1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda
  4. >
  5. Omega i Daniel Craig świętują 60-lecie Jamesa Bonda

Omega i Daniel Craig świętują 60-lecie Jamesa Bonda

Daniel Craig (Fot. materiały prasowe)
Daniel Craig (Fot. materiały prasowe)
Już 60 lat minęło od filmowej premiery Jamesa Bonda. Z tej okazji szwajcarska firma zegarmistrzowska Omega zorganizowała spektakularny wieczór w Londynie, którego gościem honorowym był Daniel Craig.

Dwadzieścia pięć wyprodukowanych przez EON Productions filmów inspirowanych światem opisanym w powieściach Iana Fleminga tworzy unikalne dziedzictwo w historii kinematografii. Z kolei zegarki Omega stanowią kluczowy element stylu słynnego agenta 007 od filmu „GoldenEye” z 1995 roku. To wtedy nagrodzona Oscarem kostiumografka Lindy Hemming wyposażyła Bonda w model Seamaster Diver 300M, pamiętając o zawodowym rodowodzie superszpiega w brytyjskiej marynarce wojennej.

Daniel Craig na evencie Omegi (Fot. materiały prasowe) Daniel Craig na evencie Omegi (Fot. materiały prasowe)

Nawiązując do tego bogatego dziedzictwa, Omega zorganizowała wyjątkowy, inspirowany tematyką szpiegowską wieczór w sekretnej lokalizacji. Atrakcją wieczoru była ekscytująca inscenizacja oparta na jednej z przygód Jamesa Bonda. Wydarzenie było prawdziwym hołdem dla 007. Przestrzeń zdominowały rekwizyty z planów filmowych i gadżety prosto z laboratorium Q. Nie zabrakło także kompletnej kolekcji zegarków Jamesa Bonda od Omegi.

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

Wśród nich znalazły się także dwa najnowsze czasomierze Seamaster Diver 300M, stworzone specjalnie z okazji okrągłego jubileuszu. Na ich deklu znajduje się poruszający się wraz ze wskazówką sekundową motyw lufy od pistoletu (gun barrel) i poruszającą się postacią 007. Odwracając zegarek, widzimy więc animowaną scenę, którą znamy z początku każdego filmu z Jamesem Bondem.

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

Jednym z bohaterów wieczoru był Daniel Craig, który pięciokrotnie wcielał się w rolę 007. Ambasador Omega jest jednocześnie wielkim miłośnikiem zegarków marki. Podczas wydarzenia powiedział: – Praca z Omega podczas wszystkich filmów, począwszy od „Casino Royale”, była dla mnie wielką przyjemnością. James Bond to postać, która zawsze sięga po to, co najlepsze. Dla mnie zawsze wydawało się naturalne, że nosi coś tak pięknego i godnego zaufania jak Omega.

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

Wśród pozostałych gości znaleźli się m.in. producent serii filmów o Bondzie – Michael G. Wilson, a także aktorzy: Alisha Boe, KJ Apa, Hayley Atwell, Gugu Mbatha Raw, Will Poulter, Stefano Accorsi i Lovi Poe oraz Jacob Rott.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze