1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. Pamiętacie małego słonia Babara?

Pamiętacie małego słonia Babara?

Wydawnictwo Czarna Owieczka
Słynne, legendarne książki o słoniku Babarze francuskiego pisarza Jeana de Brunhoff po raz pierwszy ukażą się w Polsce nakładem Wydawnictwa Czarna Owieczka. Premiera już 9 maja.

Czy pamięta ktoś jeszcze słonika Babara, przed laty pokazywanego podczas dobranocek. Dla tych, co nie pamiętają przypominam: Babar to mały słonik, któremu źli myśliwi zastrzelili mamę. Ucieka więc z dżungli do miasta,  a tam trafia pod opiekę miłej, bogatej starszej pani. Nie muszę mówić, że cała historia dobrze się kończy, ale przygody Babara to ten typ bajki, który z jednej strony mówi dzieciom trochę prawdy o okrutnym świecie, z drugiej - wymusza odpowiedzi na rodzicach o naturę świata i relacji między ludźmi i zwierzętami. I bardzo dobrze. Bajki uczą nie tylko dzieci, ale są lekcją przypominającą nam nasze własne dzieciństwo.

Historyjkę o małym słoniu Babarze napisał w 1931 roku Jean de Brunhoff dla swojego syna Laurenta, który po latach kontynuował serię książek o tym sympatycznym słoniku. Tym bardziej warto zajrzeć do książeczki, która ma ponad 80letnią tradycję.

Tytuł: Przygody małego słonia Babara Autor: Jean de Brunhoff Tłumaczenie: Karolina Sikorska Ilustracje: Jean de Brunhoff

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze