1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

W spodniach czy w spódnicy? Teraz już nie musisz wybierać

Pokaz Fendi na jesień–zimę 2023/24 (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Pokaz Fendi na jesień–zimę 2023/24 (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Zobacz galerię 11 zdjęć
Jesienią i zimą już nie trzeba rozstawać się z ulubionymi spódniczkami mini i zwiewnymi plisowanymi sukienkami. Możemy nosić je do jeansów, cygaretek i wizytowych spodni w kant.

Na fali popularności mody sprzed 20 lat do łask powraca właśnie kolejny trend początku XXI wieku. Wówczas spódniczki i sukienki w duecie ze spodniami na czerwonym dywanie nosiły znane aktorki i piosenkarki, m.in. Anne Hathaway i Britney Spears, a teraz trend ten pojawia się na wybiegach Paryża i Mediolanu.

Pokazy na jesień–zimę 2023/24, od lewej: Dawei, Adeam, Givenchy (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokazy na jesień–zimę 2023/24, od lewej: Dawei, Adeam, Givenchy (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Taki zestaw nie tylko zapewnia komfort termiczny, ale również może w oryginalny sposób wyróżnić nasze codzienne stylizacje. Ciekawe propozycje ze spodniami i spódnicami w roli głównej znajdziemy w kolekcjach m.in. u Dawei, Givenchy i Adeam. W ofercie luksusowych marek: Alexander McQueen, Jacquemus i JW Anderson pojawiły się nawet gotowe projekty „2 w 1”, czyli spodnie z przyszytymi na stałe spódniczkami mini.

Pokaz Fendi na jesień–zimę 2023/24 (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokaz Fendi na jesień–zimę 2023/24 (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Kim Jones, dyrektor kreatywny Fendi, sugeruje łączyć wizytowe spodnie w kant z plisowanymi spódniczkami w zestawach do pracy. Podczas pokazu jego kolekcji dla włoskiego domu mody na sezon jesień–zima 23/24 podobne zestawy pojawiły się na wybiegu kilkakrotnie.

Kopenhaga street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Kopenhaga street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

W poszukiwaniu inspiracji warto zobaczyć, co aktualnie nosi się na ulicach najważniejszy stolic mody. Autorkami najciekawszych stylizacji, które łączą spodnie z sukienkami lub spódnicami, okazały się mieszkanki Kopenhagi.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze