1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Ubrania i dodatki przytulne jak pluszowy miś

(Fot. materiały prasowe Max Mara)
(Fot. materiały prasowe Max Mara)
Ciepłe, przyjemne w dotyku, a przy okazji bardzo stylowe… Otulająca garderoba i akcesoria wydają się wprost idealne na chłodniejsze dni.

Już parę lat temu największe domy mody zrezygnowały z naturalnych futer. Okazało się, że sztuczne futro potrafi być równie eleganckie i efektowne, a do grona ponadczasowych okryć wierzchnich na sezon jesienno–zimowy na stałe dołączył płaszcz przypominający w dotyku pluszowego misia. Znajdziemy go także w aktualnych kolekcjach.

Pokazy na sezon jesień–zima 2023, od lewej: JW Anderson, Andreadamo, Max Mara (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Pokazy na sezon jesień–zima 2023, od lewej: Akris, Vivienne Tam, Andreadamo (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Duża w tym zasługa włoskiej marki Max Mara, która równo dziesięć lat temu pokazała na wybiegu swój płaszcz Teddy. Od tamtej pory Teddy ma status kultowego, a wiele marek wprowadziło podobne modele do swoich kolekcji.

Kultowy brązowy płaszcz Teddy (Fot. materiały prasowe Max Mara)

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się także pluszowe akcesoria i dodatki, takie jak torebki, czapki i rękawiczki, które okazały się oryginalnym uzupełnieniem jesiennych i zimowych stylizacji. Wiele z nich znajdziemy w ofercie marek dostępnych na polskich rynku.

Duża kopertówka z kolekcji skandynawskiej marki Cos (Fot. cos.com)

Czapka typu „bucket hat” z kolekcji Clare Waight Keller dla Uniqlo (Fot. uniqlo.com)

Pluszowa torebka polskiej marki Mako (Fot. mako-store.pl)

A tak pluszowe ubrania i dodatki noszą świetnie ubrane mieszkanki najważniejszych stolic mody.

Paryż, Mediolan street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze