1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Jak łatwo oszczędzać na zakupach?

Jak łatwo oszczędzać na zakupach?

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Jak poradzić sobie z szalejącą inflacją i oszczędzać na zakupach? Myślisz, że to niemożliwe? Mylisz się. Sklep Lidl dba o swoich klientów i przygotowuje dla nich specjalnie oferty, aby nie musieli bać się o stan swojego portfela. Sprawdź, jak oszczędzać i cieszyć się pieniędzmi na koncie.

Czy można oszczędzać na zakupach?

Do tematu oszczędzania na zakupach należy podejść od kilku różnych stron. Na początku warto zacząć tworzyć listy zakupów, które uwzględniają plan posiłków na przynajmniej kilka dni. Dzięki temu można zaoszczędzić do kilkuset złotych miesięcznie. Taka lista sprawi, że wchodząc do sklepu, kupisz tylko to, co naprawdę potrzebne. Z tworzeniem listy łączy się kolejny punkt prowadzący każdego do oszczędzania – należy pomyśleć, co jest tak naprawdę potrzebne, a co w życiu się nie przyda. Testuj nowe produkty, ale jeśli widzisz, że coś ma krótki termin albo tak naprawdę nie masz na to ochoty, nie kupuj. Najpewniej będzie to leżeć w lodówce i czekać na okazję, a ty po prostu zmarnujesz pieniądze.

Żeby oszczędzać na zakupach, nie trzeba robić sobie wyrzeczeń. Dobrze jest przed wyjściem z domu przejrzeć gazetki sklepów bądź aplikacje. Sklep Lidl oferuje specjalne oferty dla osób posiadających aplikację Lidl Plus, dzięki niej można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych na zakupach. Sklep Lidl jest przyjazdy również osobom z kartą dużej rodziny, dzięki czemu taniej zrobi się zakupy dla wszystkich domowników.

Na zakupach zawsze można oszczędzić. Dobrym pomysłem są nie tylko listy zakupowe, ale przede wszystkim korzystanie z promocji. Te można znaleźć w gazetkach czy aplikacjach. Są jednak też takie oferty, które dostępne są jedynie w danym sklepie. Dotyczą one głównie ostatnich sztuk towaru albo produktów spożywczych, które są na granicy terminu ważności. Sklep Lidl obniża towary, którym kończy się termin, aby klienci mogli taniej zakupić potrzeby produkt. Dzięki temu można oszczędzać sporo gotówki, a żadne towary nie idą na zmarnowanie.

Planowanie wydatków – to możliwe

Jakie jeszcze są dobre oferty w sklepach? Niektóre są zależne od godzin otwarcia. Sklep Lidl obniża ceny pieczywa w ostatnich godzinach. Dzięki temu np. sześćdziesiąt minut przed zamknięciem można kupić bułki bądź chleby nawet o połowę taniej. Wszystko w imię oszczędzania oraz ekologii. Towary się nie marnują, a klienci zadowoleni wychodzą z rachunkiem z ogromnym rabatem.

W wielu sklepach można spotkać tak zwane wielosztuki, które oferują promocje na produkty kupowane w większych ilościach. Dla niektórych może to być tania sztuczka, aby kupić 3 produkty zamiast 1. Co, jednak jeśli naprawdę potrzebujesz 3? Skorzystaj właśnie z takiej okazji i kup taniej. Takie oferty dostępne są głównie dla napojów. W przypadku produktów słodzonych gazowanych obniżki są zdecydowanie korzystne dla konsumentów. Sklep Lidl dla miłośników takich napojów co jakiś czas przygotowuje ofertę na 24 puszki w cenie mniejszej niż 2 zł za sztukę. To idealny sposób na oszczędzanie dla wszystkich, którzy uwielbiają słodzone napoje.

W przypadku oszczędzania najważniejsze jest planowanie wydatków. Ustal, ile możesz wydać na jedzenie, ile na przyjemności i na dodatki, które nie są potrzebne w twojej codziennej diecie. Wybierz tańsze zamienniki, które często bywają zdrowsze. Zamiast słodzonych napojów czy soków, pomyśl o wodzie. Zrezygnuj z zamawiania jedzenia do domu. Przygotuj listę zakupów tak, aby nie musieć korzystać z fast foodów, a jeśli już odczuwasz potrzebę zjedzenia poza domem – idź na miasto. Zapłacisz mniej niż zamawiając kuriera do domu. Możesz jednak wybrać gotowe produkty, które łatwo podgrzać bez straty czasu. Sklep Lidl oferuje przeróżne dania garmażeryjne. Możesz spróbować tradycyjnego polskiego obiadu albo kuchni azjatyckiej. Takie danie mają dobry skład, a ich podgrzanie wymaga jedynie kilku minut. W ten sposób możesz jeść tanio, zdrowo i bez wydawania niepotrzebnie dodatkowych pieniędzy.

Aplikacja Lidl Plus

Sklep Lidl stworzył dla swoich klientów ofertę, która zapewnia codzienne zniżki. Wystarczy pobrać aplikację Lidl Plus, aby cieszyć się z różnorodnych rabatów. Papier, mąka, mleko, cukier, alkohol, a może owoce? Sprawdź aplikację i dowiedz się, na czym danego dnia zaoszczędzisz. Pobierz, zainstaluj i korzystaj z ofert. Pamiętaj jednak, że niektóre sklepy mają przygotowane specjalne rabaty, dlatego oznacz ten, do którego najczęściej chodzisz. Wybierz kupony, które cię interesują, aktywuj je, a następnie zeskanuj aplikację przy kasie. Dzięki temu nie tylko dostaniesz rabat na zakupy, lecz także będziesz mieć paragon w formie elektronicznej. Więcej o ofercie na .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze