1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda
  4. >
  5. Barbiecore – załóż róż

Barbiecore – załóż róż

Tego lata ulice zapełniają się pink total lookami. (Fot. ImaxTree)
Tego lata ulice zapełniają się pink total lookami. (Fot. ImaxTree)
Zobacz galerię 40 zdjęć
Pink is the new black? Wszystko na to wskazuje. Zagraniczne portale modowe zwracają uwagę na rosnącą popularność estetyki barbiecore, czyli skąpanej w różu, cukierkowej stylistyki nawiązującej do lalki Barbie.

Skąd właściwie wziął się barbiecore? Odpowiedzi należy szukać w popkulturze. Odkąd w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia Margot Robbie w filmie „Barbie” Grety Gerwig („Lady Bird”, „Małe kobietki”), miłośniczki mody coraz chętniej stawiają na róż. Film ma co prawda trafić do kin dopiero latem przyszłego roku, ale już – jak zresztą widać – kreuje najnowsze trendy. Na barbiecore stawiają największe gwiazdy, m.in. Megan Fox, Kim Kardashian, Dua Lipa, Lizzo, Simone Ashley i Sebastian Stan. Pink total looki coraz częściej można spotkać też po prostu na ulicy. Jak zatem nosić róż w tym sezonie? Sprawdźcie w naszej galerii. Spoiler: wcale nie musi być tandetnie.

Od lewej: fotos z filmu „Barbie”, Margot Robbie i Ryan Gosling na planie (Fot. MEGA/GC Images) Od lewej: fotos z filmu „Barbie”, Margot Robbie i Ryan Gosling na planie (Fot. MEGA/GC Images)

Od lewej: Simone Ashley na rozdaniu nagród BAFTA 2022, Lizzo na premierze programu „Lizzo’s Watch Out fot the Big Grrrls”, Sebastian Stan podczas tegorocznej MET Gali (Fot. Henry Nicholls/Reuters/Forum, Anna Webber/Getty Images/Prime Video, Andrew Kelly/Reuters/Forum) Od lewej: Simone Ashley na rozdaniu nagród BAFTA 2022, Lizzo na premierze programu „Lizzo’s Watch Out fot the Big Grrrls”, Sebastian Stan podczas tegorocznej MET Gali (Fot. Henry Nicholls/Reuters/Forum, Anna Webber/Getty Images/Prime Video, Andrew Kelly/Reuters/Forum)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze