1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Luksusowa kolekcja biżuterii Lunapark – fantastyczne motywy w jubilerskiej interpretacji

Modele biżuterii z autorskiej kolekcji Lunapark marki W.KRUK (Fot. materiały partnera)
Modele biżuterii z autorskiej kolekcji Lunapark marki W.KRUK (Fot. materiały partnera)
Wyobraź sobie miejsce, w którym nic nie ogranicza twojej fantazji, a wszelkie kształty, kolory, zapachy i dźwięki pobudzają wszystkie zmysły. To właśnie tam przenosi nas Lunapark, nowa autorska kolekcja biżuterii W.KRUK, w której ponadczasowe motywy spotykają się ze światem luksusu.

Fantazyjne inspiracje, barwne kamienie szlachetne i kunszt jubilerski najwyższej klasy – tak w skrócie można opisać nową autorską kolekcję biżuterii luksusowej W.KRUK. Inspiracją do jej stworzenia był tytułowy Lunapark – wyjątkowe miejsce, które daje możliwość doświadczania nieskończonej radości, czerpania z życia pełnymi garściami i przeżywania niezapomnianych chwil. To przestrzeń, w której nic nie ogranicza naszej fantazji, a wszelkie kształty, kolory, zapachy i dźwięki działają na zmysły niezwykle pobudzająco. W takim miejscu po prostu trudno się nie zatracić. Podobnie jak w nowej kolekcji W.KRUK.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Niezwykle barwne inspiracje projektanci marki przekuli na wzory, które zaskakują nie tylko oryginalnością, ale również – dzięki 18-karatowej oprawie złota – uniwersalnością. Skąd je zaczerpnięto? Przede wszystkim z karuzeli weneckiej – począwszy od jej dachu widzianego z lotu ptaka, który jest kołem w ruchu, poprzez dekoracyjną ornamentykę, po znajdujące się na niej figury zwierząt, np. urocze buldożki francuskie i hipopotamy. W kolekcji znalazł się również popularny motyw konika na biegunach, kręcące się na wietrze wiatraczki, baloniki, a także słodka wata cukrowa – ponadczasowe symbole, które projektanci przenieśli do świata luksusu.

O wyjątkowym charakterze kolekcji Lunapark stanowi jednak nie tylko blask 18-karatowego złota, ale również, a może przede wszystkim, szlachetnie połączenie barw oraz misternie osadzone kamienie szlachetne – niebieskie, różowe oraz białe szafiry, rubiny, różowe turmaliny, ametysty w różnych odcieniach, tsaworyty, chromodiopsydy oraz perydoty. Aby umieścić je na biżuterii, wykorzystano specjalną technikę „pavé”, której nazwa pochodzi z języka francuskiego i oznacza „kostkę brukową”. Polega ona na rozmieszczeniu małych kamieni obok siebie, dzięki czemu biżuteria wygląda jakby była „wybrukowana”. Jak się można domyślać, wymaga to ogromnej cierpliwości i umiejętności rzemieślniczych, a efekt jest niecodzienny.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Co jeszcze wyróżnia kolekcję biżuterii Lunapark? Wybrane elementy niektórych modeli są ruchome, np. wiatraczki. Z kolei w innych projektach kamienienie szlachetne osadzone są w taki sposób, że dają optyczne wrażenie obracania… jak na karuzeli. Oprócz tego, aby podkreślić 180-letnie dziedzictwo W.KRUK, projektanci zapisali w jubilerskich wzorach emblemat marki – charakterystyczny wzór, wywodzący się od liter W oraz K i układający się w koronę, który dopełnia autorski charakter kolekcji. Umieszczono go po wewnętrznej stronie każdego z elementów kolekcji biżuterii Lunapark w formie pięknej rozety lub pojedynczego znaku.

Co również warto podkreślić, Lunapark to pierwsza w historii marki kolekcja w kategorii super premium. Doskonale dopełnia ona ofertę brylantową W.KRUK i stanowi ciekawą propozycję dla wymagających klientów. Ta szlachetna nowość w portfolio marki jest również idealnym uzupełnieniem oferty Białych Kruków, selekcji najbardziej luksusowych modeli W.KRUK.

Luksusowa biżuteria z autorskiej kolekcji W.KRUK dostępna jest w wybranych butikach marki.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze