1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Stylowe i dojrzałe – przegląd stylizacji kobiet 50+ z ostatnich tygodni mody

Londyn, Florencja i Paryż street fashion (Fot. ImaxxTree)
Zobacz galerię 18 Zdjęć
Moda nie ma wieku. Najlepszymi ambasadorkami tego stwierdzenia są kobiety 50+, które dumnie przechadzały się ulicami Paryża, Mediolanu, Florencji i Londynu podczas ostatniego tygodnia mody. Oto nasz przegląd ich stylizacji.

Ostatnim czasy światem mody władają gwiazdy Instagrama i TikToka, modelki wylansowane przez programy telewizyjne i gwiazdy Hollywood. To współczesne it-girls – piękne, młode i uwielbiane przez miliony ludzi na całym świecie, którzy śledzą ich życia poprzez media społecznościowe. Pojawiają się na okładkach magazynów, w kampaniach reklamowych największych marek i wybiegach znanych projektantów, a wszystko to, co na siebie założą, błyskawicznie staje się światowym trendem.

I choć to one cieszą się teraz największą popularnością, obok nich, ramię w ramię, kroczą równie piękne i uwielbiane, ale dojrzałe. Kobiety takie jak Bianca Jagger, Benedetta Barzini, Maye Musk, Helena Norowicz i wiele innych, które możemy oglądać na ulicach najbardziej stylowych miast świata. Nie stoją w cieniu, bo doskonale znają swoją wartość i wiedzą, że także w kwestii mody mają jeszcze wiele do powiedzenia. Chcą dawać przykład, że kobietom „w pewnym wieku” wciąż wypada – wyglądać i czuć się pięknie.

– Kobiety wcale nie muszą zwalniać tempa na starość. Ja pędzę z prędkością pocisku. Poznaję nowe rzeczy, świetnie się bawię, pracuję więcej niż kiedykolwiek, jestem aktywna w mediach społecznościowych, żeby zapewnić sobie więcej zleceń niż kiedykolwiek, i naprawdę cudownie się bawię. Czy wspominałam o zabawie? Skoro mężczyźni nie muszą zwalniać tempa w pewnym wieku, to samo dotyczy również nas. Nie pozwól, żeby twój wiek cię spowolnił albo powstrzymał przed tym, żebyś dalej parła do przodu – pisze w swojej biografii Maye Musk, dietetyczka, supermodelka i matka Elona Muska, jednego z najbogatszych ludzi na świecie.

Ciężko nie zgodzić się z jej słowami, patrząc na zdjęcia dojrzałych kobiet z fashion weeków w Paryżu, Mediolanie, Florencji i Londynie. Po inspiracje zapraszamy do naszej galerii.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze