1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Wołodymyr Zełenski z okazji Dnia Matki w Ukrainie: „Każda z Was dokonała nie lada wyczynu”

Od 24 lutego Ukrainę opuściło ponad 5 miliona osób, głównie kobiet i dzieci. (Fot. Serhii Hudak/Zuma Press/Forum)
Od 24 lutego Ukrainę opuściło ponad 5 miliona osób, głównie kobiet i dzieci. (Fot. Serhii Hudak/Zuma Press/Forum)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się do kobiet z okazji Dnia Matki, który w Ukrainie przypada w drugą niedzielę maja. Poruszające słowa Zełenskiego to wyraz uznania dla wszystkich matek, a szczególnie tych, które często pieszo, z mała walizką, niosąc dzieci na rękach, uciekają z objętego wojną kraju.

„To szczególny Dzień Matki. Zraniony wojną, ale z gorącym sercem, wielką wewnętrzną siłą, wiarą i bohaterstwem ukraińskich matek. Każda z Was dokonała nie lada wyczynu dla dobra swoich dzieci, dla dobra Ukrainy. Cześć i wdzięczność dla Was!” – napisał w swoich mediach społecznościowych Wołodymir Zełenski. Dzień Matki w Ukrainie jest świętem ruchomym, które obchodzi się w drugą niedzielę maja.

Święto matek stało się również pretekstem do spotkania Jill Biden, pierwszej damy USA, z Ołeną Zełenską, żoną prezydenta Ukrainy. Spotkanie odbyło się w szkole przeorganizowanej na ośrodek dla uchodźców w Użhorodzie przy granicy słowacko-ukraińskiej. Miasto liczy około 100 tys. mieszkańców, a obecnie przebywa tam niemal drugie tyle uchodźców, którzy przemieścili się z objętych walkami terenów na wschodzie i południu Ukrainy. Spotkanie Biden i Zełenskiej trwało godzinę, pierwsze damy wzięły również udział w warsztatach dla dzieci. „W tym Dniu Matki moje serce jest z Tobą, Pierwsza Damo Ołeno Zełenska, oraz ze wszystkimi dzielnymi i wytrwałymi matkami w Ukrainie” – tak spotkanie podsumowała na swoim Twitterze Jill Biden.

Od 24 lutego, czyli od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, kraj opuściło ponad 5 miliona osób, głównie kobiet i dzieci. Z tego, według informacji podawanych przez Straż Graniczną, 3,26 miliona osób przybyło do naszego kraju.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze