1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

5 sposobów zarządzania zmianą

123rf.com
Zmiany są dobre, wiemy o tym. Ale jest to wiedza pochodząca bardziej z umysłu niż z czucia. Gdy w życiu wydarza się duża zmiana, nasze emocje zazwyczaj wymykają się spod kontroli. Jak zachować wewnętrzny spokój, gdy na zewnątrz wiele się zmienia?

123rf.com

Oto 5 wskazówek, które mogą pomóc w skontaktowaniu się z wewnętrznym głosem w czasach  niepokoju wywołanego zmianami życiowymi:

1. Moc duchowej opieki

Medytacja, modlitwa, kontemplacja – pozwalają wyciszyć się i dotrzeć do serca. Potrzebna nam jest cisza i wsłuchanie się w wewnętrzny głos, żeby skutecznie się uspokoić. Tego typu praktyki duchowe sprawiają, że oswajamy się z naszą kruchością i wrażliwością. Kiedy już przestajemy bronić tego miejsca, otwieramy się na nowe przekonania i pomysły. Wynika to ze zmiany świadomości, która pozwala spojrzeć na świat innymi oczami.

2. Potęga afirmacji

Afirmacje, takie w które wierzymy i które przemawiają do naszej podświadomości, to proste i potężne narzędzie, dzięki którym możemy bezpiecznie przejść przez czas zmian.

Przykłady: - Każdego dnia moje życie staje się coraz lepsze. - Sprawy układają się pomyślnie. - Moja intuicja jest najlepszym przewodnikiem. - Odpuszczam i pozwalam Bogu działać w moim imieniu. - Jestem spokojny, bo Wszechświat się o mnie troszczy.

3. Małe przyjemności - ważna rzecz

Kiedy życie rzuca ci kłody pod nogi, ty nie poddawaj się pesymizmowi i nie pozwól, żeby twój dzień był zrujnowany. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą małe przyjemności. Nie muszą być kosztowne czy czasochłonne, mają po prostu poprawić nastrój.

Przykłady: - Kawa z przyjaciółką. - Kilkanaście stron dobrej powieści. - Krótki spacer. - Zabawny film. - Wyjście na lody. - Przejażdżka rowerem. - Zabawa z dzieckiem. - Słuchanie muzyki.

4. Mantra „To minie”

Uświadom sobie, że niejedną już trudność z powodu zmiany przeżyłaś. Nowa praca, zostanie mamą, przeprowadzka, rozstanie. Przypomnij sobie, że wtedy poradziłaś sobie i najważniejsze – że niepokój związany z nową sytuacją minął. Życie ulega zmianie i zazwyczaj są to zmiany na lepsze. Bądź cierpliwa i pozwól, żeby życie się toczyło w najlepszym dla ciebie kierunku.

5. Wzbudzenie w sobie poczucia bezpieczeństwa

Zadaj sobie pytanie - Czy wszechświat to przyjazne dla mnie miejsce?. I zrób wszystko, żeby dać odpowiedź twierdzącą. W tym przypadku dobrze działają ćwiczenia oddechowe, które uspokajają umysł albo łagodny ruchowy wysiłek, który zatrzymuje kołowrót czarnych myśli. Gdy się już uspokoisz, powiedz temu, co się wydarza - TAK. Przyjmij zmianę. Uwierz, że jesteś prowadzona w kierunku ekspansji, jesteś na właściwej ścieżce, nawet gdy jeszcze nie wiesz, dokąd ona prowadzi.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze