1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. REKLAMA

Łatwy w użyciu blender kielichowy

Blender kielichowy Bosch (Fot. materiały partnera)
Blender kielichowy Bosch (Fot. materiały partnera)
Blender kielichowy to urządzenie, które wykorzystujemy do wielu różnych czynności – miksowania, mielenia, robienia koktajli i smoothies, a także przy przygotowywaniu zup, sosów, past na kanapki i nadzień, np. do naleśników. Jakie cechy blendera ułatwią codzienne korzystanie z niego i sprawią, że praca będzie szybsza i przyjemniejsza? Sprawdźmy to na przykładzie modelu Bosch VitaPower Serie 4.

Łatwy w użyciu blender – czyli jaki?

Dobry blender kielichowy powinien być prostym urządzeniem. Wcale nie potrzebuje miliona funkcji i opcji, by spełniać swoje zadanie. Pamiętajmy, że jest to sprzęt, po który sięgamy często, dlatego nie może być on zbyt skomplikowany w obsłudze i wymagać od nas zastanowienia za każdym razem, gdy szykujemy posiłek.

Z tego samego powodu istotny jest montaż sprzętu. Najlepiej, by kielich był mocowany tak jak w modelach , czyli „na klik”. Naczynie umieszcza się w nasadzie i przekręca tak, by zablokować dzbanek w miejscu.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na sposób regulacji urządzenia. Najlepiej, by obsługa mocy blendera odbywała się za pomocą pokrętła – jest to wygodne i pozwala na płynną pracę. Ponadto urządzenie może mieć już gotowe opcje, tak jak np. Bosch VitaPower Serie 4, w którym znajdziemy automatyczne funkcje kruszenia lodu, przygotowania smoothie czy wstępnego czyszczenia. Dzięki temu nie musimy się zastanawiać, jaką moc obrać podczas przygotowywania danego typu dania czy mycia sprzętu.

Funkcje i regulacje blendera Bosch VitaPower Serie 4 (Fot. materiały partnera) Funkcje i regulacje blendera Bosch VitaPower Serie 4 (Fot. materiały partnera)

Dodatkowo blender Bosch ma także opcję pulsacyjną (PULSE), która pozwala na stopniowe rozdrabnianie i kontrolowanie konsystencji. Czasem bowiem zależy nam, by pasta na kanapki, sos, czy zupa nie były idealnie gładkie i miały np. drobno posiekane kawałki warzyw.

Przyciski sterujące automatycznymi funkcjami blendera są przy tym na tyle duże i wygodne, że nie wymagają bardzo precyzyjnego wciskania. Są długie, dzięki czemu komfortowo może z nich korzystać osoba starsza czy ktoś, kto ma duże palce lub długie paznokcie. Ich obsługa jest też w pełni intuicyjna i nie wymaga zbytniego zastanawiania się.

Akcesoria, które ułatwiają użytkowanie blendera

Najważniejszą częścią blendera, poza silnikiem i ostrzami, jest kielich. Powinien on:

 • mieć sporą pojemność (co najmniej 1 l, a najlepiej tak jak w blenderach Bosch VitaPower Serie 4 – 1,5 l), by można było od razu zmiksować całą zupę, czy dużą ilość owoców;
 • być wykonany z trwałego i termobezpiecznego materiału, aby można było miksować zarówno świeżo zagotowaną zupę, jak i kostki lodu. W modelach Bosch VitaPower Serie 4 kielich wykonany jest z odpornego na pęknięcia materiału – szkła thermosafe;

Kielich blendera Bosch VitaPower Serie 4 (Fot. materiały partnera) Kielich blendera Bosch VitaPower Serie 4 (Fot. materiały partnera)

 • nie być plastikowy – plastik nie tylko nie jest odporny na temperatury, ale również może ulegać zafarbowaniu lub zawierać szkodliwe bisfenole (BPA). Wszystkie elementy z tworzywa sztucznego w blenderach Bosch są pozbawione bisfenoli, dzięki czemu mogą mieć pełny kontakt z żywością;
 • mieć szczelną pokrywę z otworem do dokładania składników, taką jak w urządzeniach Bosch VitaPower Serie 4, które wymagają zablokowania pokrywy przed włączeniem urządzenia (inaczej nie zacznie działać). To gwarantuje bezpieczeństwo i pewność, że unikniemy zabrudzeń z powodu nieszczelnej pokrywy;
 • dawać możliwość napełnienia szklanki bez zdejmowania pokrywy – by ograniczyć chlapanie i nie zabierać dodatkowego czasu na zwalnianie blokady pokrywki.

VitaPower Serie 4 – pokrywa blendera (Fot. materiały partnera) VitaPower Serie 4 – pokrywa blendera (Fot. materiały partnera)

Dodatkowo każdy blender powinien być wyposażony w specjalny popychacz. Czasem bowiem duże składniki mogą się zablokować między sobą i sprawiać, że ostrza ich nie dosięgają. Dobrze jest, gdy do ich przesunięcia używamy przeznaczonego do tego akcesorium, a nie łyżki czy widelca.

Ponadto jest wyposażony w ciekawą możliwość przygotowywania napojów w butelce na wynos. Opcja ToGo pozwala na bardziej ekologiczne robienie koktajli i smoothies, gdyż nie trzeba dokupować dodatkowych pojemników, przelewać picia ani marnować wody na mycie dodatkowych butelek czy naczyń. Butelkę ToGo z przygotowanym na zapas napojem można także przechowywać w lodówce (podobnie jak dzbanek). Nie paraliżuje to jednak pracy całego urządzenia – wciąż mamy kielich, w którym możemy przyrządzić sos czy zupę na obiad.

Blender VitaPower Serie 4 – butelka ToGo (Fot. materiały partnera) Blender VitaPower Serie 4 – butelka ToGo (Fot. materiały partnera)

Dobry silnik i ostrza, a wygoda użytkowania blendera

Dobry blender można rozpoznać po tym, że ostrza są wykonane ze stali nierdzewnej. Dodatkowo modele VitaPower Serie 4 mają wzmocnione brzegi nożyków, dzięki czemu zapewniają jeszcze szybsze i precyzyjniejsze cięcie oraz wyższą trwałość.

Ponadto te urządzenia Bosch wyposażone są w silnik o mocy 1200 W i wykonują do 30 tysięcy obrotów na minutę. Takie parametry świadczą o tym, że bez trudu pokruszymy w blenderze kostki lodu, zmielimy orzechy czy pestkę z awokado, nie mówiąc już o rozdrobnieniu surowych twardych warzyw korzeniowych, jak seler, pietruszka czy marchew.

Wydajność silnika i skuteczność ostrzy to tylko część sekretów systemu ProPerformance blenderów VitaPower Serie 4. Łączy on w sobie także unikalne rozwiązania poprawiające jakość mieszania i zapewniające optymalną konsystencję zup, sosów czy koktajli.

Ostrza blendera Bosch VitaPower Serie 4 (Fot. materiały partnera) Ostrza blendera Bosch VitaPower Serie 4 (Fot. materiały partnera)

Automatyczne czyszczenie

Akcesoria blendera automatycznego powinny móc być bezpiecznie czyszczone w zmywarce. Ponadto w modelu Bosch Vita Power Serie 4 można skorzystać z opcji wstępnego czyszczenia za pomocą automatycznego programu. Wystarczy wcisnąć guzik, a blender sam usunie przynajmniej część zabrudzeń ze ścianek. To świetne rozwiązanie, gdy nie mamy zmywarki lub gdy nie umyjemy kielicha od razu po blendowaniu, tylko np. po zjedzeniu posiłku i resztki zdążą już nieco zaschnąć.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze