1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Po stresującym dniu (cz. 1)

Po stresującym dniu (cz. 1)

123rf
Czasem wydarzenia dnia tak dadzą się nam we znaki, że potrzebujemy szybkich i prostych sposobów, żeby się odstresować.

1. Rozciągnij swoje ciało

Lęk, który staje się naszym doświadczeniem z powodu stresu, kumuluje się w ciele. Zazwyczaj wybiera kark, barki, część lędźwiową kręgosłupa. Napięcia można skutecznie rozładować, rozciągając całe ciało. Unieś ręce nad głowę wysoko do góry i rozciągaj się, potem rozłóż je na boki i również rozciągaj. Rób tak przez kilka minut. Niewyrażona złość umiejscawia się w szczękach. Żeby sobie ulżyć, otwieraj usta szeroko i zamykaj je.

2. Weź prysznic

To prosty i skuteczny sposób oczyszczenia się ze stresu dnia. Stojąc pod prysznicem wizualizuj, że niechciane energie spływają z ciebie i znikają wraz w wodą.

3. Wyobrażaj sobie morze

Zapewnij sobie kilka minut spokoju, zacznij powoli spokojnie oddychać. Wyobraź sobie falujące morze. Nadal świadomie oddychaj. Gdy robisz wdech, wyciągaj ramiona przed siebie i przytrzymaj obraz fal w twoim umyśle. Przy wydechu kładź ręce na sercu, nadal wyobrażając sobie morze.

4. Okaż sobie życzliwość

Porozmawiaj ze sobą jak z najlepszym przyjacielem, pociesz się, współczuj sobie. Możesz się nawet nad sobą rozczulić, byleby nie narzekać na ludzi i świat (to nie jest kojąca energia).

5. Wygadaj się

Skontaktuj się z osobą, której ufasz i porozmawiaj z nią o tym, co cię trapi. Lub po prostu porozmawiaj, w ten sposób odwrócisz uwagę od zmartwień.

6. Nawiąż kontakt z ziemią

Kiedy stres wytrąci cię z równowagi, poczuj pod stopami ziemię. Możesz wizualizować sobie, ze z twoich stóp wyrastają korzenie, które łączą się z środkiem ziemi. Przez te korzenie zła energia spływa z ciebie, a ziemia ją neutralizuje.

7. Słuchaj kojącej muzyki

Uspokajająca muzyka obniża ciśnienie krwi, dowodzą badania. W efekcie jej słuchania napięcie spowodowane stresem znika. Jesteś wolna, bo zyskujesz inną perspektywę. Odpłyń razem z dźwiękami.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze