1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

20 sposobów na szybkie odprężenie (2)

123rf.com
Gdy jesteśmy zmęczeni psychicznie czy fizycznie, organizm daje sygnał, że potrzebuje przerwy na odpoczynek. Często wystarczy mu naprawdę niewiele czasu, żeby poczuł się zregenerowany. Oto 20 sposobów, które pozwolą ci szybko nabrać sił.

Tutaj pierwsza cześć sposobów na szybkie odprężenie.

A jeśli uważasz, że nie masz czasu na odpoczynek, nie martw się. Wiele z tych sposobów zajmie ci zaledwie kilka minut.

11. Łagodny ruch

To nie musi forsująca aktywność, delikatny ruch może pomóc w wyzwolić stłumioną energię, uwalniając nas od skutków stresu. Już 15 minut spaceru energicznym krokiem przynosi taki skutek. Możesz też zrobić proste ćwiczenie: stań wyprostowana, przy wdechu podnieś ręce wysoko do góry nad głową, przy wydechu ugnij kolana, opuszczając ręce w kierunku podłogi, przy następnym wdechu wyprostuj się, znowu podnosząc ręce do góry.

12. Umyj zęby i twarz

Zazwyczaj tymi dwiema aktywnościami rozpoczynamy dzień. Takie rutynowe działania to dla mózgu sygnał, że wszystko jest w porządku i bierzemy się do roboty.

13. Skoncentruj się na kimś innym

Czasami najszybszym sposobem na relaks jest skupienie się na kimś innym niż sobie. Możesz zadzwonić do przyjaciółki i z uwagą jej wysłuchać. Twoja perspektywa od razu się zmieni.

14. Idź na trawę

Zieleń natury, kiedy otworzymy na nią zmysły, jest skutecznym uspokajaczem. Jeśli pogoda temu sprzyja, stań boso na trawie i głęboko oddychaj.

15. Bądź w chwili obecnej

Jeśli natrętne myśli zaprzątają twój umysł, wyjrzyj przez okno i uważnie patrz się na to, co przed tobą, wsłuchaj się w dźwięki, wdychaj zapach powietrza. Bądź całkowicie obecna w tym, co jest. Tylko to się teraz liczy, przyszłość nie nadeszła, czyli jej nie ma.

16. Zdrzemnij się

20-30 minut drzemki to jak miniwakacje, które nic nie kosztują a znakomicie odprężają.

17. Delektuj się zapachami

Doskonale odpręża zapach lawendy, mięty pieprzowej i róży. Otocz się tymi zapachami.

18. Zjedz coś na mieście

Zrób sobie święto i idź na dobry obiad. Zostaniesz obsłużona i nakarmiona, od razu poczujesz się lepiej.

19. Zrób sobie przerwę w łazience

Kiedy czujesz się źle i jesteś poza domem, ucieknij do łazienki. Zamknij oczy i wolno oddychaj, przy każdym wdechu i wydechu licz do trzech. Powtórz to 3-4 razy. Potem oddychaj przez kilka minut normalnie, powtarzając sobie: „Jestem odprężona”.

20. Dowiedz się, co działa na ciebie

Jedni najlepiej relaksują się, szybko biegając, inni, siedząc na kanapie i jedząc ciasteczko. Metodą prób poszukaj najlepszej dla siebie strategii na szybkie odprężenie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze