego, więc skup się na tym, co chciałbyś zakończyć. Przydałaby się też nieco głębsza refleksja, bo czas sprzyja odcięciu się od przeszłości i popełnionych , ale warunkiem wydaje się dogłębne zrozumienie problemów.

Horoskop na czwartek, 11 października

 

Będziesz dziś w dobrym nastroju. Jeśli masz do wykonania jakieś prace o charakterze intelektualnym, uporasz się z nimi nader szybko. To dobry dzień na kontakty z ludźmi, które zabarwią się większą otwartością i życzliwością, a także na podróż.

 

Horoskop na środę, 10 października

 

Warto wykazać się inwencją, a na Twoim koncie znajdzie się kilka banknotów o wysokich nominałach. Jeśli zaś szukasz pracy, planety pomagają Ci zrobić wrażenie osoby kompetentnej i twórczej. Zakochana? Poszukaj w czyichś słowach ukrytych znaczeń.

 

Horoskop na wtorek, 9 października

Masz przed sobą korzystny dzień pod warunkiem, że jesteś świadoma tego, co pragniesz osiągnąć. Powinnaś kierować się teraz czymś więcej niż tylko własnym interesem. Możesz odnieść sukces zawodowy, finansowy. Dobre notowania w sferze uczuciowej.

 

Horoskop na poniedziałek 8 października

Dla Ciebie dzisiejszy dzień okaże się neutralny. Nie grożą Ci wielkie wpadki, ale też nie licz na nadzwyczajne szczęście. Warto włączyć się w jakieś wspólne przedsięwzięcie, pracę zespołową itp.

 

Horoskop na niedzielę, 7 października

 

Dla Ciebie dzień może okazać się nieco bałaganiarski. Konflikty wydają się przelotne, więc nie dolewaj oliwy do ognia. Nie warto. Wiele zależy od Twoich dyplomatycznych zdolności. Masz je! O swoich oczekiwaniach mów wprost, ale spokojnie.

 

Horoskop na sobotę, 6 października

 

Niech nie przyjdzie ci do głowy wstawać lewą nogą, bo dzień zapowiada się komfortowo i to już od samego rana!  Załatwiaj osobiście sprawy, których powodzenie zależy od czyjejś dobrej woli. Trudno ci teraz odmówić.

 

Horoskop na piątek, 5 października

 

Księżyc w sektorze rozwoju intelektualnego stymuluje dziś Twoją ciekawość świata. Dlatego jest to dobry dzień na kontakty intelektualne z osobami, które pobudzają Twoją wyobraźnię, na czytanie interesujących lektur, kontakt z kulturą i sztuką.

 

 

Horoskop na czwartek, 4 października

Wpływ Księżyca w sektorze podróży i rozwoju intelektualnego daje ci dziś dodatkowy zastrzyk energii. Możesz dziś znaleźć się w centrum uwagi, zostać organizatorem jakiegoś spotkania itp. Oczywiście w grę wchodzi także podróż oraz sukcesy materialne.

 

 

Horoskop na środę, 3 października


Dobry dzień na wszelkie formy nauki, na dyskusje i wyciąganie interesujących wniosków. W pracy możesz działać z większym rozmachem. To także dobry czas na spotkanie z kimś, na kim ci zależy.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze
 1. Styl Życia

Astrologia - nauka czy zwykła zabawa?

Jan Helvetius „Atlas Niebios” 1792 (fot. iStock)
Jan Helvetius „Atlas Niebios” 1792 (fot. iStock)
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Poznanie swojego horoskopu u astrologa może kusić, a może także budzić wiele obaw. Czy astrologia naprawdę jest źródłem informacji o nas? Czy lepiej traktować ją z przymróżeniem oka? W końcu niektórzy zajmują się nią zawodowo. Na temat wątpliwości, czy warto wejrzeć w układ planet, który był na niebie, kiedy przychodziliśmy na świat - mówi astrolog Piotr Piotrowski.

 

Do czego może nam być potrzebny horoskop, po który idziemy do astrologa? Do różnych rzeczy, ale na pewno nie do wróżenia. Bo astrologia tak naprawdę nie miała nigdy za wiele wspólnego z wróżbiarstwem. Była niegdyś wszak częścią nauki, wykładaną na uniwersyteckich katedrach Europy, co – proszę zauważyć – odróżnia ją na przykład od tarota, run, numerologii czy innych systemów dywinacyjnych. Tym niemniej astrolog dysponujący indywidualnym horoskopem osoby może sporo powiedzieć nie tylko o niej samej i o każdej z najważniejszych sfer jej życia, lecz także o tym, jak potoczą się jej losy. Opowie, po jakiej drodze dane jest jej kroczyć, ale nie powie, w jaki sposób tę drogę przejdzie. Można ująć to jeszcze prościej: horoskopu potrzebujemy po to, by minimalizować straty i maksymalizować zyski – jak zwykł mawiać Leszek Weres, nestor polskiej astrologii.

Podczas wizyty u astrologa dowiadujemy się, że nasz znak solarny, to nie wszystko. Gdy się rodziliśmy, planet na niebie było dziesięć. Każda jest w jakimś znaku Zodiaku, są one ze sobą połączone w sposób harmonijny bądź nie. Mnóstwo informacji i wszystkie o nas. Widać tu nasze talenty, predyspozycje, ale też konflikty wewnętrzne, ograniczenia. Kosmogram kojarzy mi się z pełnią. Zaprasza do odkrywania siebie. Horoskop indywidualny, zwany niekiedy właśnie kosmogramem, to symboliczna mapa nieba uchwycona w dokładnym momencie naszych narodzin. Jest w niej nie tylko Słońce i Księżyc, lecz również wszystkie planety, a nawet niektóre planetoidy. Astrologowie uważają, że nasz osobisty mikroświat skorelowany jest z makrokosmosem. Stąd też owa mapa stanowi jednocześnie mapę naszych potencjałów albo po prostu mapę psyche. Horoskop to po prostu kosmiczny kod, szyfr, rodzaj podsłuchanej rozmowy bogów na nasz temat. Nic więc dziwnego, że zaprasza on do odkrywania siebie.

Można tę kosmiczną mapę potraktować jako swoiste narzędzie samopoznania? Tak. Przejrzeć się w niej jak w lustrze, albo uczynić z niej ekran dla własnych projekcji. Nie należy bowiem zapominać, że pomiędzy niebem a ziemią, a więc pomiędzy układami planet i tym, co dzieje się w naszym życiu, nie zachodzą fizykalne związki przyczynowo-skutkowe, lecz istnieje tu szczególny rodzaj oznaczania. Chodzi o związki symboliczne, nie-kauzalne, łączy je sens, podobnie jak ukazuje to nam idea wielkiego łańcucha bytu, w którym wszystko jest ze wszystkim powiązane, ponieważ byt stanowi jednorodną całość. Podobne przekonanie leży u podstaw astrologii, która zawsze stanowiła wyraz jedności świata. W tym znaczeniu horoskop mówi nie tylko o nas samych, lecz także obrazuje nasze miejsce w kosmosie, w jakimś szerszym porządku. Pokazuje, że to, co nam się przytrafia, albo to, jacy jesteśmy, nie jest dziełem przypadku, lecz wynika z kosmicznego uporządkowania. Stoją za nami więc nie tyle siły chaosu i ślepego trafu, ile pewien ład, sens, przewidywalność.

Dążenie ku pełni? Skoro już mówimy o pełni, w znaczeniu pewnej całości czy też totalności ludzkiej egzystencji, to patrząc na to z jeszcze innej strony, można powiedzieć, że horoskop jest swoistą obietnicą. Mówi raczej nie o tym, kim jesteśmy, lecz o tym, kim możemy się stać. Mamy tu więc do czynienia z ujęciem teleologicznym, nastawionym nie na dociekanie przyczyn, lecz na poszukiwanie celu. Horoskop ukazuje bowiem to, co w nas potencjalne – również w odniesieniu do przyszłości. Jest w nim „zapisane” wszystko, ale nie wszystko zrealizuje się z matematyczną precyzją.

Piotr Piotrowski: dr n. hum., filozof, astrolog. Jest autorem kilku książek. Specjalizuje się w jungowsko-analitycznym sposobie interpretowania horoskopów indywidualnych, a także w tradycyjnych technikach astrologii urodzeniowej, horarnej, elekcyjnej i mundalnej. Jego obszar badawczy stanowi filozofia religii oraz historia doktryn i idei astrologicznych.

 1. Zwierciadło poleca

Horoskop na listopad astrolożki Penny Thornton

Zobacz galerię 14 Zdjęć
Penny Thornton od ponad 40 lat zgłębia nauki astrologiczne, koncentrując się na takich tematach jak odżywianie (pod kątem 12 znaków zodiaku), związki czy praca. Klientką słynnej astrolożki była m.in. księżna Diana.

 1. Zwierciadło poleca

Horoskop na lipiec astrolożki Penny Thornton

Lipiec. Rak 22.06-22.07 żywioł wody (Fot. iStock)
Lipiec. Rak 22.06-22.07 żywioł wody (Fot. iStock)
Zobacz galerię 13 Zdjęć
Penny Thornton od ponad 40 lat zgłębia nauki astrologiczne, koncentrując się na takich tematach jak odżywianie (pod kątem 12 znaków zodiaku), związki czy praca. Klientką słynnej astrolożki była m.in. księżna Diana.

 

Rak 22.06–22.07

(Fot. iStock) (Fot. iStock)

Cofnij się pamięcią o pół roku, a dostrzeżesz zalążki lipcowych wydarzeń. Zrealizujesz swoje plany albo zrozumiesz, że trzeba je zrewidować. Zaznacz w kalendarzu 5 lipca i tydzień od 13, bo to okresy mogące zmienić twój pogląd na to, dokąd chcesz iść i z kim. Relacje mają teraz duże znaczenie – dla niektórych Raków oznacza to finał: „Żyli długo i szczęśliwie”, dla innych pożegnalny komunikat: „Bez odbioru”. A ogólnie ludzie albo otworzą, albo zatrzasną przed tobą drzwi. W lipcu nie ma odcieni szarości – są tylko czerń i biel oraz barwy podstawowe.

Lew 23.07–23.08

(Fot. iStock) (Fot. iStock)

Pogodny, serdeczny i towarzyski Lew nie lubi stać w cieniu, a na pewno być zepchnięty na dalszy plan, jednak w lipcu unikaj kontrowersji, obserwuj i czekaj. Dużo spraw dzieje się w tajemnicy, tobie zaś może zabraknąć zwykłej werwy i odporności. Gdy Słońce wejdzie w znak Lwa (22 lipca), klimat się zmieni. Będziesz mogła nadać bieg sprawom i wrócić na swoje miejsce przy głównym stole. Około 14 i 30 lipca pojawią się wielkie szanse do wykorzystania, chociaż mogą iść w parze ze stratą lub niepożądaną zmianą – najprawdopodobniej dotyczącą pracy, ale w grę może też wchodzić związek.

Panna 24.08–22.09

(Fot. iStock) (Fot. iStock)

Zaćmienie Księżyca 5 lipca zwiastuje pojawienie się czegoś nowego. Nie każda Panna usłyszy tupot maleńkich nóżek, ale dzieci mogą być w centrum lipcowych wydarzeń. Plany staną się gotowe do realizacji, a wstrzymane dotychczas biznesowe projekty i spotkania towarzyskie zostaną umieszczone w kalendarzu. To miesiąc skrajności. Niektóre Panny poczują, że trudny czas mają już za sobą, i zechcą świętować zwycięstwo, a inne mogą uznać, że ich wysiłki poszły na marne. Nie poszły. Po prostu zostaną przekierowane na nowe sytuacje, które się pojawią w najbliższych miesiącach.

Waga 23.09–23.10

(Fot. iStock) (Fot. iStock)

Na trudny początek miesiąca składają się ludzie, którzy nie odpowiadają na telefony, i biurokracja komplikująca życie. Jednak od 12 lipca, gdy Merkury wejdzie w ruch prosty, sprawy nabiorą tempa i w tygodniu od 13 lipca nastąpią przełomowe zmiany. Nie można mieć wszystkiego, więc jeśli ktoś złoży ci propozycję poniżej twoich oczekiwań albo impreza okaże się nie tak wspaniała, jak się spodziewałaś, zaakceptuj sytuację z wdzięcznością. Mija dopiero połowa roku i do października będziesz mogła się przekonać, że miałaś prawdziwe szczęście.

Skorpion 24.10–22.11

(Fot. iStock) (Fot. iStock)

W zasięgu wzroku pojawiają się odległe miejsca niezależnie od tego, czy chodzi o podróż w interesach, czy wirtualnie skontaktujesz się z ludźmi z daleka, a zdobyta teraz wiedza zaprowadzi cię daleko. Zaćmienie Księżyca 5 lipca może zainspirować zakończenie umowy, co oznacza, że podejmiesz nową pracę albo złożysz podpis na dokumentach z jakiegoś innego powodu. W roku 2020 nawet najlepiej przygotowane plany mogą się nie powieść, dlatego nie odkładaj przedsięwzięć na lepszy czas.

Strzelec 23.11–21.12

(Fot. iStock) (Fot. iStock)

Gdy Wenus trwa w strefie relacji, powinnaś wiedzieć, jak to jest z twoim związkiem – funkcjonuje czy nie. U większości Strzelców miłość rozkwitnie. Dobre związki przetrwają próbę, a te, którym się nie uda, najwyraźniej nie były na nią przygotowane. Jeśli twoja pewność siebie została zachwiana, niech astrologia zachęci cię do podjęcia ryzyka w związku z miłością albo pracą. Jeśli do połowy sierpnia zrobisz wrażenie na ludziach, którzy się liczą, chętnie wyświadczą ci przysługę i stworzą możliwości. Aktywność fizyczna doda ci energii i pomoże pokonać konkurencję.

Koziorożec 22.12–20.01

(Fot. iStock) (Fot. iStock)

Zaćmienie Księżyca w twoim znaku skieruje cię na kolejne rozdroże. Wydarzenia sprzed pół roku zaprowadziły cię tu, gdzie jesteś, i teraz musisz zdecydować, w którą stronę iść. Ważną rolę odgrywa oś relacji, więc ludzie będą mieli wpływ na twoje działania i decyzje. Zaćmienia zmieniają bieg naszego życia: nie zawsze chodzi o to, co widzimy, czasem o to, co ukryte. Tak więc za czynami innych osób często stoją czynniki, których nie jesteś świadoma. Jednak gdy Jowisz i Pluton połączą się w twoim znaku, chwyć przeznaczenie obiema rękami.

Wodnik 21.01–19.02

(Fot. iStock) (Fot. iStock)

Potrzeby innych będą teraz ważniejsze od twoich. Jeśli masz poczucie misji w związku z tym, co robisz, znajdziesz w tym cel i satysfakcję. Najważniejsze jest nastawienie. Chociaż kusiłoby cię, żeby powiedzieć: „A nie mówiłam?”, ważniejsze jest, by zachęcać, pomagać i znajdować rozwiązania. Przez większą część lipca lepiej trzymać się w cieniu i tworzyć podstawy nowych projektów i związków. Czas na zabawę przyjdzie później.

Ryby 20.02–20.03

(Fot. iStock) (Fot. iStock)

Zawsze warto wiedzieć, na czym się stoi i dokąd sprawy zmierzają, ale przy Merkurym w ruchu wstecznym często bywa to zbyt trudne. Na szczęście ten stan nie potrwa długo i do 14 lipca powinnaś już mieć pełną świadomość, czy ktoś nadal jest tobą zainteresowany lub czy propozycja okaże się realna. Nawet w przypadku projektu grupowego staraj się wyrażać swoje opinie i nadawać propozycjom osobisty charakter. Masz teraz szansę znaleźć się w centrum uwagi i udowodnić swoją wartość. Niektóre Ryby stworzą w lipcu coś, co zmieni kierunek ich życiowej drogi, jeśli nie los.

Baran 21.03–20.04

(Fot. iStock) (Fot. iStock)

Czeka cię miesiąc przełomów. Zaćmienie Księżyca 5 lipca jako pierwsze doprowadzi niektóre sytuacje do punktu krytycznego. To, co wtedy zrobisz, zależy tylko od ciebie. U niektórych Baranów pojawi się zawodowa szansa, u innych wydarzenia na domowym froncie mogą wywołać chaos. Pewien aspekt twojego życia pod koniec lipca będzie się przedstawiał zupełnie nieoczekiwanie, zwłaszcza jeśli urodziłaś się między 5 a 15 kwietnia. Powinnaś teraz ograniczyć skłonność do wkładania w sprawy całego serca – najpierw wszystko dokładnie przemyśl.

Byk 21.04–20.05

(Fot. iStock) (Fot. iStock)

Potrzeba wyrwania się z ograniczeń obecnej sytuacji narasta w tobie już od dłuższego czasu. Najlepiej byłoby poczekać do 12 lipca, gdy Merkury, planeta podróży i komunikacji, wejdzie znów w ruch prosty, ale skoro musisz, to się rusz! Lipiec to okres ważnych zmian dla całego zodiaku i chociaż widać już pewne oznaki pozytywnego wzrostu i możliwości, nadal należy zachować ostrożność. Pracuj z tym, co masz, i nie polegaj na prognozach oraz obietnicach. Pamiętaj, że jesteś realistką i działasz racjonalnie!

Bliźnięta 21.05–21.06

(Fot. iStock) (Fot. iStock)

To rok jak żaden inny. Tak wiele się zmieniło. Zwykle Wenus w twoim znaku inspiruje romantyzm i zadowolenie z życia, ale spotykać się i weselić nie jest tak łatwo jak kiedyś. Niemniej lipiec to znaczący miesiąc dla miłości i czerpania przyjemności z dobrych rzeczy – w granicach zdrowego rozsądku. Na ogół związki będą się rozwijać, jednak niektóre Bliźnięta zakwestionują swoje zaufanie do partnera i przyszłość relacji. Okresy przestoju są niezbędne, ale nie kosztem zaspokojenia potrzeb finansowych. Musisz naprawić swoją sytuację ekonomiczną i dopilnować, żebyś otrzymała to, na co zasługujesz.

 1. Styl Życia

Wiele dobrych wiadomości. Roczny horoskop dla Bliźniąt

Większość Bliźniąt w czasie nadchodzących 12 miesięcy może liczyć na trwałe efekty swoich starań. Bliźnięta przekonają się, że kryzysowe czasy mogą okazać się niepowtarzalną szansą na wprowadzenie w życie korzystnych zmian i pójście do przodu. (Ilustracja: iStock)
Większość Bliźniąt w czasie nadchodzących 12 miesięcy może liczyć na trwałe efekty swoich starań. Bliźnięta przekonają się, że kryzysowe czasy mogą okazać się niepowtarzalną szansą na wprowadzenie w życie korzystnych zmian i pójście do przodu. (Ilustracja: iStock)
Bliźnięta czeka jeden z lepszych okresów być może od wielu lat. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki harmonijnym tranzytom dwóch planet społecznych: Jowisza i Saturna, które przemierzają znak Wodnika. Trygony, jakie tworzą i będą tworzyć do Bliźniąt, są sprzyjające i mają wyjątkowo mocne działanie.

Trygon Jowisza zaktywizuje wrodzone umiejętności i talenty komunikacyjne Bliźniąt, ale też przyspieszy wiele spraw. Wniesie do życia więcej dynamizmu i luzu: życie potoczy się lżej, przyjemniej, efektywniej. Jowisz sprawia, że minimum wysiłku nagradzane jest maksimum korzyści. Bliźnięta będą cieszyć się wielością kontaktów oraz lukratywnych okazji biznesowych czy relacyjnych. Trygon Jowisza do Słońca w tradycyjnej astrologii nazywa się królewskim aspektem, czyli wyjątkowo szczęśliwym. To te momenty, kiedy życie pozytywnie nas zaskakuje. Zawsze jednak warto wspomóc farta – prezent od Jowisza – przemyślanymi działaniami i świadomymi decyzjami.

Na Bliźnięta działa też obecnie Saturn. Planeta ta ma swoją ponurą sławę, ale tym razem oddziałuje harmonijnie, dlatego Bliźnięta poczują jej łaskawszą stronę. Czyli? W życiu zapanuje kojąca stabilizacja, ład, ich umysł zostanie zaangażowany do osiągania konkretnych celów. Ze swoją tendencją do tymczasowości i totalnego bałaganu Bliźnięta będą Saturnowi za to wdzięczne. Wpływy Saturna pozwolą im uporządkować chaos, para nie będzie szła w gwizdek. Korzystnego działania Saturna doświadczą w 2021 roku przede wszystkim Bliźnięta urodzone w pierwszej dekadzie, a w przyszłym roku te z drugiej dekady. A zatem z jednej strony Jowisz przyniesie nowe perspektywy i możliwości, z drugiej – Saturn wcieli je w życie. To będzie doskonała okazja, żeby w spektakularny sposób zawalczyć o swoje. Ambitne działania biznesowe mają zielone światło. Ograniczenia lockdownu spłyną po Bliźniętach jak woda po kaczce. Ten czas wyzwoli w nich skuteczną przedsiębiorczość. Bliźnięta dostają właśnie od planet szansę, żeby osiągnąć sukces, zdobyć zaszczyty i dobra materialne.

Bliźnięta urodzone między 9 a 15 czerwca są pod wpływem kwadratury Neptuna, przez którego rzeczywistość może się nieco rozmywać. Wpływów tej duchowej planety często nie odczuwamy w bezpośredni sposób, w postaci jakichś negatywnych wydarzeń, ale Neptun może Bliźniętom przynieść nieefektywne rozprężenie. Jak się to objawia? Spadkiem energii witalnej i zawirowaniami emocjonalnymi. Bliźnięta działają na dużych obrotach, a Neptun będzie im to utrudniał. Sprawność ich błyskotliwego umysłu może szwankować, a nerwowość, lęki i fobie nasilą się. Bliźniętom z drugiej dekady od maja do lipca 2021 roku może usuwać się grunt spod nóg – do działania Neptuna bowiem dołączy Jowisz, który wyjdzie z Wodnika i wejdzie w znak Ryb, tworząc kwadraturę. Końcówka wiosny i większość lata może przynieść im gorszy czas, który najlepiej wykorzystać na zdystansowanie się i porzucenie zbyt dużych oczekiwań. W sierpnia Jowisz znowu wróci do Wodnika, przynosząc dobrodziejstwa Bliźniętom z trzeciej dekady. Od początku 2022 roku planeta ta ponownie wkroczy w Ryby i jej kwadratura zostanie z Bliźniętami na dłużej, czyli do czerwca, a potem od października do końca roku. Bliźnięta powinny w tym okresie działać metodycznie, wystrzegając się popadania w przesadę i życzeniowe myślenie.

W sierpniu i pierwszej połowie września, kiedy Mars utworzy nieprzyjemną kwadraturę, Bliźnięta czekają turbulencje. Wtedy tłumione trudne emocje ujrzą światło dzienne, przez co można się trochę pogubić. Za to od połowy września fantastyczny trygon Marsa w Wadze będzie sprzyjał wszelkim inicjatywom. Dość trudnym momentem będzie 4 grudnia, kiedy dojdzie do kolejnego zaćmienia, tym razem Słońca w Strzelcu. Dodatkowa opozycja Marsa w tym znaku może przynieść Bliźniętom konflikty, spadek sił i poczucie niepotrzebnego szarpania się z własnymi emocjami i ludźmi wokół. Końcówka roku zapowiada się zatem jako czas dużego napięcia. Poprawa sytuacji nastąpi około marca 2022, kiedy Mars znajdzie się w Wodniku i razem z Saturnem utworzą serię trygonów do drugiej dekady Bliźniąt. Do połowy kwietnia 2022 roku Bliźnięta mogą zaliczyć spektakularne sukcesy na polu zawodowym. Potem obecność Jowisza i Marsa w Rybach przyniesie zawirowania i brak oparcia w faktach.

Podsumowując: większość Bliźniąt w czasie nadchodzących 12 miesięcy może liczyć na trwałe efekty swoich starań. Nie trzeba będzie gimnastykować się kosztem przeciążeń nerwowych i emocjonalnych. Dlatego warto z siebie dać dużo. Bliźnięta przekonają się, że kryzysowe czasy mogą okazać się niepowtarzalną szansą na wprowadzenie w życie korzystnych zmian i pójście do przodu.

Piotr Gibaszewski, astrolog, autor corocznych prognoz dla Polski i świata. Wykładowca w Studium Psychologii Psychotronicznej.

 1. Styl Życia

Równowaga między pracą a odpoczynkiem i codzienny rachunek sumienia. Sposób na życie według św. Hildegardy

Według programu św. Hildegardy oprócz diety i rachunku sumienia potrzebna jest też równowaga między pracą a snem, między brakiem ruchu a aktywnością fizyczną. Ważny jest codzienny spacer, który poprawia krążenie i uspokaja. (Fot. iStock)
Według programu św. Hildegardy oprócz diety i rachunku sumienia potrzebna jest też równowaga między pracą a snem, między brakiem ruchu a aktywnością fizyczną. Ważny jest codzienny spacer, który poprawia krążenie i uspokaja. (Fot. iStock)
Odpowiednia dieta, równowaga między pracą a odpoczynkiem i codzienny rachunek sumienia – sposób na zdrowe życie? Tak twierdziła wieki temu św. Hildegarda. Jej współcześni naśladowcy mówią, że miała świętą rację.

„Za panowania Henryka IV w Świętym Cesarstwie Rzymskim żyła w Galii Bliższej dziewica słynąca ze swego szlachetnego urodzenia i świętości. Na imię jej było Hildegarda. Jej rodziciele, Hildebert i Mechthylda, choć ludzie możni i ze sprawami światowymi obeznani, mieli na względzie dary należne Stwórcy, oddali przeto córkę w służbę Bogu. Jeszcze w dziecięctwie od spraw ziemskich się odsunęła, odgrodzona od nich przedziwną czystością…” – tymi słowami Gottfryd, mnich z Góry Świętego Dyzyboda, sekretarz Hildegardy, rozpoczął pierwszą księgę dzieła „Żywot świętej Hildegardy”.

Z braku harmonii

Alfreda Walkowska od ponad 25 lat popularyzuje w Polsce wiedzę o osobie i dziele św. Hildegardy. W książce „Powrót do harmonii” opisała podstawowe założenia jej programu. Jak się zaczęła jej przyjaźń ze średniowieczną wizjonerką?

– Mieszkałam wtedy w Niemczech. Po urodzeniu dzieci moje zdrowie zaczęło nieco szwankować – wspomina. – Miałam problemy z kręgosłupem, trzustką, krążeniem. Zaczęłam szukać pomocy medycznej. Tymczasem wybrałam się z moimi małymi dziećmi na pieszą, 30-kilometrową pielgrzymkę, podczas której po raz pierwszy usłyszałam o Hildegardzie. Był to czas mojego dojrzewania duchowego. Mieszkałam przy uniwersytecie i miałam dostęp do biblioteki, więc zaczęłam o niej czytać i sprawdzać na sobie jej metody leczenia. Okazały się tak skuteczne, że mogłam się obyć bez medycyny konwencjonalnej, także przy różnych dolegliwościach moich dzieci.

Grono korzystające z pomocy Hildegardy szybko się powiększało. Przyjaciele Alfredy prosili ją o pomoc w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych. – Na początku skupiałam się na dolegliwościach fizycznych, z czasem zaczęłam odkrywać, jak duży wpływ ma na nie obszar duchowy. Poprzez muzykę Hildegardy, jej obrazy i wizje, zaczął docierać do mnie porządek świata.

– Po powrocie do Polski stwierdziła, że brakuje tu specjalistów i literatury na ten temat. Sprowadzała książki, dokształcała się i służyła radą wszystkim, którzy tego potrzebowali. W końcu chętnych zrobiło się tylu, że powstał kłopot z przekazem informacji na temat programu zdrowia św. Hildegardy. Postanowiła, że zajmie się tym profesjonalnie.

Obecnie Alfreda Walkowska prowadzi Polskie Centrum św. Hildegardy w Legnicy, w którym m.in. propaguje naturalny system leczenia, przywracający harmonię ducha i ciała.

Czym jest zdrowie?

„W samym centrum wszechświata umiejscowił Bóg człowieka, jako najważniejsze ze stworzeń. Swoją postawą jest on wprawdzie niewielki, ale siłą swojej duszy potężny. Jego głowa jest zwrócona do góry, a stopy oparte są pewnie na twardym podłożu. Ma on moc wprawiać w ruch tak to, co w dole, jak i to, co w górze. Ze względu na siłę swojego wnętrza jest w stanie zrealizować każde dzieło” – pisze Hildegarda.

Jesteśmy całością – duszą i ciałem. Zdrowie to harmonia obu tych sfer. Hildegarda wyróżnia cztery podstawowe obszary, w których funkcjonuje człowiek: najbliższe otoczenie, kontakt z naturą, wszechświatem i Bogiem. Według niej, zamiar Boży był taki, żeby człowiek żył w zgodzie z każdym z nich, był zdrowy i szczęśliwy. Ale ludzie popełnili grzech pierworodny i doszło do zakłócenia pierwotnego stanu.

Skąd się bierze choroba?

Choć Hildegarda za praprzyczynę choroby uznaje grzech pierworodny, to jednocześnie twierdzi, że możemy powrócić do zdrowia i harmonii. Na nasz stan w 10 procentach wpływa środowisko, w kolejnych 10 – obciążenia genetyczne, a w pozostałych 80 procentach – styl życia. Ten z kolei zależy od diety, czystego sumienia, higieny i proporcji między pracą a odpoczynkiem. Gdy równowaga tych wszystkich obszarów zostaje naruszona, w organizmie gromadzą się soki chorobotwórcze, zmniejsza się viriditas, czyli nasze siły witalne, dochodzi do zaburzenia funkcjonowania w tych czterech podstawowych obszarach. Następnie tracimy harmonię w innym, na który składają się: ziemia, powietrze, woda i ogień. Z nich zbudowany jest cały wszechświat. W konsekwencji dochodzi w nas do zaburzenia równowagi czterech soków ustrojowych: krwi, śluzu, żółci i czarnej żółci.

Jak powrócić do zdrowia?

To proste – należy cały ten proces odwrócić, uporządkować siebie i swoje życie. Musi także pojawić się chęć wyjścia z choroby. Potem zmiana diety, odpowiednie środki lecznicze, post czy określone zabiegi proponowane przez Hildegardę. Następnie chory powinien uporządkować sferę swoich cnót i grzechów, zrównoważyć pracę i odpoczynek. Wtedy powróci harmonia czterech obszarów, zostaną wydalone soki chorobotwórcze, zwiększą się siły żywotne, pojawi się równowaga pomiędzy czterema elementami… I tak choroba opuści ciało i duszę.

Kluczową rolę w procesie zdrowienia odgrywa silna wola. Alfreda Walkowska wierzy, że jeśli chory zacznie się porządkować, Bóg poczuje się zaproszony do jego życia i będzie w nim działać, ale to my jesteśmy odpowiedzialni za swoje zdrowie, za to, jak funkcjonujemy i korzystamy z zasobów Matki Ziemi.

– Hildegarda przeniknęła całe moje życie – przyznaje Alfreda. – W domu stosuję się do jej zaleceń dietetycznych, doświadczam dobroczynności postów i zabiegów. Niedawno moja córka zachorowała na ciężką grypę, miała 40 stopni gorączki. Jak radzi Hildegarda, poiłam ją herbatą malinową i porzeczkową, bo zawierają dużo witaminy C, galgantem z koprem na regulację krążenia i obniżenie temperatury, podawałam korzeń goryszu i robiłam okłady. Po 5 dniach powróciła do szkoły. Dietę hildegardową stosuję też w odżywianiu mojej sparaliżowanej od dziesięciu lat mamy. Podaję jej galgant, napój pietruszkowy, okładam plewami orkiszowymi. Jej stan jest stabilny, nie ma odleżyn.

Dieta Hildegardy

Program dietetyczny niemieckiej wizjonerki, to odżywanie rozumiane jako wzmacnianie viriditas – boskiej, życiodajnej siły. Hildegarda wszystkim bez wyjątków zaleca orkisz, który zawiera mnóstwo pełnowartościowego białka (uwaga: obecnie na rynku jest wiele odmian orkiszu skrzyżowanego z pszenicą, co ułatwia uprawy i podnosi plony, ale pozbawia go właściwości leczniczych).

Ważne miejsce w tej diecie zajmują też kasztany jadalne, koper włoski i różne przyprawy. Jej szczegółowy program dietetyczny uwzględniał subtilitet, czyli subtelności, które sprawiają, że pewne produkty są dobre dla konkretnych osób. Hildegarda brała pod uwagę różne uwarunkowania, które decydują o tym, jak czuje się dana osoba: jej stan zdrowia, płeć, wiek, pracę, porę roku i dolegliwości. Potem podpowiadała, co i w jakich proporcjach stosować. Jej dieta nie wyklucza jednak żadnej grupy pokarmów. Je się wszystko: zboża, warzywa, owoce, nabiał, mięso, ale z pewnymi zastrzeżeniami (warzywa tylko sezonowe, mięso: delikatniejsze dla kobiet, np. ptactwo, cięższe dla mężczyzn).

Hildegarda spisała konkretne wskazówki, co, kiedy i ile należy jeść przy danym schorzeniu. Na wzmocnienie systemu nerwowego i antystresowo zaleca gaszone wino i ciasteczka, które najlepiej przygotować samemu (mąka orkiszowa, masło, gałka muszkatołowa, cynamon i goździki; we właściwych proporcjach). Kto ma kłopoty z krążeniem powinien pić napój pietruszkowy (wino, pietruszka, ocet winny i miód; w odpowiednich proporcjach). Osoby cierpiące na chorobę nowotworową – ograniczyć białko zwierzęce i zadbać o stałą dostawę dobrej jakości orkiszu z białkiem budulcowym. Chorym na wątrobę zaleca spożywanie w dużej ilości kasztanów z miodem. Dobrze robi też post, nazywany przez Hildegardę „operacją bez noża”. To silny środek leczniczy, który oczyszcza i regeneruje organizm, ale są też pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Według Hildegardy post wykluczają: choroby psychiczne, ostre infekcje, wyniszczenie organizmu, choroba nowotworowa, gruźlica i ogólnie zły stan zdrowia. Jeśli ktoś musi zrezygnować z postu, może zastąpić go zabiegami – stawianiem baniek, moczeniem stóp, pielęgnacją jamy ustnej, masażami i moksowaniem (rozgrzewaniem różnych punktów ciała).

Program dla ducha

– Ważne jest, co człowiek je i pije, bo to wpływa na jego umysł, duszę i ciało. Trzeba też dbać o higienę i czystość duchową: medytować, modlić się i regularnie robić rachunek sumienia, najlepiej przed snem – inaczej problemy się odkładają, nawarstwiają i dają podłoże do rozwoju choroby – tłumaczy Alfreda. Dlatego równolegle do programu żywieniowego, dobrze jest wprowadzać porządek wewnętrzny.

Hildegarda zestawiła ludzkie grzechy i cnoty. Królową wszystkich cnót nazwała umiar: należy go zachować i w modlitwie, i w pracy, i w wypoczynku. Brak umiaru w jedzeniu powoduje kłopoty z wątrobą, a w następstwie z krążeniem. Wielkie spustoszenie czynią też i inne grzechy. Na przykład tchórzostwo zżera człowieka, a lęk zakleszcza go i hamuje przed życiem, co wymaga wprowadzenia odwagi. Rozpasanie z kolei domaga się dyscypliny i porządku. Pycha, duma i hardość – pokory. Zgorzkniałość, nieżyczliwość i zazdrość – miłości. Rozpacz i desperacja – nadziei. Apatia, gnuśność i letarg – męstwa, energii, a ból istnienia – radości.

– Gdy przyjmuję ludzi w moim gabinecie i porządkuję ich sposób odżywiania, podpowiadam też delikatnie rachunek sumienia i spowiedź – mówi Alfreda Walkowska. – Nie da się oddzielić duszy od ciała.

Program dla ciała

Oprócz diety i rachunku sumienia potrzebna jest też równowaga między pracą a snem, między brakiem ruchu a aktywnością fizyczną. Ważny jest codzienny spacer, który poprawia krążenie i uspokaja.

– Gdy do tych programów dołączymy wszelkie formy ruchowe, obszar cielesny i duchowy zaczną się powoli równoważyć – zapewnia terapeutka. – Będziemy dobrze funkcjonować i pozytywnie oddziaływać na otoczenie. Nasza praca stanie się bardziej wydajna i twórcza, powrócimy do harmonii z naturą, zacznie się dobrze dziać w całym kosmicznym wymiarze naszego świata.

– Codziennie dziękuję za pomoc, jakiej doświadczam od Hildegardy – wyznaje Alfreda. – Ona w prosty sposób pokazuje mi, co robić, żeby być szczęśliwą na tej ziemi. Co nie znaczy, że żyję w pełnej szczęśliwości. Jestem tylko człowiekiem. Spotykają mnie różne choroby, dolegliwości i problemy, ale teraz zupełnie inaczej do nich podchodzę. Robię, co mogę, zawierzam problemy Bogu i żyję dalej.

Życie św. Hildegardy

Urodziła się w 1098 roku w nadreńskim Bermersheim, niedaleko Alzey. Była dzieckiem chorowitym, cierpiała na różne dolegliwości. W wieku ośmiu lat Hildegarda znalazła się w klasztorze. W 1141 roku w jednej z wizji ujrzała potężny ogień i nadzwyczajnie jasne światło, w których objawił jej się Bóg. Usłyszała wówczas słowa: „Zapisz to, co słyszałaś i widziałaś”. Tak powstało pierwsze dzieło Hildegardy – „Scivias” („Poznaj drogi Pana”). Potem pojawiły się kolejne dzieła teologiczne: „Liber vitae meritorum” („Księga zasług życia”) i „Liber divinorum operum” („Księga dzieł Bożych”). A także 70 pieśni, dramat „Ordo Virtutum”, komentarz do reguły benedyktyńskiej, życiorysy świętych oraz dzieła naukowo–medyczne: „Przyrodoznawstwo”, „O przyczynach i leczeniu chorób”.

Warto przeczytać: Alfreda Walkowska, „Powrót do harmonii”, wydanie drugie, wydawnictwo Polskie Centrum św. Hildegardy, 2008.

Alfreda Walkowska – doktor nauk teologicznych; tytuł naukowy otrzymała na podstawie dysertacji o św. Hildegardzie przedstawionej na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu; twórczyni Polskiego Centrum św. Hildegardy z siedzibą w Legnicy; wydawca, tłumaczka i konsultantka książek o Hildegardzie, znawczyni dzieła św. Hildegardy; inicjatorka i prezes pierwszego polskiego Stowarzyszenia „Centrum św. Hildegardy w Polsce”.

Artykuł archiwalny.