1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Dziewczyny a ASG. Czy to sport również dla kobiet?

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Airsoft to sport strzelecki, który bardzo mocno nawiązuje do wojska i ogólnie pojętych militariów. Wydaje się być zdominowany przez mężczyzn, bo to oni głównie interesują się tego typu tematami, ale nie oznacza to wcale, że w airsofcie kobiet nie ma. Jest ich wprawdzie mniej, ale podchodzą do airsoftu z taką samą pasją co faceci. To dowód na to, że dziewczyny również mogą się airsoftem zainteresować i bez problemu się nim zajmować. Nie muszą być nawet fankami militariów i broni. Wystarczy, że lubią sobie postrzelać i rywalizować z innymi.

Współpraca reklamowa

Na czym polega i czego od nas wymaga airsoft?

Podstawowym wyposażeniem w airsofcie są repliki broni, które wykorzystujemy do tego, by pokonać przeciwnika. Do wyboru mamy modele, które bardzo realistycznie odwzorowują różne rodzaje broni palnej, takie jak replika karabinku, pistolet, strzelba, rewolwer czy . Strzela się z nich plastikowymi lub biodegradowalnymi kulkami, więc nie ma ryzyka uszkodzenia ciała – dla pewności stosuje się ochronę oczu w postaci okularów lub gogli. Całe potrzebne wyposażenie można bez problemu kupić w Internecie, w sklepach takich jak Gunfire.com

Najważniejszym elementem każdej strzelanki jest rywalizacją z przeciwnikiem, czyli drugim zespołem. Uczestnicy dzielą się na drużyny i często odgrywają przy tym różne role – dla urozmaicenia gry. Jedni wcielają się w rolę terrorystów, inny odgrywają rolę wojska lub służb specjalnych. Aby pokonać przeciwnika, musimy działać wspólnie ze swoich zespołem, a także opracować dobrą strategię. Pracują więc nie tylko nasze mięśnie, ale i umysł.

to sport, który może bardzo poprawić naszą ogólną sprawność fizyczną. Możemy też łatwo dopasować rodzaj gry do naszej aktualnej kondycji, bo do wyboru mamy różne rodzaje strzelanek – o mniejszym i większym natężeniu. W jednych trzeba pokonywać fizyczne przeszkody, w innych się tylko biega, a jeśli wybierzemy dla siebie pozycję strzelca wyborowego, to gra będzie jeszcze bardziej statyczna.

Przygotowania do pierwszej airsoftowej strzelanki

Prakrycznie każda dziewczyna może wziąć udział w grze, bez względu na swoją kondycję czy tężyznę fizyczną. Airsoft nie wymaga też wcale dużej ilości sprzętu, który stanowiłby znaczne obciążenie - wystarczy nam replika, amunicja i okulary ochronne. Repliki mają różne gabaryty, więc ten element także możemy łatwo do siebie dopasować. Samo środowisko airsoftowych graczy nie ma nic przeciwko nowym uczestnikom – również tym płci żeńskiej.

Możemy bardzo łatwo spróbować swoich sił w airsofcie, bo najlepiej samodzielnie przekonać się o tym, czy jest to sport dla nas. Wystarczy odszukać firmę, która zajmuje się organizacją airsoftowych strzelanek w naszej najbliższej okolicy. Wypożyczymy od niej sprzęt i czasami możemy też wziąć udział w krótkim szkoleniu. Sam opis airsoftowej strzelanki nie jest w stanie oddać emocji i zabawy, które nam podczas gry towarzyszą. Jedynym sposobem jest doświadczenie tego w praktyce. Nie kosztuje to wiele, a możemy zyskać nową pasję.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze