1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Usłane różami – kwiatowy wzór, symbol piękna i miłości, opanował wybiegi i ulice wielkich miast

Pokaz na jesień–zimę 2023 Richarda Quinna (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Pokaz na jesień–zimę 2023 Richarda Quinna (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Zobacz galerię 20 Zdjęć
To już nie chwilowa moda. Na łąki róż natrafimy w kolekcjach ubrań, dodatków i biżuterii z całego świata. Marki, które z jakiegoś powodu nie mają jeszcze w swojej ofercie produktów ozdobionych tym jakże modnym wzorem, powinny czym prędzej nadrobić zaległości.

Trzeba przyznać, że motywy kwiatowe w kolekcjach stworzonych na chłodniejsze pory roku to wybór nieoczywisty. I pewnie z tego właśnie powodu coraz częściej pojawiają się one wśród propozycji na jesień i zimę. W tym roku dyrektorzy kreatywni znanych domów mody szczególnie chętnie nawiązywali do motywu róży w najmodniejszych w tym sezonie odcieniach czerwieni. Na wybiegach nie zabrakło też różanych akcentów w kolorze błękitu, pudrowego różu i czerni.

Pokazy na sezon jesień–zima 2023, od lewej: Giambattista Valli, Alberta Ferretti, Paco Rabanne (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Projektanci do tematu róży podeszli na dwa sposoby. Alberta Ferretti, Richard Quinn i Giambattista Valli zdecydowali się na nadruki na tkaninach, a Badgley Mischka i Hellesy ozdobili swoje projekty trójwymiarowymi aplikacjami w kształcie róży.

Pokazy na sezon jesień–zima 2023, od lewej: Puppets and Puppets, Hellessy, Badgley Mischka (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Bimba y Lola w kolekcji stworzonej wspólnie z inną znaną hiszpańską marką, Palomo Spain, proponuje efektowne różane naszyjniki, kolczyki i torebki. Złote róże znajdziemy natomiast w kolekcjach polskich marek biżuteryjnych: Rosa i Kopiszka.

Pokaz Bimba y Lola x Paloma Spain na jesień–zimę 2023 (Fot. materiały prasowe)

Jak mocnym trendem okazały się róże, można zobaczyć na ulicach wielkich miast. Stylowe mieszkanki Paryża i Mediolanu noszą różane dodatki w roli chockera i broszki.

Mediolan, Paryż street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Ten, kto w ostatnim czasie zdecydował się na zakup odzieży, dodatków lub biżuterii z motywem róży, może potraktować je jako inwestycje na lata. Przyglądając się kolekcjom na sezon wiosna–lato 2024 roku, już wiadomo, że róże zostaną z nami na dłużej.

Pokazy na sezon wiosna–lato 2024, od lewej: Balmain, Simone Rocha, Alexander McQueen (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze