1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. Pajączek - książka dla dzieci

Pajączek - książka dla dzieci

fot. materiały prasowe tatarak
Wszystkim miłośnikom twórczości Erica Carle'a polecam najnowszą jego książeczkę - "Pajączek", wydaną przez wydawnictwo Tatarak.

fot. materiały prasowe tatarak

Tym razem Eric Carle, znany u nas już z takich książeczek jak "Bardzo głodna gąsienica" czy "Moja pierwsza książka o słowach", postanowił zapoznać nas z pewnym Pajączkiem. Pajączek jest mały ale bardzo ambitny i pracowity. Gdy nadchodzi odpowiedni dla niego moment, zaczyna tkać swoją sieć - domek, w którym będzie teraz mieszkał. I choć kolejni odwiedzający go goście próbują odwrócić jego uwagę od pracy - ten niezłomnie pracuje nad siecią. Nie odpoczywa, nie idzie się bawić, cały czas tka. A co mu z tego tkania wychodzi zobaczą ci, którzy przeczytają książeczkę do końca.

Jak zawsze u Erica Carle'a, tak i w "Pajączku" najważniejsza jest strona wizualna. Mała książeczka o zaokrąglonych, twardych kartkach, zachwyca ilustracjami, a sieć tkaną przez Pajączka można sprawdzić palcem - jej kolejne nici są wypukłe. Nasze pociechy mogę przesuwać po niej paluszkami i sprawdzać, jak daleko w pracach posunął się Pajączek. To jedna z tych książeczek, które można czytać razem z dziećmi bez końca. Polecamy.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze