1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Wprowadzenie do Tao Seksu

Wprowadzenie do Tao Seksu

fot.123rf
fot.123rf
Tao Seksu to inaczej taoistyczna joga seksualna. Słowo Tao miało wiele znaczeń, ale zasadniczo odnosiło się do doświadczania harmonii z kosmosem i całą otaczającą nas rzeczywistością.

W ramach taoizmu istniało kilka nurtów, koncentrujących się m.in. na zdrowiu i wydłużaniu życia, odżywianiu, ćwiczeniach oddechowych, aranżacji wnętrz itd. Jedną z dziedzin taoistycznej mądrości i taoistycznej jogi były także nauki o pozytywnym wykorzystywaniu seksualności. W skrócie nazywa się je obecnie Tao Seksu.

Sztuka Tao Seksu polega na nauczeniu się bardziej świadomego podejścia do swojej seksualności. Tao Seksu było jednak w dawnych Chinach sztuką trochę elitarną, ponieważ uważano, że opanowanie własnej energii seksualnej na drodze takich praktyk wyzwala ogromną siłę osobowości.

Większość osób podchodzi do intymności i współżycia w sposób raczej intuicyjny i instynktowny. Joga seksualna uczy natomiast wykorzystywania własnej siły witalnej i seksualnej w sposób celowy i metodyczny. Podejście takie owocuje wzmacnianiem ogólnego stanu zdrowia, zmniejszeniem dolegliwości i chorób seksualnych, większą satysfakcją płynącą ze swojego życia seksualnego oraz budowaniem lepszego kontaktu między partnerami.

Wiele ćwiczeń Tao Seksu można opanować stosunkowo szybko. Podstawową grupą tych ćwiczeń, łatwą do zrozumienia i opanowania dla każdego, jest trening mięśni seksualnych. Dotyczy to zwłaszcza ćwiczeń mięśni w rejonie krocza, mięśni zwieracza odbytu, ćwiczenia mięśni pochwy, a także wzmacniania mięśni przepon mieszczących się poniżej jamy brzusznej – przepony miednicznej i przepony płciowej.

Zazwyczaj większość ludzi nie interesuje się wzmacnianiem tych partii ciała. Pewne zainteresowanie tym tematem rozwijają współczesne szkoły rodzenia.  Jednak nawet sportowcy, osoby uprawiające fitness, czy osoby regularnie ćwiczące na siłowni, mogą mieć ten rejon bardzo słaby i zwiotczały.

Tymczasem dawna medycyna chińska określała stopień żywotności ludzkiego organizmu m.in. poprzez ocenę siły i sprężystości mięśni dolnej części tułowia, w tym mięśni zwieracza odbytu. Wzmocnienie tych mięsni z jednej strony poprawia naszą sprawność i jakość doznań seksualnych, a z drugiej strony – ogólnie poprawia stan naszej witalności i żywotności.

Wiek biologiczny, w odróżnieniu od wieku kalendarzowego, określało się niekiedy właśnie stopniem sprężystości mięśni dolnej partii tułowia. A zatem ćwiczenia tego typu mają dużą wartość seksualną, poprawiają nasze samopoczucie i działają odmładzająco.

Jak wiadomo część mężczyzn po trzydziestce i sporo mężczyzn po czterdziestce zaczyna stopniowo miewać problemy z prostatą. Powiększanie się i jednoczesne osłabienie gruczołu prostaty nie tylko stanowi pewne zagrożenie pojawienia się guzów, ale także wpływa na nasze funkcje płciowe. Regularne ćwiczenie mięsni tego rejonu powoduje natomiast regularny masaż gruczołu prostaty. A to wpływa na jego kondycję i jego prawidłową aktywność.

Podobnie postrzega się to w przypadku ćwiczeń dla kobiet. Regularny masaż piersi poprawia ich estetykę i sprężystość, a jednocześnie zmniejsza ryzyko pojawiania się różnego rodzaju guzów. Wzmacnianie mięśni pochwy i poprawianie dokrwienia okolicy rozrodczej zarówno stymuluje hormonalnie w kierunku odmładzania organizmu, jak i zmniejsza ryzyku pojawiania się mięśniaków, cyst i innych niekorzystnych zmian tego rejonu.

Drugim etapem ćwiczeń Tao Seksu jest nauczenie się panowania nad swoim orgazmem. Podstawą tego typu podejścia jest właśnie wspomniane powyżej wzmocnienie mięśni seksualnych. Dodatkowo uzupełnia się je odpowiednim nastawieniem, pozwalającym lepiej rozumieć i kontrolować reakcje własnego układu wegetatywnego.

Nauczenie się skupienia na oddechu i wczuwania się we własną energię seksualną, otwiera możliwość zagłębiania się w dobroczynne oddziaływanie seksualności na nasze ciało i psychikę.

Ćwiczenia Tao Seksu można wykonywać samodzielnie i w parach. Ćwiczenia samodzielne to zarówno ćwiczenia mięśni seksualnych, ćwiczenia oddechowe, czy kierowanie energii seksualnej w górę po plecach i dookoła całego ciała. Ćwiczenia w parach to m.in. masaż Tao, pozwalający na pełniejsze otwarcie sił życiowych, wyzwolenie pozytywnego stanu emocjonalnego pełnego błogości i uwolnienie się od różnego rodzaju problemów i nerwic seksualnych.

Techniki Tao Seksu pozwalają także na istotne wydłużanie okresu trwania zbliżenia seksualnego, dzięki czemu mężczyzna czuje się dowartościowany w swojej męskości, a kobieta bardziej zaspokojona.Kolejnym elementem jest doznawanie wspólnego wymieniania się własną energią seksualną i doznaniami orgazmu. Tego typu podejście buduje bardzo dobre porozumienie emocjonalne między partnerami oraz sprzyja naszemu zdrowiu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze