1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda
  4. >
  5. Czy ogrodniczki okażą się najmodniejszym modelem spodni nadchodzącej wiosny?

Czy ogrodniczki okażą się najmodniejszym modelem spodni nadchodzącej wiosny?

Kopenhaga street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Kopenhaga street style (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Sarah Jessica Parker, Blake Lively, Kristen Dunst chętnie włączają je do swoich codziennych stylizacji, a Alexa Chung – modelka i ikona stylu – nieraz udowodniła, że ogrodniczki pasują na wiele różnych okazji. W tym sezonie ten charakterystyczny model spodni powraca na wybiegi w kilku ciekawych odsłonach.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Sarah Jessica Parker Daily (@sjp_daily)

Możemy stylizować je na wiele różnych sposobów. Dion Lee proponuje nosić ogrodniczki z odpiętymi szelkami, a Hedi Slimane, dyrektor reaktywny Celine, skórzane ogrodniczki zestawia z ledwo widocznym koronkowym topem, dzięki czemu wyglądają, jakby były noszone na gołe ciało. Na wybiegu francuskiego domu mody Alaïa czarne ogrodniczki zostały zaprezentowane w zaskakująco eleganckiej wersji. W połączeniu z białą koszulą mogą stanowić ciekawą alternatywę dla wieczorowych sukienek i garniturów.

Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Dion Lee, Celine, Alaïa (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Dion Lee, Celine, Alaïa (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Ogrodniczki, podobnie jak jeansy, dostępne są w wielu fasonach. Mogą przypominać klasyczne dzwony, mieć zwężaną nogawkę lub taką o długości ¾. Mogą być dopasowane do sylwetki lub mieć wyraźnie oversize'owy krój. Która wersja najbardziej do was przemawia?

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze