1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Jak rozpoznać toksycznych ludzi?

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Problem toksyczności w relacjach z naszymi bliskimi i resztą otoczenia jest powszechny i borykają się z nimi ludzie na całym świecie. Jak ich rozpoznać i jak sobie z nimi poradzić?

Problem toksyczności w relacjach z naszymi bliskimi i resztą otoczenia jest powszechny i borykają się z nimi ludzie na całym świecie. Jak rozpoznać toksycznych ludzi i poradzić sobie z toksyczną relacją? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w książce "Instrukcja obsługi toksycznych ludzi" Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej.

"Gdy pierwszy raz usłyszałam o toksycznych matkach i rodzicach, był to dla mnie wielki przełom. Wiele razy wcześniej zastanawiałam się, czy sama nie ponoszę winy za niektóre rzeczy, czy nie robię czegoś źle. Później dopiero okazało się, że to wszystko, co mnie spotykało, naprawdę nie było w porządku i przez wiele lat obwiniałam się niepotrzebnie. Jako dziecko nie mogłam tego wiedzieć, wielu rzeczy nie rozumiałam i gdy widziałam smutek czy gniew u mojej matki, zastanawiałam się, co zrobiłam źle." - czytamy we fragmencie książki "Instrukcja obsługi toksycznych ludzi".

Aby dowiedzieć się, jak reagować i jak rozpoznawać toksyczne sytuacje oraz toksycznych ludzi z naszego środowiska warto oglądać serię spotkań psychoterapeutki Kasi Miller z redaktor naczelną SENSu Joasią Olekszyk. Rozmowa będzie opierać się na omówieniu toksyczności w różnych sferach życia: w związku, pracy, przyjaźni, a nawet wobec siebie, a także odpowie na pytanie, jak nie ulegać wpływom toksycznych ludzi.

 

Więcej informacji dostępnych w książce "Instrukcja obsługi toksycznych ludzi".

Instrukcja obsługi toksycznych ludzi Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska Zobacz ofertę promocyjną
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze