1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Expierience Expedition – nowe lądy, nowe spojrzenie

„Nie wychodząc za drzwi domu, można poznać cały świat“ - głosił Lao Zi, mistrz taoistyczny. Dlaczego więc wzywają nas dalekie krainy? Dlaczego o egzotycznych wyprawach marzymy tak bardzo, że porzucamy znane nam, bezpieczne otoczenie, narażając się na niewygody i ryzyko? To niespełnienie. Czego tak naprawdę szukamy?

Potrzebujemy się zmieniać. Nie wiadomo w zasadzie dlaczego, ale tak jest, że w życiu jedno jest pewne - zmiana. Ona pociąga, woła. Jak się zmieniać? W którym kierunku? Co robić inaczej? Jak dowiedzieć się, co nowego w życiu jest potrzebne?

W pełnej zabiegania i pośpiechu codzienności możemy nie usłyszeć wewnętrznego głosu, który wskazuje jaka zmiana byłaby dla nas dobra. Gdy czujemy, że coś nowego nas nęci, dobrze stworzyć sobie warunki, które będą sprzyjać nadchodzącej zmianie. Często łatwiej dokonać transformacji gdzieś daleko od domu. Egzotyczne otoczenie, ludzie inni od tych, których znamy, niezwyczajne sytuacje mogą pomóc w naszym rozwoju. W ramach Expierience Expedition prowadzonych przez psychologów z Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces w Warszawie można połączyć odkrywanie nieznanych zakątków świata z podróżą w głąb siebie.

W Himalajach Indyjskich zmiana może wydarzyć się w wyjątkowej atmosferze Orientu, pośród potężnych pasm górskich, w bliskości buddyjskich klasztorów. Przekraczając najwyższą przejezdną przełęcz na świecie, patrząc na niezwykłe krajobrazy i architekturę, łatwiej odkryć, że odmienność czeka na nas nie tylko na zewnątrz, ale również w naszym wnętrzu.

Wyprawa do Nepalu do Sanktuarium Annapurny to okazja na podziwianie wspaniałej natury, mierzenie się z własnymi słabościami oraz kontakt z mocą płynącą z najwyższych gór świata. Ten kraj jest również pełen skarbów kultury i sztuki buddyjskiej oraz hinduistycznej zgromadzonych w starożytnych miastach Doliny Katmandu. Wszystko to pozwoli nam na odkrycie siły osobistej i znalezienie dla niej miejsca w codziennym życiu.

Wyjazd do Peru jest przeznaczony dla wszystkich, którzy są zainteresowani, jak wykorzystywać kontrastowe jakości i różnorodne doświadczenia relacyjne dla wzbogacenia własnego życia. Wielorakie Peru, inkaskie i hiszpańskie, góry, selva, pustynia, niezwykłe Machu Picchu, Cusco i płaskowyż Nasca, oraz kontakt z barwną kulturą Indian stanowić będą odniesienie do psychologicznej pracy nad tym, jak twórczo używać we własnym życiu wszystkich barw świata.

Po co pojawia się uczucie nieokreślonej tęsknoty podczas oglądania zdjęć czy słuchania opowieści z jakiegoś mniej lub bardziej odległego kraju? Po co coś w środku nas wyrywa się do gór, przestrzeni, rozległej wody, lasów, tamtejszych ludzi? Czasami wołanie jest tak silne, że potrafi wtrząsnąć codziennością. Po co potrzebujemy takich doświadczeń? Skąd potem bierze się poczucie spełnienia, przeżycia czegoś ważnego?

Odpowiedzi na te pytania najłatwiej uzyskać podczas wypraw w nieznane rejony, zarówno geograficzne jak i psychologiczne.

Expierience Expedition na

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze