1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Nowość: Aeroprostownica Dyson Airstrait – urządzenie, które pozwala prostować mokre włosy

(Fot. materiały partnera)
(Fot. materiały partnera)
Teraz możesz suszyć i jednocześnie prostować mokre włosy za pomocą powietrza. Bez gorących płytek. Bez uszkodzeń termicznych.

Dyson uważnie słucha swoich użytkowników i tym razem spełnia nasze największe marzenie. Mamy w końcu urządzenie, które pozwala prostować mokre włosy! Szybko, łatwo, bez ryzyka nieodwracalnych zniszczeń. Codzienna stylizacja naprawdę jeszcze nigdy nie była tak prosta. Dyson Airstrait to urządzenie wielofunkcyjne, umożliwia prostowanie różnych rodzajów włosów, zarówno na sucho, jak i na mokro, bez ryzyka uszkodzeń spowodowanych wysoką temperaturą.

Jak działa ta bajkowa technologia?

Podczas prostowania, pasmo włosów jest podtrzymywane przez dwa ramiona prostownicy, z których dyfuzory wypuszczają w dół silny, skupiony strumień powietrza, susząc i jednocześnie prostując mokre włosy. Powietrze jest precyzyjnie podgrzewane i równomiernie rozprowadzane przez pasma włosów bez konieczności stosowania nadmiernej temperatury i bez użycia gorących płytek. Dzięki temu, prostowanie zarówno suchych, jak i mokrych włosów jest bezpieczne. Dodatkowo, skupiony strumień powietrza zapewnia wygładzenie i wyrównanie włosów. Wszystko za pomocą jednego urządzenia.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Aeroprostownica Dyson Airstrait, zaprojektowana z myślą o różnych rodzajach włosów, upraszcza codzienną rutynę i pozwala szybko uzyskać naturalny efekt prostych i wygładzonych włosów, nadając im odpowiedni kształt i zachowując zdrowy wygląd, miękkość w dotyku oraz blask.

– Dogłębne zrozumienie tego, jak korzystać z potencjału przepływu powietrza i jak nim umiejętnie sterować, ma fundamentalne znaczenie dla efektywności działania aeroprostownicy Dyson Airstrait. Wiedza, którą zdobywaliśmy przez ostatnie 25 lat, pozwoliła nam na stworzenie naszej pierwszej prostownicy, która umożliwia suszenie i jednoczesne prostowanie mokrych1. Zastosowanie nowoczesnej technologii przepływu powietrza pod wysokim ciśnieniem z jednoczesnym zachowaniem łatwości obsługi, którą użytkownicy bardzo cenią w aeroprostownicy Dyson Airstrait, oszczędza czas i pozwala uzyskać naturalny efekt prostych włosów na co dzień – mówi James Dyson, założyciel i główny inżynier.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Technologia Precision Air Jets

Wzdłuż ramion aeroprostownicy Dyson Airstrait znajdują się podwójne otwory o wielkości 1.5mmx, które wypuszczają dwa skupione strumienie powietrza o dużej prędkości. Skierowane pod kątem 45°, zbiegają się tworząc jeden skoncentrowany strumień powietrza, który jest skierowany w dół wzdłuż kosmyków włosów. Umożliwia to wytworzenie odpowiedniej siły i napięcia potrzebnego do wyprostowania i wygładzenia włosów, dzięki czemu włosy są mniej podatne na uszkodzenia i stają się mniej łamliwe2. Dodatkowo, łopatki dyfuzorów, w które wyposażona jest aeroprostownica Dyson AirstraitTM, dostrojono w osiach X-, Y- i Z-, zapewniając skierowanie masy termicznej podczas stylizacji z dala od użytkownika. Pozwala to jednocześnie na efektywne suszenie włosów u ich nasady. Łopatki dyfuzora są zdejmowane, co znacznie ułatwia ich czyszczenie.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Naukowe podstawy stylizacji włosów

Firma Dyson od ponad dekady prowadzi badania nad stylizacją włosów i zainwestowała, jak dotąd, pół miliarda funtów w rozszerzenie i przyspieszenie badań oraz rozwój technologii w dziedzinie beauty. Inżynierowie Dyson przeprowadzili szczegółowe badania, począwszy od struktury samych włosów, po dynamikę przepływu powietrza w urządzeniu, analizując uszkodzenia termiczne, mechaniczne i chemiczne włosów oraz ich późniejszy wpływ na ich kondycję.

Z naukowego punktu widzenia, chcąc zmienić fryzurę, wiązania wodorowe każdego kosmyka włosa muszą zostać zerwane i następnie ponownie odtworzone, co w praktyce nadaje włosom nowy kształt. Zresetowanie wiązań można uzyskać za pomocą wysokiej temperatury lub poprzez zwilżenie włosów. Prostowanie wilgotnych włosów przy użyciu silnego nawiewu powietrza, zmniejsza zapotrzebowanie na wysoką temperaturę i powoduje, że włosy mniej się puszą i nie odstają2 oraz chroni ich naturalny blask3.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Kiedy włosy są wilgotne, woda w naturalny sposób osłabia ich wiązania. W tym stanie, wiązania są bardziej elastyczne i można na nowo je odtworzyć w miarę suszenia włosów, bez potrzeby stosowania ekstremalnych temperatur. Stąd też, wykorzystując optymalny poziom ciepła i kontrolowany przepływ powietrza, znaleźliśmy sposób na prostowanie włosów, zmniejszając ryzyko ich uszkodzenia. Prostowanie za pomocą powietrza pozwala na uzyskanie efektu prostych włosów, przy jednoczesnym zachowaniu ich objętości i swobody ruchu. Gdy włosy są już suche i wygładzone, wiązania zostały odtworzone, a uzyskany efekt można dodatkowo utrwalić wykańczając pasma chłodnym strumieniem powietrza.

Inteligentna Kontrola Temperatury

Podobnie jak pozostałe produkty do stylizacji włosów firmy Dyson, aeroprostownica Dyson Airstrait jest wyposażona w system inteligentnej kontroli temperatury. Szklane termistory umieszczone w ramionach urządzenia regulują temperaturę przepływu powietrza do 16 razy na sekundę, aby zapobiec uszkodzeniom termicznym i chronić naturalny blask włosów.

(Fot. materiały partnera) (Fot. materiały partnera)

Tryby Stylizacji

Prostując mokre włosy, potrzeba silnego przepływu powietrza, aby przyspieszyć ich suszenie. Natomiast mniej ciepła jest potrzebne, aby uzyskać efekt wyprostowanych włosów. Z kolei prostując suche włosy, potrzebna jest wyższa temperatura, aby zmienić kształt włosów na wyprostowane. Ponieważ jednak włosy są już suche, wystarczy mniejszy przepływ powietrza. Aeroprostownica Dyson Airstrait posiada dwa tryby stylizacji: „na mokro” i „na sucho” oraz tryb „chłodzenia”, umożliwiający utrwalenie fryzury. Aby uzyskać najlepsze efekty, tryby „na mokro” i „na sucho”, są wstępnie ustawione z określonymi parametrami ciepła i przepływu powietrza. W trybie „na mokro” można wybrać spośród trzech ustawień ogrzewania: 80°C, 110°C i 140°C. W trybie „na sucho” można wybrać pomiędzy 120°C lub 140°C, albo „tryb BOOST”. Prędkość przepływu powietrza można regulować, wybierając pomiędzy dwoma trybami – niskim i wysokim. Możliwe jest także ustawienie trybu zimnego nadmuchu oraz trybu suszenia włosów od nasady.

Aeroprostownica Dyson Airstrait jest dostępna od dzisiaj (08/02/2024) w cenie 2199 zł w sklepie internetowym Dyson.pl oraz w sklepach stacjonarnych Dyson.

1 Gdy używana w trybie prostowania na mokro włosów, bez gorących płytek i bez uszkodzeń termicznych.

2 Gdy używana w trybie prostowania na mokro.

3 Gdy używana w trybie prostowania na mokro vs. gorące płytki prostujące, które wykorzystują ekstremalną temperaturę.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze