1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Kurtka puchowa doskonałym uzupełnieniem zestawów do pracy i na eleganckie wyjście

Pokaz na jesień–zimę 2023 Elie Saab (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Pokaz na jesień–zimę 2023 Elie Saab (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Zobacz galerię 14 Zdjęć
Puchowe kurtki nadal są w modzie, a do tego w tym sezonie nosimy je do wizytowych i wieczorowych stylizacji.

Kiedy temperatura spada poniżej zera to właśnie one stają się naszym ulubionym elementem w codziennej garderobie. Projektanci już to wiedzą, dlatego w kolekcjach na jesień – zimę 2023 znalazła się liczna reprezentacja ciepłych i wygodnych puchówek w bardzo kobiecym i eleganckim wydaniu.

Pokazy na sezon jesień–zima 2023, od lewej: Elie Saab, Benetton, Boss (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokazy na sezon jesień–zima 2023, od lewej: Elie Saab, Benetton, Boss (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Na wybiegu u Bossa i Hermès puchówki towarzyszyły wizytowym zestawom do pracy. U Marni, Miu Miu i Benettona zobaczymy je w najmodniejszych kolorach obecnego sezonu, czyli odcieniach czerwieni, miodu i różu. Z kolei puchowy płaszcz od Ulli Johnson wygląda niczym otulająca błękitna chmurka. Projektanci eksperymentują też z tkaninami. Wierzchnia warstwa czarnej puchówki marki Iceberg fakturą przypomina wełniany sweter.

Pokazy na sezon jesień–zima 2023, od lewej: Schiaparelli, Miu Miu, Ulla Johnson (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokazy na sezon jesień–zima 2023, od lewej: Schiaparelli, Miu Miu, Ulla Johnson (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Kurtki puchowe zwracają uwagę w stylizacjach na wieczór. Elie Saab proponuje eleganckie puchówki oprawione piórami lub kwiatowymi wzorami, a Daniel Roseberry, dyrektor kreatywny francuskiego domu mody Schiaparelli, ozdabia je złotymi aplikacjami. Wszystkie wyglądają tak efektownie, że aż szkoda je zdejmować po powrocie do domu.

Pokazy na sezon jesień–zima 2023, od lewej: Marni, Iceberg, Hermès (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokazy na sezon jesień–zima 2023, od lewej: Marni, Iceberg, Hermès (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Czym się kierować przy wyborze dobrej jakości puchówki, która zostanie z nami na lata? Przede wszystkim należy sprawdzić skład wypełnienia kurtki czy płaszcza. Najlepiej jeśli będzie to mieszanka puchu i pierza w stosunku 90/10 lub 80/20. Ciekawe i ponadczasowe modele puchowych kurtek i płaszczy znajdziemy w ofercie popularnych marek dostępnych na polskim rynku.

(Fot. materiały prasowe: arket.com, bimbaylola.com, cos.com) (Fot. materiały prasowe: arket.com, bimbaylola.com, cos.com)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze