1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kuchnia
  4. >
  5. Małe chwile przyjemności

Małe chwile przyjemności

Fot. Materiały partnera
Fot. Materiały partnera
Są takie chwile, które sprawiają, że na moment zatrzymujemy oddech i uśmiechamy się do siebie, chłonąc każdy drobny szczegół otaczającego świata. I nie muszą to być wielkie wydarzenia czy spektakularne gesty, ale drobne przyjemności. Ulubiona książka czytana w hamaku, spacer z przyjaciółką, lody, których smak przywołuje wspomnienia z dzieciństwa – to właśnie te niezapomniane chwile, które warto celebrować.

Fot. Materiały partnera Fot. Materiały partnera

O słodką celebrację chwil zapytaliśmy Elżbietę Grycan, właścicielkę marki Grycan – Lody od pokoleń. Tworzenie deserów lodowych i nowych smaków lodów, które zachwycają kolejne pokolenia Polaków to jej pasja. Jaka jest zatem receptura na słodką chwilę przyjemności? To doskonały smak, który przywodzi na myśl niezapomniane chwile!

Taką celebrację chwil dostrzegamy na co dzień w naszych lodziarnio-kawiarniach. Widzimy przyjaciółki, które od lat przychodzą do nas popołudniami na rozmowę przy lodowym deserze, zakochanych dzielących się pucharem lodowym, rodziny świętujące urodziny, albo jakiś dziecięcy sukces. I to jest bardzo ujmujące, kiedy myślimy, że tu, u nas, powstają ich wspomnienia miłych chwil – mówi Elżbieta Grycan.

A co jeśli chcemy sprawić sobie taką przyjemność w domowym zaciszu? Rozłożyć koc na trawie przy domu czy zasiąść z książką na tarasie i umilić tę chwilę porcją lodów?

Przygotowując deser, warto zadbać o odpowiedni balans różnorodnych smaków, struktur i dodatków. Aksamitne, kremowe lody możemy połączyć z orzeźwiającym sorbetem z owoców, przełamać czymś chrupiącym lub po prostu dopełnić nasz ulubiony smak wybranym sosem. O tej równowadze kompozycji często myślimy nie tylko przy tworzeniu deserów lodowych, ale już na etapie pracy nad nowymi smakami, które testujemy rodzinnie w naszej domowej kuchni. Czasem chcemy zamknąć te wszystkie przyjemności płynące z jedzenia deserów lodowych w jednej kulce, a nawet łyżeczce. Tak, by każdy kęs był przyjemnością samą w sobie – opowiada Elżbieta Grycan.

Odzwierciedla to nowa propozycja od marki Grycan – Lody Śmietankowe z sosem karmelowym. To połączenie uwielbianych, doskonale kremowych i delikatnych Lodów Śmietankowych z dodatkiem gęstego, lśniącego sosu karmelowego własnej produkcji. Każda kulka lodów ma wyjątkową, bogatą konsystencję, która przypomina elegancki deser lodowy z obfitą polewą. Wystarczy nałożyć lody do miseczki i cieszyć się smakiem. Taki dodatek uprzyjemni nie tylko wyjątkową, ale też zwykłą codzienną chwilę – relaks na balkonie czy piknik w ogrodzie z rodziną, pomagając nam tworzyć niezapomniane wspomnienia na lata.

Fot. Materiały partnera Fot. Materiały partnera

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze