1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda
  4. >
  5. Vitkac x ASP w Warszawie – wystawa projektów dyplomowych Katedry Mody

Vitkac x ASP w Warszawie – wystawa projektów dyplomowych Katedry Mody

(Fot. materiały prasowe)
(Fot. materiały prasowe)
Podczas tegorocznej Nocy Muzeów w przestrzeniach domu handlowego Vitkac zostanie otwarta wystawa prezentująca wybrane projekty absolwentów Katedry Mody Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

To wyjątkowa okazja do zapoznania się z twórczością młodych polskich projektantek i projektantów, którzy właśnie zaczynają swoją karierę w branży mody. Podczas wieczoru zaprezentowane zostaną prace Zofii Bal, Marii Czarneckiej, Gustawa Dulińskiego, Karola Malanowskiego, Zuzanny Olszewskiej, Karoliny Terenowskiej, Tomasza Umbrasa i Poli Wiślicz. Każdej z prac towarzyszyć będzie opis dotyczący inspiracji i przebiegu procesu projektowego. Pokazane projekty nawiązują do różnych tradycji i konwencji, odzwierciedlają indywidualne zainteresowania i badawcze poszukiwania młodych twórców. Odnajdziemy w nich zarówno motywy z prasłowiańskich wierzeń, jak i nawiązania do dalekowschodnich kultur.

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

Współpraca kuratorska: Romuald Demidenko i Anna Palacz (Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie)
Koordynacja: Zofia Kawecka i Justyna Jabłońska (Biuro Promocji i Współpracy ASP w Warszawie), Weronika Kosycarz (VITKAC)
Produkcja: ASP w Warszawie, VITKAC
Identyfikacja graficzna: VITKAC
Foto i dyrekcja artystyczna: Greg Mikrut
Produkcja i dyrekcja artystyczna: Wera Krukowiecka
Video: Please Productions
Identyfikacja graficzna: Katarzyna Jurczenia, Magdalena Ząbek
Produkcja: ASP w Warszawie, VITKAC

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających podczas Nocy Muzeów 18 maja 2024 roku, w domu handlowym Vitkac zlokalizowanym przy ulicy Brackiej 9 w Warszawie w godzinach 19.00–24.00. Projekt zostanie zrealizowany w ramach Programu Publicznego Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie.

W ramach Nocy Muzeów, 18 maja, Dom Handlowy VITKAC zaprasza również na Noc Zakupów, podczas której klienci będą mieli możliwość zrobić zakupy aż do godziny 24.00.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze