1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie

"Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem"

123rf.com
123rf.com
Co to jest układ słoneczny, jak działa luneta i dlaczego to Ziemia krąży wokół Słońca a nie na odwrót, dowiemy się z książki Anny Czerwińskiej-Rydel, wydanej przez wydawnictwo Muchomor.

W pierwszej książce z tzw. Trylogii Gdańskiej, serii poświęconej słynnym gdańszczanom, wydawnictwo Muchomor zaprasza nas do zapoznania się z historią życia i badań jednego z największych polskich astronomów - Jana Heweliusza. Choć materia wydaje się trudna, to sposób, w jaki napisana jest książka sprawia, że "Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem" może stać się ulubioną lekturą dzieci od lat 9.

W ciekawy, bajkowy sposób Anna Czerwińska-Rydel opowiada o dzieciństwie, dojrzewaniu i dorosłych latach astronoma, pokazując, jak od początku mały Janek fascynował się niebem i świecącymi na nim gwiazdami. Autorka powoli wprowadza do opowieści kolejne pojęcia związane z fizyką i astronomią, a obok tekstu - pięknie ilustrowanego - pojawiają się definicje, w prosty sposób objaśniające świat ciał niebieskich. Mocną stroną książki są właśnie rysunki, które pokazują obiekty zainteresowań Heweliusza, ale też przedstawiają samego bohatera.

Z serii "Trylogia Gdańska" ukażą się jeszcze dwa tomy: pierwszy poświęcony jest Danielowi Fahrenheitowi, wynalazcy temperatury, a drugi filozofowi Arturowi Schopenhauerowi. Gorąco polecam, także rodzicom.

"Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem", Anna Czerwińska-Rydel, Wydawnictwo Muchomor

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze