1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera

Co robić, gdy on nie ma erekcji?

(Fot. materiały partnera)
Kłopoty z erekcją dotykają wielu mężczyzn, również w młodym wieku. Choć jest to problem panów, przekłada się na jakość relacji, powodując złość i frustrację obojga partnerów. Nie każdy facet jest w stanie od razu otwarcie porozmawiać o sytuacji, w której się znalazł. Dlatego warto wiedzieć, jak zareagować w momencie, gdy partner z niejasnych powodów ma mniejszą ochotę na seks i wycofuje się z łóżka.

Co oznaczają problemy z erekcją?

Erekcja to stan, w którym krew napływa do prącia, powodując usztywnienie i powiększenie penisa, dzięki czemu możliwe jest odbycie stosunku płciowego. Mechanizm erekcji polega na współdziałaniu układu naczyniowego i nerwowego, a inicjowany jest poprzez stymulację psychogenną (fantazjowanie, widok nagiej partnerki, pornografię) lub fizyczną (dotyk). Niekiedy może zdarzyć się, że dochodzi do zaburzeń erekcji, które rozumiane są jako niemożność uzyskania pełnego wzwodu, lub utrzymania go tak długo, by można było odbyć stosunek. Jeżeli sytuacja jest jednorazowa, nie ma powodów do obaw. Problem zaczyna się, gdy mężczyzna „nie daje rady” w 75 proc. podejmowanych prób i trwa to dłuższy czas.

Z czego wynikają problemy ze wzwodem?

Zanik erekcji w trakcie stosunku to wcale nierzadki problem. Przeżywacie namiętne chwile, kiedy nagle jego penis więdnie a romantyczny wieczór, pełen uniesień, kończy się porażką? Niby to nie koniec świata, ale każdy facet, który znalazł się w takiej sytuacji, na pewno wolałby zapaść się pod ziemię. Przyczyn niemożności odbycia satysfakcjonującego stosunku może być wiele, a około 20% z nich ma podłoże psychogenne. W takim wypadku za problemy ze wzwodem najczęściej odpowiada: zmęczenie i przepracowanie, stres, problemy zawodowe, niskie poczucie własnej

wartości, kompleksy, utrata pociągu fizycznego do partnerki, konflikty z partnerką i brak zaufania, lęk przed zapłodnieniem partnerki. Brak erekcji może spowodowany być problemami ze zdrowiem, zwłaszcza: wysokim ciśnieniem, podwyższonym cholesterolem, cukrzycą. Warunki te zwężają naczynia krwionośne, uszkadzają nerwy erekcyjne i zmniejszają dopływ krwi do penisa. Brak wzwodu może również spowodowany być złym stylem życia. Za przyczynę szczególnie uznaje się stosowanie używek (papierosów i alkoholu), złą dietę, brak aktywności fizycznej i brak odpowiedniej ilości snu.

Jak możesz pomóc swojemu partnerowi?

Gdy pojawiają się problemy z erekcją, mężczyzna najpierw jest zaskoczony, później zażenowany, a na końcu wściekły. Brak satysfakcji seksualnej odbija się na wielu aspektach życia i tak naprawdę dotyczy obojga partnerów. Dlatego, zamiast próbować zamieść problem pod dywan, należy szybko przejść do działania. W pierwszej kolejności powinnaś wykazać się wyrozumiałością, okazywanie niezadowolenia ze współżycia, może tylko pogorszyć sprawę i doprowadzić do tego, że twój partner całkowicie straci wiarę w swoje możliwości. Brak wzwodu u partnera może spowodowany być łóżkową monotonią, dlatego miłosne igraszki warto, urozmaicić np. wprowadzając nowe pozycje seksualne lub gadżety erotyczne. Podczas stosunku pamiętaj o jego potrzebach i fantazjach, po prostu przejmij inicjatywę i obserwuj jego reakcję. Co, jeśli to nie pomoże? Na szczęście współczesna medycyna ma na to swoje sposoby. Na rynku jest wiele środków farmakologicznych, które przychodzą na ratunek. Wśród polskich produktów szczególne zaufanie budzi Valinger – bezpieczny, dostępny bez recepty, posiadający natychmiastowe działanie lek na erekcję. Środek polecany jest zarówno dla starszych mężczyzn, jak i tych, którzy nie osiągnęli jeszcze 30-stego roku życia. Kiedy warto polecić go partnerowi? Lek warto stosować, gdy mężczyzna zmaga się z pełną impotencją, próbuje podjąć stosunek i nie dochodzi do wzwodu członka, lub występuje niepełna erekcja. Środek ma na celu całkowite pozbycie się wstydliwego i uciążliwego problemu, z jakim zmagają się mężczyźni w różnym wieku. Jeżeli chcesz, by Wasze życie seksualne było udane, a twój partner odzyskał pewność siebie, poleć mu sprawdzony lek na erekcję.

Domowe sposoby na zaburzenia erekcji

Gdy problem erekcji dotyka twojego partnera, staraj się okazać mu, jak największe wsparcie i pomoc w tej trudnej i niekomfortowej sytuacji. Czasami naturalne sposoby tj. zmiana diety, rezygnacja z nałogów, urozmaicenie miłosnych igraszek w zupełności wystarczą. Jednak jeżeli twój partner wciąż boryka się z tym problemem, namów go na wizytę u lekarza, ponieważ działanie na własną rękę nie zawsze przyniesie trwały efekt.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze