1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Dawid Tomaszewski zachwycił Lizbonę

Dawid Tomaszewski zachwycił Lizbonę

Dawid Tomaszewski po raz kolejny pokazał klasę! Tym razem podczas tygodnia mody w Lizbonie, gdzie już po kilku minutach pokazu, jego kolekcja na wiosnę-lato 2012 nagrodzona została gromkimi oklaskami międzynarodowej publiczności.

Pokaz Tomaszewskiego był wyjątkowy – projektant stworzył wspaniały baśniowy klimat, na który złożyły się: niesamowita, urzekająca i tajemnicza muzyka, misterne fryzury modelek przywodzące na myśl rusałki i mary wodne, i oczywiście same kreacje.

Pochodzący z Gdańska projektant, absolwent London College of Fashion, na stałe mieszka w Berlinie, a projektował m.in. dla Comme des Garcons czy Sonii Rykiel. Jak wyznał naszemu portalowi za kulisami pokazu, bardzo odpowiada mu słynny niemiecki ład i porządek, który jest mu pomocny w pracy w zwariowanym świecie mody. Mogę pracować w kontrolowanym chaosie”powiedział Dawid. „Moje pokazy muszą być szczegółowo dopracowane. Modelki często dostają za małe lub za duże buty, u mnie to nie przechodzi, dlatego buty wozimy ze sobą. Modelki muszą być też dobrane pod względem wzrostu, wszystko jest ważne dla perfekcyjnego efektu”.

Projektant inspiracje czerpie głównie z architektury,sztuki i malarstwa z XVII wieku. Kobieta Tomaszewskiego to istota delikatna, zwiewna, tajemnicza, dosłownie skąpana w chmurach jedwabiu i szyfonu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne kolekcje niezwykle utalentowanego polskiego projektanta.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze