1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Najlepsze thrillery

Najlepsze thrillery

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Jest mnóstwo thrillerów, które zdecydowanie warto zobaczyć. Te filmy z dreszczykiem to jedne z naszych ulubionych. Ten mrok, ta powoli przyspieszająca akcja, te plot twisty, zaskoczenia, tajemnice. Doskonałość. Ale mamy kilka ulubionych tytułów, koło których nie można przejść obojętnie. I właśnie postanowiliśmy stworzyć listę pięciu najlepszych, według nas, thrillerów, które każdy powinien zobaczyć co najmniej raz w życiu (bo nam zdarzyło się niektóre oglądać po kilka razy). Koniecznie zobaczcie, co umieściliśmy na liście, i dajcie znać, czy coś byście dorzucili.

Wyspa tajemnic

Jeden z najbardziej nieoczywistych filmów, jaki kiedykolwiek powstał. Akcja filmu ma miejsce w roku 1954, na pięknej wyspie, na której znajduje się szpital dla psychicznie chorych przestępców. Na wyspie prowadzone ma być śledztwo, które dotyczy tajemniczego zniknięcia jednej z pacjentek. Sprawa prowadzona będzie przez federalnych szeryfów – Tedda i Chucka. Jak to się stało, że kobieta była zdolna pokonać tak wiele zabezpieczeń i po prostu uciec? Jedyne, co po sobie zostawiła, to krótka, zaszyfrowana wiadomość. Oczywiście nikt nic nie widział i nikt nic nie wie. Sytuacja mocno komplikuje się, kiedy nad wyspę nadciąga huragan i łączność ze światem zostaje całkowicie zerwana.

Efekt motyla

Zastanawialiście się kiedyś, co by się stało, gdybyście postąpili inaczej? Wydaje się, że każdego z nas spotkało to chociaż raz w życiu. Niektórzy nie musieli tylko myśleć. U niektórych miało to miejsce naprawdę. Evan przeszedł bardzo wiele, kiedy był dzieckiem. Wiele z tych sytuacji wyparł ze swojej głowy. W dzieciństwie pozostawał pod opieką psychiatry, który zachęcał go do tego, aby prowadził dziennik, w którym zapisywałby każdy dzień swojego życia. Teraz, będąc już studentem, czyta jeden z nich i... orientuje się, że przenosi się do przeszłości. Może podejmować różne decyzje, zmieniać przyszłość. Ale cena jest naprawdę wysoka. Czy zdecyduje się trwale naprawić pewne błędy z przeszłości? w roli głównej, który bardzo przekonuje.

Podziemny krąg

Mamy nadzieję, że każdy zna ten film, ale jeśli nie – zdecydowanie musicie go obejrzeć. Młody chłopak został wrzucony w życiowy „wyścig szczurów” – wszystko szybciej, lepiej, jeszcze więcej. To doprowadza u niego do bezsenności, którą leczy na terapii. Wkrótce odnajduje w tym swój sposób na wolny czas – zaczyna uczęszczać na każdą możliwą terapię, m.in. dla osób chorych na raka. Tam spotyka pewną intrygującą kobietę, a niedługo później na jego drodze pojawia się anarchista Tyler Durden, który imponuje mu swoją pewnością siebie i wyzwoleniem. Panowie stają się swego rodzaju dopełnieniem, a to prowadzi do otwarcia Podziemnego Kręgu, który początkowo ma być miejscem na zamknięte walki, a z czasem przeradza się w paramilitarną organizację anarchistyczną.

Labirynt

to produkcja z Hugh Jackmanem, Violą Davis i Jake'em Gyllenhaalem. Kiedy 6-letnia córeczka stolarza z małego miasteczka zostaje porwana wraz z koleżanką, rozpoczyna się dramatyczna akcja poszukiwawcza. Ojciec dziewczynki uważa, że policja kompletnie sobie nie radzi i jako doświadczony myśliwy postanawia, że sam wytropi tego, kto śmiał tknąć jego dziecko. I na pewno nie cofnie się przed niczym. Gotów jest nawet samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość. Ma nawet swojego podejrzanego, którego zamierza przemaglować na wszystkie strony. Kawał naprawdę mocnego thrillera.

Split

Film powstał na podstawie historii, która miała miejsce naprawdę. I to czyni tę produkcję jeszcze bardziej niepokojącą. Pewien mężczyzna porywa trzy nastolatki. Kevin, bo tak ma na imię, uczęszcza do psychiatry i cierpi na zaburzenie, jakim jest mnoga osobowość. Przeważnie takie osoby mają jeszcze jedną, poza dominującą. On ma 23 inne osobowości, które zazwyczaj potrafi opanować – do pewnego momentu. Zdesperowane dziewczyny muszą odkryć, która jego osobowość może im pomóc w ucieczce, a która spróbuje je powstrzymać. Naprawdę doskonała kreacja aktorska Jamesa McAvoya, warta zobaczenia.

Artykuł powstał we współpracy ze stroną .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze