1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Mężczyźni w spódnicach – manifest i trend

Lucien Laviscount na pokazie Louis Vuitton w Paryżu (Fot. Jacopo Raule/GC Images/Getty Images)
Zobacz galerię 24 Zdjęcia
Mężczyźni nie tylko wyglądają w nich sexy, ale też noszą je jako bardzo wyraźny manifest. Męskie spódnice to bowiem wyraz braku barier płciowych w modzie. I jeden z najgorętszych trendów tego sezonu, który zostanie z nami na dłużej.

Gdyby zastanowić się nad tym, o co najbardziej walczą współcześni ludzie, co trapi nas we współczesnym świecie i co pragniemy w nim zmienić – pierwsza na myśl nasuwa się potrzeba równości. Szczególnie ta odnosząca się do płci. Po długich latach dzielenia na męskie i damskie w końcu zaczęliśmy rozumieć, że takie podziały nie przynoszą nikomu korzyści. Wręcz przeciwnie – utrwalają szkodliwe stereotypy, tłamszą i nie pozwalają w pełni wyrażać siebie. Zaczęliśmy więc głośno domagać się postawienia znaku równości między kobietami i mężczyznami na niemal wszystkich płaszczyznach. Również w świecie mody.

Nie jest to niczym nowym. Moda od wielu lat wykorzystywana jest do manifestów różnego rodzaju – antywojennych, klimatycznych, feministycznych, które twórcy interpretują, a my możemy „nosić” na wiele sposobów. Zupełnie jak męskie spódnice, które od kilku sezonów są na ustach wszystkich, a najnowsze tygodnie mody pokazały, że zostaną z nami na dłużej. O co więc walczą współcześni mężczyźni w spódnicach? O równość, rzecz jasna. Bo czy w nowoczesnym świecie części garderoby zarezerwowane tylko dla kobiet lub odwrotnie nie są już passé?

Kiedyś Kurt Cobain czy David Bowie. Teraz spódnice noszą największe światowe gwiazdy – artyści uważani za synonimy „prawdziwej męskości”. Brad Pitt, który w Berlinie podczas trasy promocyjnej filmu „Bullet Train” pozował na ściance ubrany w lnianą rozkloszowaną spódnicę do kolan; Robert Pattinson na pokazie Diora ubrany w błyszczącą spódnicę; Oscar Isaac w garniturowej wersji spódnicy w kratę, którą założył na londyński pokaz serialu „Moon Knight”; a ostatnio Lucien Laviscount, aktor znany z roli Alfiego w serialu „Emily w Paryżu”.

Na ostatnich tygodniach mody męskie spódnice zaprezentowali w swoich kolekcjach również najwięksi światowi projektanci. Najciekawsze projekty znajdziecie w naszej galerii zdjęć. A my tymczasem niecierpliwie wypatrujemy mężczyzn w spódnicach na ulicach polskich miast.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze