Największy lęk – spojrzyj mu prosto w oczy (2)

123rf.com

Lęk przed: porażką, odpowiedzialnością, kontrolą – Saturn w Koziorożcu. W tym przypadku straszyć mogą obowiązki, światowe ambicje, potrzeba bycia niezawodnym. Wynika to z głębokiej obawy przed spektakularną porażką, przed kontrolą, ograniczeniami i tym, że trzeba się będzie wywiązać z obietnic i być odpowiedzialnym. Kiedy w końcu postanawiamy wziąć byka za rogi, stajemy się uparci w planowaniu kariery, mamy surowe podejście do siebie i innych, stajemy się męczennikami i ascetami. Porażamy otoczenie wytrwałością i zabójczą pracowitością.
Zintegrowany Saturn w Koziorożcu: dalekowzroczna dyscyplina w dążeniu do celu, rzeczowe widzenie świata, odpowiedzialne pięcie się po szczeblach kariery.

Lęk przed: wolnością osobistą, własną oryginalnością, innowacjami – Saturn w Wodniku. Wszelka ekstrawagancja i utopijne pomysły są powodem wyśmiewania i krytyki. Wynika to ze strachu przed byciem wolną indywidualną jednostką, która może swobodnie kroczyć swoją ścieżką. To potrzeba sięgnięcia po własną oryginalność i pokazanie jej światu. Dlaczego tak trudno się na to odważyć? Z lęku przed opuszczeniem, izolacją, wykluczeniem. Remedium na te strachy staje się uporczywe obstawanie przy tym co wyjątkowe, uleganie szalonym wybrykom oraz forsowaniem wszelkich reformatorskich idei.
Zintegrowany Saturn w Wodniku: dojrzała niezależność, trzeźwe podejście do eksperymentów, innowacyjna twórczość.

Lęk przed: chaosem emocjonalnym, poświęceniem, mistycyzmem – Saturn w Rybach. Pukaniem się w czoło reagujemy na wiadomości o innych niż ziemski wymiarach, nie mamy też zamiaru być naiwnie bezinteresowni i się komuś czy czemuś poświęcać. Powoduje to głęboki strach przed pogrążeniem się w tym, co niewytłumaczalne i nieprzewidywalne. To lęk przed wszechogarniającymi emocjami, współczuciem, bezsilnością, byciem wykorzystanym. Przekroczenie progu następuje poprzez próby poświęcania się za wszelką cenę, pożyczanie pieniędzy, pomaganie bliźnim w najtrudniejszych sprawach. Pojawia się też tendencja, by zagłębić się bez reszty w tematy tajemnicze i duchowe.
Zintegrowany Saturn w Rybach: bezwarunkowa miłość, głęboka empatia, całkowite zaufanie Sile Wyższej.

Saturn od Barana do Panny – TUTAJ

Na wewnętrzne puzzle psychiki składa się nie tylko Saturn, ale 9 pozostałych planet, które były na niebie w momencie naszych narodzin. I stworzyły unikalny układ będący odzwierciedleniem osobowości. Chcesz odkryć własną tajemnicę? Zapraszam na sesję astrocoachingu. Uwaga: letnia obniżka ceny! Szczegóły – TUTAJ.