1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda
  4. >
  5. Carolyn Bessette-Kennedy – kim była ikona, której podejście do mody to kwintesencja „quiet luxury”?

Carolyn Bessette-Kennedy – kim była ikona, której podejście do mody to kwintesencja „quiet luxury”?

Carolyn Bessette-Kennedy (Fot. Avalon.Red, dzięki uprzejmości wydawnictwa Abrams)
Carolyn Bessette-Kennedy (Fot. Avalon.Red, dzięki uprzejmości wydawnictwa Abrams)
Zobacz galerię 20 zdjęć
Wydana niedawno książka „CBK: Carolyn Bessette-Kennedy: A Life in Fashion”, autorstwa redaktorki mody i dyrektor kreatywnej Sunity K. Nair, to pierwsza publikacja opowiadająca o stylu amerykańskiej it-girl lat 90.

Okładka książki „CBK: Carolyn Bessette-Kennedy: A Life in Fashion” (Fot. materiały prasowe) Okładka książki „CBK: Carolyn Bessette-Kennedy: A Life in Fashion” (Fot. materiały prasowe)

Kiedy o związku Johna Kennedy’ego Jr, syna prezydenta Stanów Zjednoczonych i Carolyn Bessette dowiedziały się media, z miejsca stali się oni ulubioną parą Ameryki. Carolyn, która pracowała wtedy jako rzeczniczka prasowa marki Calvin Klein, paparazzi nie odpuszczali na krok. Towarzyszyli jej w drodze do pracy, na spotkania z przyjaciółmi, podczas spaceru z psem i weekendowych wypadów za miasto.

Niewymuszony, naturalny styl Carolyn szybko stał się synonimem prawdziwej amerykańskiej elegancji. W modzie ceniła przede wszystkim klasykę, umiar i dobre, jakościowe krawiectwo. Preferowała oszczędną paletę kolorystyczną bazującą na czerni, beżach i bieli. Kiedy chciała osiągnąć bardziej wyrazisty efekt, stawiała na garderobę wykonaną z tkanin o ciekawej, trójwymiarowej fakturze.

Znakiem rozpoznawczym Carolyn stały się proste, wygodne kroje. Na co dzień wybierała ołówkowe spódnice za kolano, wełniane swetry, jeansy i białe koszule. Estetyka której hołdowała wykracza daleko poza trendy, nic więc dziwnego, że do dziś pozostaje inspiracją dla amerykańskich marek i paryskich domów mody.

Pokazy na sezon jesień–zima 2023, od lewej: Gauchere, Loewe (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokazy na sezon jesień–zima 2023, od lewej: Gauchere, Loewe (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Pokazy na sezon jesień–zima 2023, od lewej: Brandon Maxwell, Giada, Tory Burch (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokazy na sezon jesień–zima 2023, od lewej: Brandon Maxwell, Giada, Tory Burch (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Tej jesieni marka Sporty & Rich opublikowała kampanię, w której odtwarza najciekawsze stylizacje Carolyn i Johna.

W przyszłym roku mija 25 lat od tragicznej śmierci Carolyn i Johna Kennedy’ego Jr. Małżeństwo zginęło w katastrofie lotniczej 16 lipca 1999 roku. Pilotowany przez Johna samolot rozbił się u wybrzeży wyspy Martha's Vineyard.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze