fbpx

„Kubuś idzie do przedszkola” – dla dzieci i rodziców

"Kubuś idzie do przedszkola" - dla dzieci i rodziców
Wydawnictwo Czarna Owieczka

„Kubuś idzie do przedszkola” to urocza opowieść o pewnym trzylatku, która pomoże wam przygotować wasze własne pociechy do przedszkola.

Wydawnictwo Czarna Owieczka

Kubuś ma trzy lata. Pewnego dnia okazuje się, że kolejny poranek spędzi nie w domu, tylko w zupełnie nowym dla niego miejscu – w przedszkolu. To dla Kubusia przerażająca wizja – dzień, w którym jego własna mama zabiera go do obcego mu miejsca, gdzie chłopcu przyjdzie spędzić pół dnia wśród obcych mu przedmiotów i dzieci.

Na szczęście Kubusiem w przedszkolu opiekuje się cudowna pani, która rozumie jego smutki, lęki i jest gotowa zapobiec wszystkim smutkom.

Obraz przedszkola – tego jak postrzega je małe dziecko zwłaszcza na początku – oraz pokazanie całego spectrum emocji, jakie targają naszymi pociechami, to ogromna wartość tej książki. Autorki Vilma Costetti i Monica Rinaldini dokładnie pokazują, jak ogromne uczucia rządzą naszymi dziećmi, jak często ich zachowanie jest niezrozumiałe dla nich samych i jak bardzo niepewnie poruszają się w świecie ciągle dla nich nowych miejsc, zapachów, miejsc, przeżyć i emocji.

Bardzo polecam „Kubusia” wszystkim, którzy mają trudności ze zrozumieniem zmiennych zachowań swoich dzieci. Często wynikają one z bardzo prostych przyczyn. W serii z Kubusiem znajdziemy także „Kubuś będzie miał braciszka” i „Kubuś ma siostrzyczkę”. Pokazują one, jak bardzo nasze dzieci przeżywają małe i duże zmiany w swoim i naszym życiu.

„Kubuś idzie do przedszkola”,Vilma Costetti i Monica Rinaldini, wydawnictwo Czarna Owieczka

Więcej nowości książkowych znajdziesz TUTAJ