1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Celuj w cellulit

Jakość twojej skóry ma  wpływ na widoczność pomarańczowej skórki. (Fot. materiały partnera)
Jakość twojej skóry ma wpływ na widoczność pomarańczowej skórki. (Fot. materiały partnera)
Masaże, dieta, ruch? Tak, wszystko to sprawia, że pomarańczowa skórka staje się mniej widoczna. Znamy jednak jeszcze jeden sposób, który redukuje cellulit od wewnątrz.

Nie mówimy, że to coś złego, ale rozumiemy, że nie trzeba go lubić. Cellulit, choć normalny, niegroźny i typowy dla wielu kobiet, psuje humor niejednej z nas. Zwłaszcza latem, gdy odsłaniamy ciało w zwiewnych sukienkach lub bikini. Nie zawsze jest związany z otyłością i mają go nawet szczupłe osoby. Na jego powstawanie mają wpływ hormony, siedzący tryb życia, niezdrowe jedzenie i predyspozycje genetyczne. Nie można się go całkowicie pozbyć, ale można sprawić, że będzie dużo mniej widoczny. Pomagają regularne masaże, aktywność fizyczna i zdrowa dieta. Czy wiesz jednak, że równie duży wpływ na wygląd ciała ma kolagen, który buduje strukturę skóry i sprawia, że jest ona gładka i napięta?

To niestety fakt: już od 25. roku życia ilość kolagenu w organizmie sukcesywnie spada, nawet o 2 proc. rocznie. Ma to swoje konsekwencje – osłabia się tkanka łączna będąca systemem podporowym skóry. Sama skóra staje się przez to cieńsza i bardziej wiotka, a cellulit, czyli nierównomierne, przypominające skórkę pomarańczy, rozłożenie tkanki tłuszczowej, bardziej widoczny. Jaki jest mechanizm jego powstawania? Tkanka tłuszczowa przepycha się przez tkankę łączną skóry, która z powodu utraty kolagenu ulega osłabieniu. Im cieńsza i mniej elastyczna jest skóra, tym więcej grudek i nierówności przez nią przebija.

Ilość kolagenu wpływa na jakość skóry całego ciała, także na udach. (Fot. materiały partnera) Ilość kolagenu wpływa na jakość skóry całego ciała, także na udach. (Fot. materiały partnera)

Pomarańczowa skórka ma też tendencję do pojawiania się, gdy mocno stracisz na wadze. Jeśli z powodu gwałtownego odchudzania twoja skóra stała się wiotka, tkanka tłuszczowa, której nie sposób zredukować całkowicie, może być bardziej widoczna w postaci cellulitu. I tak, to również związane jest z utratą kolagenu.

Dlatego jednym ze sposobów zapobiegania i redukcji cellulitu może być dbanie o utrzymanie produkcji kolagenu w skórze. Jak to zrobić? Od wewnątrz – za pomocą odpowiedniej diety, bogatej w przeciwutleniacze i kwasy tłuszczowe. Równie ważna jest też odpowiednia suplementacja. Badanie z 2015 r. * pokazuje, że stosowanie suplementów kolagenowych zapewnia wyraźną poprawę w przypadku umiarkowanego cellulitu.

Po jakie suplementy sięgnąć? Sprawdzone i wszechstronnie przebadane, takie jak proszek kolagenowy . Zapakowany jest w 28 wygodnych saszetek, które możesz wrzucić do torebki lub szuflady biurka w pracy, by zawsze mieć je przy sobie. Codziennie rozpuszczasz zawartość jednej w dowolnym posiłku lub napoju. Ma neutralny smak, więc nie wpływa na doznania płynące z jedzenia. Zawiera czysty kolagen, bez sztucznych dodatków czy barwników.

Kolagen The Solution Oslo Skin Lab (Fot. materiały partnera) Kolagen The Solution Oslo Skin Lab (Fot. materiały partnera)

Już po sześciu – ośmiu tygodniach regularnego stosowania zauważysz różnicę w jakości skóry. Bardziej spektakularne efekty masz szansę dostrzec po pół roku. Skąd to wiadomo? Suplement został wielokrotnie przetestowany, a jego skuteczność udowodniona badaniami klinicznymi. Tymi samymi, które stosuje się w przypadku leków (mimo że preparat jest suplementem, nie lekiem). W 2015 roku przetestowano go w podwójnie ślepym, kontrolowanym placebo na 105 kobietach w wieku 24–50 lat. Wyniki wykazały, że regularne przyjmowanie The Solution™ przez okres 6 miesięcy, doprowadziło do wyraźnej poprawy stanu skóry u kobiet cierpiących na umiarkowany cellulit. Preparat wpłynął na gęstość skóry na udach i zmniejszył stopień widoczności pomarańczowej skórki.

Na koniec mamy dobrą wiadomość! Jeśli chciałabyś wypróbować The Solution na własnej skórze, możesz skorzystać z oferty specjalnej i zamówić pierwsze opakowanie z 50 proc. zniżką. Jeśli ci się spodoba, możesz zdecydować się na subskrypcję z darmową wysyłką i bez deklaracji czasowej, tak by każdego miesiąca dawać swojemu ciału to, czego potrzebuje, by świetnie wyglądać. Mamy dobrą wiadomość! Wpisując kod ZWIERCIADLO50 na swoje zamówienie otrzymasz 50 proc. zniżki!

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

* Suplementacja diety specyficznymi peptydami kolagenowymi ma korzystny wpływ na morfologię cellulitu zależny od wskaźnika masy ciała. Michael Schnuck, Vivian Zague, Steffen Desser i Erhardt Proksch, J Med Food 18 (12) 2015, 1340-1348

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze