1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Naomi Campbell zaprojektowała kolekcję ubrań dla znanej marki. Do jej stworzenia przyczyniła się mizofobia

Kolekcja Naomi x Boss (Fot. materiały prasowe)
Kolekcja Naomi x Boss (Fot. materiały prasowe)
Naomi Campbell łączy siły z marką Boss jako projektantka kolekcji, która obejmuje także ubrania z wykończeniem antybakteryjnym. Jest to odniesienie do mizofobii, na którą cierpi supermodelka.

Kilka lat temu okazało się, że supermodelka Naomi Campbell cierpi na mizofobię (zwaną też germofobią), która jest panicznym lękiem przed wszelkimi zanieczyszczeniami, brudem i zarazkami. Mizofob wręcz obsesyjnie myje ręce oraz dba o czystość przestrzeni wokół siebie. W 2019 roku Internet obiegło wideo z Naomi w lateksowych rękawiczkach, która chusteczkami antybakteryjnymi czyściła miejsce w klasie biznesowej podczas lotu do Dubaju. W czasie pandemii zaś modelka została sfotografowana na lotnisku w białym kombinezonie ochronnym z kapturem i masce na twarzy. Mizofobia potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Nic dziwnego, że Naomi wzięła ją pod uwagę, pracując nad nową kolekcją kapsułową dla marki Boss. Myśląc zarówno o sobie, jak i o wszystkich, którzy zmagają się z tą fobią, część ubrań zaprojektowała z wykończeniem antybakteryjnym.

Kolekcja Naomi x Boss (Fot. materiały prasowe) Kolekcja Naomi x Boss (Fot. materiały prasowe)

To nie pierwszy raz, kiedy modelka mogła się wykazać jako projektantka mody. W zeszłym roku bowiem współpracowała z marką PrettyLittleThings nad 82-częściową kolekcją. Po raz pierwszy jednak ambasadorka Bossa wystąpiła w roli projektantki marki. Kapsuła powstała z myślą o osobach, które dużo podróżują, a przy tym chcą wyglądać stylowo.

40-częściowa kolekcja obejmuje wszystko, co niezbędne, gdy wiedzie się szybki styl życia. O ile bowiem każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że powinniśmy zwolnić na przekór modzie na fast living, o tyle rzeczywistość często weryfikuje nasze plany i sprawia, że musimy być gotowi tu i teraz na nowe wyzwania. – Te ubrania odzwierciedlają mój własny styl życia – mówi Campbell. – Zawsze w ruchu, zawsze gotowa na kolejną przygodę, ale nigdy rezygnująca ze stylu.

Kolekcja jest kierowana do osób dojeżdżających do pracy i potrzebujących odzieży, która będzie praktyczna. Znajdziemy tu zatem zarówno garnitury, jak i wygodne dresy. Ubrania – takie jak dwurzędowe kurtki czy dopasowane spodnie – mają być także oporne na gniecenie, a więc stworzone z wełny o większej rozciągliwości.

Kolekcja Naomi x Boss (Fot. materiały prasowe) Kolekcja Naomi x Boss (Fot. materiały prasowe)

Co jeszcze warto mieć na uwadze? Choćby dopasowane do sylwetki czarne legginsy i topy o długich rękawach inspirowane odzieżą uciskową, którą nosi modelka, a która ma poprawiać krążenie. Dalej są marynarki i kamizelki z kieszeniami wyłożonymi specjalną tkaniną, która blokuje częstotliwości elektromagnetyczne, w ten sposób zapobiegając oszustwom z użyciem kart zbliżeniowych. A do tego zestaw złożony z bluzy z kapturem i okrągłym dekoltem oraz luźnych spodni dresowych z motywem lamparta w kolorze fioletowym lub kości słoniowej, który – zdaniem Campbell – „ma udowodnione właściwości antystresowe, wspierające poczucie zen i balans”. Warto dodać, że na T-shirtach i bluzach znajdziemy nadrukowaną twarz Naomi z jej podpisem – tak żebyśmy nie zapomnieli, kto je projektował.

Źródło: Chloe Mac Donnell, „Naomi Campbell creates clean-cut Boss range with nod to her germophobia”, theguardian.com [dostęp: 16.02.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze