1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda
  4. >
  5. Tak będą wyglądały stroje na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Adidas, Bizuu i Lilou zaprezentowały oficjalne kolekcje

Tak będą wyglądały stroje na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Adidas, Bizuu i Lilou zaprezentowały oficjalne kolekcje

Stroje Polaków na Igrzyska Olimpijskie 2024 (Fot. Maria Ciszewska @spicynutz/materiały prasowe)
Stroje Polaków na Igrzyska Olimpijskie 2024 (Fot. Maria Ciszewska @spicynutz/materiały prasowe)
Trzy miesiące przed oficjalnym otwarciem Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, Polski Komitet Olimpijski zorganizował uroczystą premierę kolekcji olimpijskich i zaprezentował wyjątkowe stroje, w których wystąpią polscy olimpijczycy i olimpijki, a także paralimpijczycy i paraolimpijki. Po raz pierwszy za projekty strojów na to wydarzenie odpowiadają marki adidas i BIZUU, a Lilou wzbogaci je o wyjątkową biżuterię.

Oficjalne stroje olimpijskie, zaprojektowane przez polską markę modową Bizuu i globalnego giganta sportowego markę adidas, zostały zaprezentowane dzisiaj, podczas uroczystej gali w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Oba brandy, znane z przełamywania konwencji, wnoszą świeże podejście do projektowania. Ich współpraca z Polskim Komitetem Olimpijskim jest wyróżnieniem, a także wyrazem dumy z osiągnięć Polaków zarówno na polu sportu, jak i w świecie mody.

Stroje Polaków na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024

Marka Bizuu zaprojektowała i uszyła oficjalne stroje galowe dla naszych Olimpijczyków oraz Paralimpijczyków na ceremonie otwarcia i zamknięcia Igrzysk Olimpijskich oraz Paralimpijskich. Kolekcja to wyjątkowe połączenie sportowego ducha i najwyższej klasy polskiego designu.

Stroje Polaków na Igrzyska Olimpijskie 2024 (Fot. Maria Ciszewska @spicynutz/materiały prasowe) Stroje Polaków na Igrzyska Olimpijskie 2024 (Fot. Maria Ciszewska @spicynutz/materiały prasowe)

Bizuu kolekcją olimpijską reprezentuje narodową historię oraz kulturę, styl, a także tradycje polskich projektantów na międzynarodowej scenie sportowej. Inspiracje do stworzenia kolekcji zostały zaczerpnięte z mody przedwojennej oraz tej powojennej. Styl oraz DNA, z których znane jest Bizuu, wyróżnia zaprezentowaną kolekcję i nadaje projektom niepowtarzalny charakter. Specjalnie na tę okazję Blanka Jordan oraz Zuzanna Wachowiak wraz z zespołem grafików marki zaprojektowały specjalny print, który jest kompozycją najwspanialszych polskich roślin i ptaków, między innymi żyta, jeżyn, jarzębiny, maków polnych, chabrów, bławatków, stokrotek, maków lekarskich i wróbli. Tło tworzą rozety koronki, nawiązujące do dziedzictwa rękodzieła i będące hołdem dla słynnych koronek koniakowskich. Ta inspiracja przejawia się również w zastosowanej technice twórczej, ponieważ każdy element printu został ręcznie narysowany przez grafików marki Bizuu.

Stroje Polaków na Igrzyska Olimpijskie 2024 (Fot. Maria Ciszewska @spicynutz/materiały prasowe) Stroje Polaków na Igrzyska Olimpijskie 2024 (Fot. Maria Ciszewska @spicynutz/materiały prasowe)

Lilou stworzyło talizmany dla polskich olimpijczyków i olimpijek

Dodatkowo polskim olimpijczykom podczas ceremonii otwarcia igrzysk towarzyszyć będzie wyjątkowa biżuteria marki Lilou, tworzona przez Magdalenę Mousson-Lestang. Sportowcy i sportowczynie wystąpią w kultowych projektach marki Lilou, których motyw oparty jest głównie na szczęściu i polskich kwiatach. Lilou zaprojektowało też dedykowany naszym sportowcom talizman szczęścia, który każdy olimpijczyk otrzyma w momencie składania ślubowania przed wyjazdem na igrzyska. Jego premiera odbędzie się już wkrótce.

Polskim olimpijczykom podczas ceremonii otwarcia igrzysk towarzyszyć będzie wyjątkowa biżuteria marki Lilou. (Fot. materiały prasowe Lilou) Polskim olimpijczykom podczas ceremonii otwarcia igrzysk towarzyszyć będzie wyjątkowa biżuteria marki Lilou. (Fot. materiały prasowe Lilou)

„To wspaniałe uczucie móc być częścią świata olimpijskiego i jego wartości. Jestem zaszczycona, że PKOl wybrał i zaprosił Lilou do grona swoich Partnerów. To dla mnie ogromne wyróżnienie. Mam nadzieję, że talizmany Lilou przyniosą szczęście naszej reprezentacji w zdobywaniu wymarzonych medali’’– podkreśla twórczyni marki Magdalena Mousson-Lestang. Lilou zostało Partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu oraz Zimowe Igrzyska Olimpijskie Mediolan-Cortina, które odbędą się w 2026 roku. To pierwsza tego typu współpraca Polskiego Komitetu Olimpijskiego z marką biżuteryjną.

Stroje sportowe olimpijczyków i olimpijek od marki adidas

Stroje sportowe dla reprezentantów Polski walczących na olimpijskich arenach w stolicy Francji to z kolei projekty marki adidas. Adidas, w całości odpowiedzialny za sportowe kreacje polskich olimpijczyków oraz paralimpijczyków, w tym również stroje na podium, podszedł do projektów z ikoniczną prostotą. Zaproponowany minimalizm podkreśla pewność siebie oraz sylwetki sportowców, oferując im nowoczesny styl i maksymalny komfort. Prostota umożliwiła projektantom adidas skupić się przede wszystkim na konstrukcji i dopasowanej formie.

W strojach sportowych pojawia się również dynamiczny nowy font, inspirowany płomieniem sportowej pasji. Motyw ognia jednoczy ludzi, łącząc pokolenia. Rolą marki adidas jako odpowiedzialnej za ubiór reprezentacji Polski jest podtrzymywanie wewnętrznego ognia polskich sportowców. Z każdym krokiem, z każdym gestem i każdym ruchem płomień umieszczony na strojach będzie poruszać się wraz z ruchem ciała.

Uroczysta ceremonia otwarcia igrzysk w Paryżu odbędzie się już 26 lipca.

Źródło: materiały prasowe LePont, Lilou

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze