1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda
  4. >
  5. Okulary przeciwsłoneczne – jakie modele zdominowały wiosenne wybiegi?

Okulary przeciwsłoneczne – jakie modele zdominowały wiosenne wybiegi?

Pokaz Gucci na wiosnę–lato 2024 roku (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Pokaz Gucci na wiosnę–lato 2024 roku (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)
Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne chronią wzrok i delikatną skórę wokół oczu, a do tego od kilku sezonów są najmodniejszym dodatkiem na co dzień.

Nie wystarczy już tylko jedna para. Okulary przeciwsłoneczne kolekcjonujemy tak samo jak torebki czy buty, dobierając je odpowiednio do stylizacji i okazji. Na wybiegu Chanel pojawiły się okulary przeciwsłoneczne oprawione charakterystycznym łańcuszkiem zdobiącym torebki francuskiego domu mody. Marki takie jak Nina Ricci i Giambattista Valli sugerują nosić okulary przeciwsłoneczne nawet do wieczorowych kreacji. Im bardziej wyrazisty model, tym lepiej.

Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Chanel, Nina Ricci, Giambattista Valli (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Chanel, Nina Ricci, Giambattista Valli (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

W tym sezonie kilka modeli okularów przeciwsłonecznych pojawiało się szczególnie często na wybiegu. Duże oprawki przypominające gogle lub okulary muchy promują takie marki, jak Etro, Acne Studios, Aaron i Michael Kors. Z kolei supercienkie futurystyczne oprawki znalazły się w kolekcjach marek Pierre Cardin, Lapointe czy LaQuan Smith.

Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Anne Studios, Etro, Aaron (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Anne Studios, Etro, Aaron (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Gucci, Lapointe, Laquan Smith (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Gucci, Lapointe, Laquan Smith (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Kolorowe szkła lub/i oprawki zobaczymy wśród propozycji m.in. Miu Miu, Missoni, Max Mary. Najefektowniej prezentują się oprawki w kolorze białym (Diesel, Elie Saab) i czerwonym (Balmain, Libertine). Pierwsze pięknie podkreślą letnią opaleniznę, drugie zaś zwracają uwagę z daleka. Na fali popularności stylu lat 2000. do mody powróciły okulary przeciwsłoneczne bez oprawek.

Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Balmain, Philipp Plein (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Balmain, Philipp Plein (Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Missoni, Tory Burch(Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE) Pokazy na wiosnę–lato 2024, od lewej: Missoni, Tory Burch(Fot. Spotlight. Launchmetrics/Agencja FREE)

Przy wyborze idealnej pary na lato warto pamiętać, że soczewki okularów przeciwsłoneczne są wyrobem medycznym, dlatego należy upewnić się, że zostały wykonane z dobrej jakości tworzywa zapewniającego ochronę UV.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze