1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Wybór lodówki? Weź to na chłodno!

Wybór lodówki? Weź to na chłodno!

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Lodówka jest jednym z najważniejszych urządzeń w gospodarstwie domowym, a jej kupno to decyzja przynajmniej na kilka lat. Warto więc dokonać świadomego i dobrego wyboru. Ale jak wybrać tę najlepszą? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Do zabudowy czy wolnostojąca?

Przede wszystkim spróbuj określić, jakiego rodzaju urządzenie cię interesuje czy ma być to lodówka wolnostojąca, czy do zabudowy? Jeżeli wolnostojąca, to jaka? Zależy ci na designie, czy raczej wolisz urządzenie zupełnie nie rzucające się w oczy? A może zdecydujesz się na lodówkę o dużej pojemności typu Multidoor (czterodrzwiowa na górze chłodzenie na dole mrożenie) lub Side by Side (komory chłodząca i mrożąca znajdują się obok siebie)? Już wiesz jakiej lodówki szukasz?

Styl i rozmiar mają znaczenie

Gabaryty to kolejna kwestia, którą musisz wziąć pod uwagę wybierając każdy sprzęt AGD, szczególnie taki jak lodówka, ponieważ wymiary chłodziarko-zamrażarek są bardzo zróżnicowane: mają różne szerokości, wysokości i głębokości. Możliwości jest bardzo wiele, dlatego przed podjęciem decyzji sprawdź ile miejsca masz w kuchni na lodówkę – szczególnie, jeśli twoim ostatecznym wyborem będzie lodówka do zabudowy czy model Kitchen Fit™ – lodówka wolnostojąca, którą możesz obudować meblami i zrównać z frontami kuchennymi. Ogromne możliwości aranżacji kuchni i personalizacji dają lodówki z linii Bespoke, które dzięki wymiennym panelom możesz dopasować do twoich potrzeb i kolorystyki wnętrza. Możesz zacząć od pojedynczego urządzenia, do którego w razie potrzeby możesz dodać kolejny moduł Bespoke przy pomocy łącznika[1].

Przydatne technologie

System No Frost to podstawa i technologia, którą posiadają wszystkie lodówki Samsung. Pozwala wyeliminować problem oblodzenia i zaszronienia produktów w lodówce. Nadmiar wilgoci jest przechwytywany i odparowywany poza urządzenie, nie osadza się więc w jej wnętrzu, dzięki czemu nie trzeba jej rozmrażać a produkty nie pokrywają się lodem. Zalety? Zawsze możesz wyjąć z zamrażarki pojedyncze truskawki do ulubionego koktajlu.

Przy wyborze lodówki niebagatelną rolę odgrywa jej pojemność. Ale jak pogodzić dużą pojemność lodówki z niewielkimi rozmiarami zewnętrznymi? Technologia Space Max™ w lodówkach Samsung zapewnia większą pojemność lodówki przy takich samych wymiarach zewnętrznych, a wszystko dzięki nowemu systemowi wydajnej izolacji ścianki. Wnętrze takiej lodówki daje nawet o 18 l więcej pojemności do dyspozycji[2].

Co więcej, lodówki Samsung posiadają Komorę Optimal Fresh[3] +, którą można używać na dwa sposoby: ustawiając stałą temperaturę, albo wydzielając dwie strefy tej samej komory z różnym poziomem temperatur[4]. Na przykład w lewej części komory może panować niższa temperatura, stwarzająca optymalne warunki do przechowywania mięsa, wędlin oraz ryb, natomiast prawa część komory z wyższą temperaturą będzie idealna wręcz na przechowywanie warzyw i owoców[5].

Oszczędna i inteligentna? To możliwe!

Lodówka to jedno z tych urządzeń, których nie możemy odłączyć od prądu. Samsung jednak wprowadził technologię, która umożliwia chłodzenie i oszczędzanie energii jednocześnie. Dzięki modułowi Wi-Fi oraz łączności z aplikacją SmartThings[6] lodówki mogą oszczędzać do 15% zużycia energii. To tak jakby lodówka nawet przez 7 tygodni w roku nie zużywała prądu[7]! W trybie AI Energy Mode urządzenie zapamiętuje jak często otwieramy lodówkę, kiedy wkładamy nowe produkty i dostosowuje pracę tak, aby oszczędzać energię elektryczną. Ponadto aplikacja SmartThings oblicza przewidywane opłaty i wysyła alerty, jeśli zużycie jest bliskie przekroczeniu założonego celu na dany miesiąc. Dzięki temu możemy na bieżąco monitorować, ile energii zużywamy, które urządzenie zużywa jej najwięcej i zmieniać przyzwyczajenia (aplikacja SmartThings zainstalowana powiadomi nas o otwartych drzwiach lodówki wysyłając informację na nasz smartfon, smartwatch lub telewizor).

Nie bez powodu lodówki Samsung to najczęściej kupowane lodówki w Polsce[8]. Sprawdź szczegóły na www.lodowki.samsung.pl.

[1] Szczegóły na: Lodówki: wolnostojące, do zabudowy i obudowy | Samsung Polska

[2] Porównując model RB38T600ESA/EF do modelu z serii RB5000 RB37J5000SA/EF

[3] Wybrane modele

[4] Ustawienia temperatur w strefach są zależne od ogólnych ustawień chłodziarki.

[5] Przykładowe warunki dla temperatury chłodziarki 1°C. Temperatura w lewej strefie jest obniżona o 2°C względem tej ustawionej w całym urządzeniu.

[6] Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account. Moduł AI Energy dotyczy wybranych urządzeń.

[8] W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze