1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda
  4. >
  5. „Dla mnie 70 lat to nowy początek”. Emerytowana lekarka z Szanghaju robi furorę w świecie mody

„Dla mnie 70 lat to nowy początek”. Emerytowana lekarka z Szanghaju robi furorę w świecie mody

Qin Huilan na wybiegu nowej kolekcji Miu Miu (Fot. Victor Boyko/Getty Images)
Qin Huilan na wybiegu nowej kolekcji Miu Miu (Fot. Victor Boyko/Getty Images)
Na jej punkcie oszalała ostatnio cała branża modowa. Od kiedy Qui Huilan, 70-letnia Instagramerka z Szanghaju, została modelką na pokazie Miu Miu, okrzyknięto ją nową ikoną stylu. „Dla mnie 70 lat to nowy początek” – mówi emerytowana lekarka, która udowadnia wszystkim, że moda nie ma ograniczeń wiekowych.

Ostatnio twórcy mody coraz chętniej stawiają na dojrzałe modelki. Na wybiegach pojawia się zatem coraz więcej przedstawicielek grupy wiekowej 60+, a nawet 70+, które swoją obecnością przypominają nam, że poczucie stylu absolutnie nie wygasa wraz z wiekiem i upływ czasu może nam nie tylko odbierać energię i chęci do życia, ale też ich dodawać. Mowa chociażby o Qin Huilan – pochodzącej z Szanghaju 70-letniej fashionistce, z wykształcenia lekarce, która podczas ostatniego tygodnia mody w Paryżu zachwyciła wszystkich, prezentując na wybiegu nowe projekty Miu Miu.

Emerytowana lekarka Qin Huilan to nowa ikona mody i gwiazda mediów społecznościowych. Jej styl jest kolorowy, nieco androgyniczny i absolutnie nietuzinkowy. Uwielbia Miu Miu i Pradę, ale ceni sobie również projekty Maisona Margieli, Celine, Marni i Saint Laurent. Po przejściu na emeryturę zamieniła biały fartuch na kurtki Prady syna i zaczęła dzielić się swoimi stylizacjami z fanami na Instagramie. Dziś obserwuje ją ponad 17 tysięcy osób, a zamieszczane przez nią posty są radosne i inspirujące. – Odkąd syn pomógł mi założyć konto na Instagramie i nauczył, jak publikować posty, czuję, że otworzyłam drzwi do nowego świata – mówi.

To właśnie za namową syna wrzuciła do sieci pierwsze zdjęcie. Co ciekawe, jako młoda dziewczyna ubierała się raczej konwencjonalnie i dopiero w dojrzałym wieku zainteresowała się modą. – Z zawodu jestem lekarką i większość życia spędziłam w szpitalu, rezygnując z pogoni za pięknem. Mój syn, który studiował sztukę, kupował czasopisma o modzie, gdy był w gimnazjum. Czytałam je, podobały mi się piękne zdjęcia, ubrania i modelki. Większość moich ubrań mam właśnie po moim synu. Jego marynarki wydają się idealnie na mnie pasować. Dzięki temu oszczędzam pieniądze i pomagam środowisku – wyznaje.

Na co dzień Huilan nosi jaskrawe kolory, wyraziste szpilki i przyciągające wzrok dodatki. Lubi eksperymentować i nie boi się próbować nowych rzeczy. – Myślę, że każda kobieta rodzi się z miłością do piękna i koloru i ja nie jestem wyjątkiem – mówi. Najczęściej nosi Miu Miu i Pradę. – Wydaje się, że ich projekty nigdy nie wychodzą z mody. Nadal mogę nosić ubrania sprzed dekady. Wytrzymują próbę czasu. Moje ulubione kolekcje to Prada wiosna–lato 2010 i Miu Miu wiosna–lato 2013 – dodaje. Można się zatem domyślać, jaka była jej reakcja, gdy z początkiem roku otrzymała na Instagramie zaproszenie do udziału w pokazie Miu Miu od samej Miuccii Prady.

– Na początku nie mogłam uwierzyć, że to prawda. To było jak sen – wyznała w jednym z wywiadów. Marzenie stało się rzeczywistością, ale wymagało też ogromnej odwagi, tym bardziej że miały to być jej pierwszy raz na wybiegu i pierwsza wizyta w Europie. Do tego Huilan nie zna języka i przez całą podróż musiała korzystać z tłumacza Google. – Syn nie mógł mi towarzyszyć. Kiedy jesteś w obcym kraju i nie rozumiesz języka, to chociaż wszyscy są bardzo serdeczni i pomocni, nadal instynktownie czujesz się samotna i przestraszona, ale przezwyciężyłam to i myślę, że poszło mi całkiem nieźle – powiedziała z dumą.

Po wszystkim doktor Qin Huilan podzieliła się swoją inspirującą historią na Instagramie. „Podjęłam się tego wyzwania, aby udowodnić wszystkim, że wiek nie stanowi problemu. Chcę zachęcić osoby, które w pewnym momencie są zdezorientowane, aby kontynuowały robienie tego, na co mają ochotę. Ja przed 70. rokiem życia troszczyłam się o swoich pacjentów jako lekarka. Kto by pomyślał, że w wieku 70 lat będę stać na wybiegu? Zachęcam was, abyście nigdy nie rezygnowali ze swoich marzeń!” – napisała.

Na pokazie Miu Miu Huilan jak profesjonalistka zaprezentowała długi szary wełniany płaszcz z błyszczącymi ornamentami, duże rękawiczki, czarny szalik, małą brązową skórzaną torebkę i parę Mary Janes ze spiczastymi noskami. Nowe projekty włoskiego domu mody podczas ostatniego tygodnia mody w Paryżu zaprezentowały również 68-letnia hiszpańska aktorka Ángela Molina oraz 63-letnia ikona brytyjskiego kina Kristin Scott Thomas.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze