1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Skuteczny sposób na starzenie się skóry – odkryj produkty z innowacyjnym kolagenem nowej generacji

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Z wiekiem nasz organizm produkuje coraz mniej kolagenu odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry. Począwszy od 20 roku życia rocznie tracimy ok. 1 proc., a więc koło 50 roku życia spadek ten wynosi nawet 30 proc.[1]. Aby wspomóc w zachowaniu młodego wyglądu skóry na dłużej, francuska marka Caudalie przychodzi z rozwiązaniem i wprowadza innowacyjny kolagen nowej generacji.

Kolagen przyszłości? Wegański i zrównoważony

Dotychczas stosowane rodzaje kolagenu w kosmetykach – te pochodzenia zwierzęcego lub pozyskiwane z drożdży – ze względu na swoją strukturę są trudne do zidentyfikowania przez skórę właściwą, a metody produkcji są nie ekologiczne. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty w walce ze starzeniem się skóry, marka Caudalie wprowadza innowację od nowa tworząc swoją kultową linię – nr 1 wśród produktów przeciwstarzeniowych we Francji[2] – z kolagenem nowej generacji. Założycielka marki, Mathilde Thomas uważa, że rozwiązania nie mogą być skuteczne, jeśli nie są naturalne, dlatego postanowiła dodać Wegański Kolagen 1[3] pochodzenia roślinnego do ekskluzywnego produktu opatentowanego we współpracy z prestiżową uczelnią medyczną. Ta ekologiczna i rewolucyjna formuła otwiera nową drogę do walki ze starzeniem się skóry – skuteczną, wegańską i zrównoważoną.

(Fot. materiały partnera)

Serce innowacji: Wegański Kolagen 1

Istnieje 20 typów kolagenu, a wśród najważniejszych wyróżniamy Kolagen I stanowiący 80–90 proc., Kolagen IV znajdujący się w połączeniu skórno-naskórkowym oraz Kolagen XVIII w skórze właściwej i naskórku. Nowy patent od Caudalie oddziałuje na dokładnie te 3 typy. Marka po raz pierwszy zainspirowała się najnowszą medyczną technologią, którą stosuje do surowców roślinnych, aby zaoferować najlepszy dla skóry kolagen, Wegański Kolagen 1. Ten nowy składnik otrzymywany jest z australijskiej rośliny zielnej i wytwarzany w ramach rolnictwa pionowego na farmach molekularnych. W ten sposób możliwe jest uzyskanie kolagenu, którego struktura jest identyczna ze strukturą ludzkich komórek, dzięki czemu jest doskonale przyswajana. Rozwiązanie to zapewnia wyjątkowe efekty w walce ze starzeniem się skóry.

(Fot. materiały partnera)

Połączenie winorośli z technologią

Wegański Kolagen 1 w połączeniu z kwasem hialuronowym, wegańskim stymulatorem kolagenu oraz resweratrolem, czyli opatentowanym przez markę składnikiem pozyskiwanym z winorośli o działaniu antyoksydacyjnym skutecznie ujędrnia, napina i odmładza skórę. Liczby mówią same za siebie: 98 proc. kobiet potwierdziło, że ich skóra w ciągu mniej niż 3 tygodni stała się wyraźnie jędrniejsza[4]. Dodatkowo działanie przeciw starzeniu się skóry jest 3 x skuteczniejsze od retinolu[5], nie powodując jego skutków ubocznych takich jak brak możliwości stosowania przy skórze wrażliwej oraz w ciąży.

Nowa formuła linii Resveratrol-Lift pobudza aktywność białek w skórze, nadaje objętości, dogłębnie nawilża, ujędrnia działając na wszystkie warstwy skóry oraz pobudza syntezę włókien kolagenu, dzięki czemu wzmacnia elastyczność. Kompleks ten znajduje się we wszystkich produktach z linii Resveratrol-Lift: Kremie Kaszmir na dzień, Kremie Tisane de Nuit na noc, serum liftingująco-ujędrniającym oraz kremie liftingującym okolice oczu. Do jej stworzenia zaprojektowano także nowe, pochodzące z recyklingu i nadające się do ponownego przetworzenia opakowania. Wymienne wkłady umożliwiają ponowne użycie słoiczków Kremu Kaszmir i Kremu Tisane de Nuit.

[1] Shuster, S., Black, M. M., and McVitie, E., 1975, “The Influence of Age and Sex on Skin Thickness, Skin Collagen and Density,” Br. J. Dermatol., 93(6), pp. 639–643.
[2] GERSDATA – SOG EARLY – Kategoria pielęgnacja
twarzy – Segment produktów przeciw starzeniu się – wielkość obrotów w kanale dystrybucji aptecznej – we Francji – na podstawie CMA z marca 2023 r.
[3] Fragment.
[4] Badanie kliniczne wykonane na grupie 44 ochotniczek przez okres 18 dni.
[5] Badanie połączenia składników ex-vivo obejmujące grubość włókien kolagenu przy stężeniu serum.

Współpraca reklamowa

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze